Haberler

Tümer, Mecliste Yerel Basına Teşvik İstedi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Adana ve tüm Türkiye’deki yerel basın kuruluşları ile gazetecilerin yıpranma hakları başta olmak üzere ekonomik sıkıntılarının giderilmesi için Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) gündem dışı konuşma yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Adana ve tüm Türkiye'deki yerel basın kuruluşları ile gazetecilerin yıpranma hakları başta olmak üzere ekonomik sıkıntılarının giderilmesi için Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) gündem dışı konuşma yaptı.

Türkiye'de basın iş kolunda çalışan gazetecilerin yıpranma haklarının 2008 yılında sona erdirildiğini hatırlatan Tümer, özellikle yerel gazeteler ile bu gazetelerde çalışan gazetecilerin zor günler geçirdiğine işaret etti.

Basın kuruluşlarının ve gazetecilerin adeta ekmeğe muhtaç hale getirildiğini vurgulayan Tümer, halkın haber alma hakkını gözeten gazeteciler ve medya kuruluşlarının seslerinin duyulması gerektiğini kaydetti.

Sarı basın kartları iade edilmeli, teşvik verilmeli

Emekliliği geciktirilen gazetecilerin yıpranma haklarının iadesinin sağlanmasının yanı sıra Basın İlan Kurumu'nun gazete kuruluşları için yeniden düzenlediği ağır koşulların gözden geçirilmesini isteyen Tümer, Son KHK'larla özellikle Adana'da kapatılan gazetelerde çalışan ancak hiçbir suçu-günahı olmayan, ifadeye dahi çağrılmayan gazetecilerin sarı basın kartlarının iadesi sağlanmalı, Basın İlan Kurumu'na kayıtlı yerel gazete sahiplerine yasal çerçevede teşvik amaçlı krediler verilmelidir. Aksi halde basın dünyasında işsizler ordusuna yenileri eklenecek, onarılması güç yaralar açılacaktır diye konuştu. - ADANA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Cumhuriyet Halk Partisi Zülfikar İnönü Tümer Türkiye Yerel Haberler

En beğenilen siyasetçiler anketinde Mansur Yavaş ilk, Erdoğan 3. sırada

En beğenilen siyasetçiler anketinde Mansur Yavaş ilk, Erdoğan 3. sırada

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Seferberlik ve Savaş Hâli Yönetmeliği'ni yayımladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Seferberlik ve Savaş Hâli Yönetmeliği"ni yayımladı

Anlaşma tamam gibi! 1. Lig takımı Adanaspor satılıyor

Anlaşma tamam gibi! 1. Lig takımı Adanaspor satılıyor

Bakmadan Geçme

Dün gece deprem oldu mu? İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? 22 Mayıs dün gece deprem mi oldu? Hakim ve Savcılar ATAMA kararı Resmi Gazete'de yayımlandı! Resmi Gazete bugün (22 Mayıs) kararları neler? Yeni seferberlik kanunu tam metni OKU İNDİR - PDF 2024! Seferberlik mi çıktı, seferberlik nedir? Sefer görev emri nedir? Sefer görev emri e-devlet üzerinden nasıl sorgulanır? Seferberlik Kararnamesi 22 Mayıs Salı 2024! Yeni seferberlik kararları neler? 22 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 22 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 22 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 22 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 22 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 22 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 22 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! HSK atama kararnamesi 22 Mayıs Çarşamba yayınlandı! Hakim ve Savcılar atama kararları PDF indir, OKU! 22 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle!
CHP'li Bozbey belediyeye akraba atamalarını savundu: Arkadaşlarımızın tümü liyakatlı

CHP'li Bozbey belediyeye akraba atamalarını savundu: Arkadaşlarımızın tümü liyakatlı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title