Haberler

Kaya: "Bizim İstikametimizi AB Çizemez"

AK Parti Menderes İlçe Danışma Meclisi’nde konuşan AK Parti İzmir Milletvekili M. Atilla Kaya, "AB’nin kuru sıkı tehditleri bize sökmez. Bizim istikametimizi AB çizemez. Bizim rotamızı sadece ve sadece milletimiz çizer” dedi.

Ak Parti Menderes İlçe Danışma Meclisi'nde konuşan AK Parti İzmir Milletvekili M. Atilla Kaya, "AB'nin kuru sıkı tehditleri bize sökmez. Bizim istikametimizi AB çizemez. Bizim rotamızı sadece ve sadece milletimiz çizer" dedi.

AK Parti Menderes İlçe Danışma Meclisi, Menderes Belediyesi Kültür Merkezi'nde gerçekleşti. Yoğun katılımla gerçekleşen toplantıya AK Parti İzmir Milletvekili M. Atilla Kaya ve Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu da katıldı. Toplantıda ülke gündemine ilişkin konuşan AK Parti İzmir Milletvekili M. Atilla Kaya, "Sınırlarımızda, yurdumuzun dört bir köşesinde gece-gündüz demeden bu vatanın bekçileri, polislerimiz, askerlerimiz, güvenlik kuvvetlerimiz, korucularımız bizim huzurumuz için, milletimizin huzuru için canlarını ortaya koyuyorlar. Devletimiz, Hükümetimiz vazife başında. Terörle mücadelede asla taviz yok. Bu mücadele devam edecek. Bu, Türkiye'nin gelecek mücadelesi, istiklal mücadelesi, beka mücadelesidir. Avrupa Birliği'nin terörle mücadele konusundaki ikiyüzlü tavrı ortadadır. Terör kendilerini vurunca her türlü tedbiri alıyor, vatandaşlarının güvenlikleri için OHAL ilan ediyor, tavizsiz bir şekilde mücadele veriyor. Ancak Türkiye söz konusu olunca bu tersine dönüyor. Böyle bir şey olamaz. Kamu düzeni, toplumsal huzur ve güvenlik sadece Avrupalıların hak ettiği bir şey değildir. Terörle olan haklı mücadelemizde yalnız da kalsak, sonuna kadar gitmekten kaçınmayacağız. İnsanlık değerleri üzerine kurulu olduğu iddia edilen Avrupa Birliği 'insanlık' başlığından da sınıfta kaldı. Yaşanan iç savaş nedeniyle ülkesini terk etmek zorunda kalan milyonlarca Suriyeli'ye kapılarını kapatan Avrupa Birliği ülkeleri, birçok mültecinin denizde, soğukta ve açlık çekerek ölümüne göz yumdu. Türkiye ise bugüne kadar 28 Avrupa ülkesinden çok daha fazla mülteciye kucak açıp 8 milyar dolar harcadı. Türkiye 2008 yılından bu yana 3 milyondan fazla mülteciye ev sahipliği yaptı. Avrupa Birliği genelinde ise Almanya 100 bin, Fransa 4 bin 500, İsviçre ise 3 bin 500 Suriyeli mülteciyi kabul etti. İngiltere sadece 140 mülteciye kapılarını açtı. Ülkelerine aldıkları bu sınırlı sayıdaki mülteciler için de eğitim ve maddi durum kriterlerini dikkate aldılar. Biz bunları biliyoruz. Bunlar sadece ve sadece kendilerini düşünür. O sebeple biz bu düzene itiraz ediyoruz. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi, AB'nin kuru sıkı tehditleri bize sökmez. Bizim istikametimizi AB çizemez. Bizim rotamızı sadece ve sadece milletimiz çizer" diye konuştu.

"İzmirli hemşehrilerimiz CHP'ye hesap soracak"

Konuşmasında CHP'yi de eleştiren Kaya, şöyle konuştu:

"CHP'nin geldiği ibretlik durum ortadadır. CHP, Türkiye'nin düşmanlarıyla ittifak etmekten, bölücü odaklarla yan yana yürümekten kaçınmıyor. Lafa gelince 'ülkeyi böldürtmeyeceğiz' diyorlar ancak bölücü örgütün siyasi uzantısı olan HDP ile ortak mitingler düzenlemekten de geri kalmıyorlar. CHP'nin bu samimiyetsiz ve ilkesiz siyasetine en güzel cevabı, vatanını, bayrağını ve devletini canından aziz bilen İzmirli hemşehrilerimiz verecektir. HDP'ye sırt dayanağı olan, Türkiye'nin düşmanlarıyla kol kola giren CHP'nin İzmirlilerin yüzüne bakacak hali yoktur. Bir tarafta AB hayranlığı yapıp İzmir'i Misak-ı Milli sınırlarının dışına çıkarmak isteyen CHP Milletvekili, diğer tarafta da 'bir girdaptayız, acaba buradan nasıl çıkacağız' diyen CHP'li belediye başkanı. Bir girdapta falan değiliz. Bir girdaba sürüklenmek istiyoruz ve içeriden dışarıdan tüm işbirlikçiler, hainler buna çanak tutuyor, mesele bu. Memlekette ne kadar bölücü odak varsa, Türkiye'nin içeride ve dışarıda ne kadar düşmanı varsa bunlarla ittifak kuran senin partin olacak, sonra çıkıp 'bir girdaptayız' diyeceksin. Bu kadar olmaz. Bu millet her şeyi çok açık ve görüyor. Milleti kandıramazsınız, İzmirlileri kandıramazsınız. 15 Temmuz'da bu milletin üzerine tanklarla, toplarla, tüfeklerle geldiler, uçaklardan ve helikopterlerden bomba yağdırdılar, ancak bu millet pes etmedi. Devletine, meşru Hükümetine, parlamentosuna, iradesine sahip çıktı. Bu millet asla eğilmez ve yenilmez. Üzerine oynanmak istenen tüm oyunları, kurulmaya çalışılan tüm tuzakları ve girdapları bozar. Dünyada bu kadar üzerine gelinip de bu kadar direnen, pes etmeyen başka bir millet bulamazsınız. Biz bu devleti canımızdan aziz biliyoruz, biz bu bayrağı canımızdan aziz biliyoruz. Türk milleti tarih boyunca olduğu gibi yine kendi göbeğini kendi kesecek, üzerine oynanmak istenen tüm oyunları bozacaktır. Herkes müsterih olsun."

"En iyisiyiz"

Belediyenin çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulunan Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu ise, "Seçim kampanyamızda Menderes'e çağ atlatacağız sözünü vermiştik. Bu ilçe için hayallerimiz vardı ve bu hayallerimizi hep birlikte gerçeğe çevirdik. İddia ediyorum İzmir'in en iyi belediyesiyiz. 30 ilçede bizim kadar iş yapan, bizim kadar iş üreten, bizim kadar proje üreten başka bir belediye varsa hepsiyle bunları teker teker karşılaştırmaya hazırız. Artık tanıtım atağına kalkıyoruz. Yaptıklarımızı sahada daha etkin şekilde anlatacağız. Bu çalışmayı teşkilat olarak hep birlikte yapmalıyız. Ak belediyeciliğin en güzel örneklerini anlatarak vatandaşlarımızı da bilgilendirmeliyiz" ifadelerini kullandı.

Etkin çalışma

Yerel seçimlerde Menderes'te tarih yazıldığını hatırlatan AK Parti Menderes İlçe Başkanı Mehmet İmre de, "Menderes 2014 seçimlerinde ak belediyecilik ile tanıştı. O günden bu yana Menderes'te belediyeciliğin en güzel örneklerini görüyoruz. Teşkilat olarak bize düşen en büyük görev bu hizmetleri en güzel şekilde anlatmaktır. 15 Temmuz sonrası daha etkin bir çalışma içine girdik. İlçemizin ve güzel ülkemizin refahı için her türlü fedakarlığı göstererek çalışmalarımızı sürdürüyoruz ve sürdürmeye devam edeceğiz" diye konuştu. AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Abdülkerim Elma da yaptığı konuşmada gençlik kolları olarak yoğun şekilde çalışma gerçekleştirdiklerini anlattı. - İZMİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Menderes AK Parti İzmir Yerel Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

23-24 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23-24 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23-24 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Büyükçekmece, Eyüp, Üsküdar elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Mamak, Altındağ, Sincan elektrik kesintisi! İztutu Plajı nerede, hangi ilde ve ilçede, nereye bağlı? İztutu Plajı giriş ücreti 2024 ne kadar? İşte İztutu Plajı yol tarifi Blum ne zaman listelenecek? Blum coin listelendi mi, ne zaman çıkacak? Blum coin listelenme tarihi Kıyamet alametleri nelerdir, kaç tanesi gerçekleşti? 54 kıyamet alametleri nelerdir? Gerçekleşen ve gerçekleşmeyen kıyamet alametleri Oğuz Aydın aslen nereli, kaç yaşında? Oğuz Aydın hangi takımda, hangi mevkide oynuyor? Türksat 42.0e otomatik arama frekansı! Türksat tüm kanallar otomatik arama frekans bilgileri, polarizasyon, sembol oranı, FEC nedir? 19 Nisan hangi burç? Nisan'ın 19'unda doğanlar hangi burç oluyor? 19 Nisan burcu! 21 Mart hangi burç? Mart'ın 21'inde doğanlar hangi burç oluyor? 21 Mart burcu! Esenyurt hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Esenyurt nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title