Haberler

Karşıyaka Belediyesi, Mahalle Muhtarlarıyla İş Birliği Yaparak Yurttaşların Taleplerini Karşılıyor

Güncelleme:

Karşıyaka Belediyesi, katılımcı yönetim anlayışıyla Karşıyakalıların taleplerinin karşılanmasında mahalle muhtarlarıyla iş birliği yapıyor. Muhtarlıklara iletilen istek, talep ve şikayetler, Muhtarlık İşleri Müdürlüğü aracılığıyla ilgili birimleri iletiliyor. Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, 'Karşıyaka'mızda hizmet üretirken önceliğimiz yurttaşlarımızın taleplerini karşılamak, önerilerini dinlemek. Bu noktada iletişim kanallarının çeşitliliği ve erişilebilirlik çok önemli' dedi.

Karşıyaka Belediyesi, katılımcı yönetim anlayışıyla Karşıyakalıların taleplerinin karşılanmasında mahalle muhtarlarıyla iş birliği yapıyor. Muhtarlıklara iletilen istek, talep ve şikayetler, Muhtarlık İşleri Müdürlüğü aracılığıyla ilgili birimleri iletiliyor. Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, "Karşıyaka'mızda hizmet üretirken önceliğimiz yurttaşlarımızın taleplerini karşılamak, önerilerini dinlemek. Bu noktada iletişim kanallarının çeşitliliği ve erişilebilirlik çok önemli" dedi.

Karşıyaka Belediyesi, benimsediği katılımcı yönetim anlayışıyla ilçede sunduğu hizmetleri yurttaşların talep ve ihtiyaçları doğrultusunda yönlendiriyor. Bu noktada mahalle muhtarları aktif görev alarak topladıkları istek, talep ve şikayetleri Muhtarlık İşleri Müdürlüğüne iletiyor. 27 mahalleden toplanan talepler ilgili müdürlüklere yönlendirilerek hızlıca yanıt verilmesi sağlanıyor. Süreç sonunda sunulan çözüm ve üretilen hizmetler muhtarlar aracılığıyla talepte bulunan yurttaşa bildiriliyor. Kurulan güçlü iletişim, ortaya konulan katılımcı yönetim anlayışı hem hizmetlerin memnuniyet oranını artırıyor hem de aidiyetlik duygusunun güçlenmesine katkı sunuyor.

5 YILDA 9 BİN 49 TALEP KARŞILANDI

Muhtarlıklara 5 yılda iletilen toplam 9 bin 49 istek, talep ve şikayetin tamamı çözüme ulaştırıldı. 2019 yılında bin 96, 2020 yılında bin 327, 2021 yılında 2 bin 263, 2022 yılında 2 bin 172 ve 2023 yılında 2 bin 191 konu Muhtarlık İşleri Müdürlüğü'nün koordinasyonuyla ilgili müdürlüklerce incelendi ve yanıtlandı.

"ERİŞİLEBİLİR HİZMET SUNMAK ÇOK ÖNEMLİ"

Yerelde kurulan iş birliklerinin çok önemli olduğunu belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, "Karşıyaka'mızda hizmet üretirken önceliğimiz yurttaşlarımızın taleplerini karşılamak, önerilerini dinlemek. Bu noktada iletişim kanallarının çeşitliliği ve erişilebilirlik çok önemli. Bireysel başvurular, çağrı hatları, Whatsapp hatları, sosyal medya hesapları, e-posta hesapları birçok noktadan talep topluyoruz. Demokratik toplum örgütleri aracılığıyla talep iletilebildiği gibi demokrasinin ilk adımı olan muhtarlarımız aracılığıyla da talepler iletiliyor. Muhtarlık İşleri Müdürlüğümüz titiz bir çalışmayla bu talepleri ilgili birimlerimize iletiyor ve süreçlere dahil olarak çözüm üretilmesine katkı sunuyor. 5 yılda toplam 9 bin 49 talebi sonuca ulaştırdık. Erişilebilir hizmet sunmak çok önemli. Emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma ve muhtarlarımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Kaynak: ANKA / Yerel

Cemil Tugay Karşıyaka Yerel yönetim Yerel Politika Güncel Haberler

Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

Sele kapılan 2 çocuk sürüklenerek aracın altına girdi! Yüreklerin ağza geldiği anlar kamerada

Sele kapılan 2 çocuk sürüklenerek aracın altına girdi! Yüreklerin ağza geldiği anlar kamerada

Seçime de toplantıya da damga vurdular! Vekillerin emekli için istediği zam oranı AK Parti'yi karıştırdı

Seçime de toplantıya da damga vurdular! Vekillerin emekli için istediği zam oranı AK Parti'yi karıştırdı

Bakmadan Geçme

KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 24-25 Mayıs 2024 Konya su kesintisi listesi! Kızılcık Şerbeti 64. bölüm canlı izle! Show TV Kızılcık Şerbeti yeni bölüm neler oldu? BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 24-25 Mayıs 2024 Bursa su kesintisi listesi! Yeni Call of Duty oyununun ismi resmi olarak açıklandı! Call of Duty: Black Ops 6 tanıtım tarihi duyuruldu Vakıfbank çöktü mü? Vakıfbank mobil uygulaması neden açılmıyor? Yalı Çapkını CANLI İZLE! 24 Mayıs Yalı Çapkını 71. bölüm CANLI YAYIN! Yalı Çapkını FULL İZLE! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 23-24 Mayıs 2024 İzmir su kesintisi listesi! FENERBAHÇE BEKO- PANATHINAIKOS MAÇI CANLI İZLE! #127936 Fenerbahçe- Panathinaikos maçını canlı (HD) izleme linki! FENERBAHÇE BEKO- PANATHINAIKOS FİNAL FOUR maçı ne zaman? Fenerbahçe- Panathinaikos maçı saat kaçta hangi kanalda? #127936 ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 24-25 Mayıs 2024 Antalya su kesintisi listesi! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 24-25 Mayıs 2024 İstanbul su kesintisi listesi! Dolu yağışı sırasında nelere dikkat edilmeli? Araç kaplama doludan korur mu? ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 24-25 Mayıs 2024 Ankara su kesintisi listesi! 25 Mayıs Cumartesi 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 25 Mayıs burç yorumları nedir? Sokak köpekleri uyutulacak mı? Fatih Erbakan ne dedi?
Meclis'e gelmesi beklenen düzenleme Erbakan'ı küplere bindirdi: Biz sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız

Meclis'e gelmesi beklenen düzenleme Erbakan'ı küplere bindirdi: Biz sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title