Haberler

Kalkınma Bakanı Yılmaz, Bingöl'de

Güncelleme:

Muş'tan karayolu ile Bingöl'e gelen Kalkınma Bakanı Yılmaz, Solhan İlçe Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız'ı makamında ziyaret etti.

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, geçmişte huzur ortamının yeterince tesis edilememesinden, hayvancılıkta gerileme meydana geldiğini ancak son dönemlerde çözüm sürecinin de etkisiyle kırsal alanın yeniden canlandığını söyledi.

Muş'tan karayolu ile Bingöl'e gelen Bakan Yılmaz, Solhan İlçe Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız'ı makamında ziyaret ettikten sonra Bingöl Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğince Çavuşlar köyü Süt Toplama Merkezinin açılışını yaptı.

Yılmaz buradaki konuşmasında, hayvancılığa elverişli olan Bingöl'ün süt işlemeciliği açısından çok büyük avantajı bulunduğunu bildirdi.

Yaşanan terör olayları nedeniyle hayvancılığın gerilediğini hatırlatan Yılmaz, "Geçmişte huzur ortamının yeterince tesis edilememesinden, hayvancılıkta gerileme meydana gelmişti. Ancak son dönemlerde çözüm sürecinin de etkisiyle kırsal alanın yeniden canlandığını görüyoruz" diye konuştu.

Daha çok insanın kırsal alana yerleştiğini, buralarda daha çok faaliyetin yapıldığını dile getiren Yılmaz, bunun en güzel örneklerinden birinin açılışı yapılan tesis olduğunu belirtti.

Hayvan sayısının, özellikle de kalitenin artırılması gerektiğini vurgulayan Yılmaz, bölgenin gelişme ve kalkınması için üretim kültürünün yaygınlaştırılmasıyla istihdam artışının sağlanacağını kaydetti.

DAP projesi kapsamında yapılan göletler sayesinde sulama alanlarının büyüyeceğini dile getiren Yılmaz, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Önümüzdeki dönemde hem hayvancılığın hem de sebze ve meyveye dönük üretimin Bingöl'de daha çok üst seviyeye çıkacağına inanıyorum. Bunu da işleme tesisleriyle katma değere dönüştürüp, daha fazla istihdam ve pazarlama hacmini oluşturmuş olacağız."

Merkezin açılışının ardından Yılmaz, üvey annesi vefat eden AK Parti Bingöl İl Başkanı Yusuf Coşkun'a taziye ziyaretinde bulundu. - Bingöl

Kaynak: AA / Yerel

Cevdet Yılmaz Yılmaz Bingöl Solhan Muş Yerel Haberler

Merkez Bankası faizi yüzde 50'de sabit tuttu

Merkez Bankası faizi yüzde 50'de sabit tuttu

Rusya'nın Dağıstan bölgesindeki 'Korku Evi'nde çıkan yangında, sandalyeye bağlı oldukları için kaçamayan iki genç kadın yanarak can verdi

Rusya'nın Dağıstan bölgesindeki "Korku Evi"nde çıkan yangında, sandalyeye bağlı oldukları için kaçamayan iki genç kadın yanarak can verdi

TFF'nin yeni yönetiminde deprem! Bayram Saral seçimden 5 gün sonra görevinden istifa etti

TFF'nin yeni yönetiminde deprem! Bayram Saral seçimden 5 gün sonra görevinden istifa etti

Bakmadan Geçme

BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? Mustafakemalpaşa, Osmangazi, Nilüfer 23-24 Temmuz 2024 Bursa su kesintisi listesi! 2024 KPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS B Grubu Genel Kültür ve Yetenek sınavı sonuçları hangi tarihte belli olacak? ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? Korkuteli, Gazipaşa, Finike 23-24 Temmuz 2024 Antalya su kesintisi listesi! Hortum nedir, nasıl oluşur? Karada ve denizde hortum oluşur mu? Kadir Ezildi neden hastanede? Kadir Ezildi'nin sağlık durumu nasıl? ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? Polatlı, Bala, Etimesgut 23-24 Temmuz 2024 Ankara su kesintisi listesi! 24 Temmuz 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, KARİYER, SAĞLIK burç yorumları! 24 Temmuz burç yorumları nedir? Zehra Güneş Paris Olimpiyatları'nda oynayacak mı? Zehra Güneş takımda mı? CANLI maç izle! (LUGANO-FENERBAHÇE) Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 23 Temmuz günün maçları nereden izlenir? Dünyanın en güçlü pasaportları hangisi? Türk pasaportu kaçıncı sırada 2024? Gazeteciler ve Basın Bayramı ne zaman? Gazeteciler ve Basın Bayramı neden kutlanır? Youssef En-Nesyri ne zaman İstanbul'a gelecek? Fenerbahçe Youssef En-Nesyri'yle anlaştı mı? Voleybol maçları ne zaman? Filenin Sultanları Paris Olimpiyat maçları hangi gün oynanacak? Bolu Dağı Tüneli kapalı mı? Bolu Dağı Tüneli ne zaman kapanacak, kaç gün kapalı kalacak? Masumiyet Müzesi dizi mi oluyor? Masumiyet Müzesi konusu ne?
Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title