Haberler

Hatay haber: Hatay Büyükşehir'den Kırsal Kalkınma Hedefli Eğitimler

Güncelleme:

Hatay haberi... Hatay Büyükşehir Belediyesi, tarım ve hayvancılık ile ilgilenen vatandaşlar için eğitim programları hazırladı.

Hatay Büyükşehir Belediyesi, tarım ve hayvancılık ile ilgilenen vatandaşlar için eğitim programları hazırladı.

Tohum, fide ve gübre destekleriyle kırsal kalkınma hedefli çalışmalarını sürdüren HBB, geçimini tarım ve hayvancılıktan sağlayan vatandaşlara eğitim vermeye başladı.

HBB'nin düzenlediği eğitim programları ile alanında uzman öğretim üyeleri, tarım ekonomisi, arıcılık ve gıda konularında vatandaşları bilinçlendirecek.

EĞİTİMLER, 6 EKİM'DE BAŞLIYOR

Arıcılık eğitimleri kapsamında arı yetiştiriciliği, bakım ve besleme; arıcılıkta mevsimsel işler; gezginci arıcılık, flora ve ballı bitkiler; arıcılık hastalık ve zararları konular Doç. Dr. Aziz Gül tarafından 6 Ekim'de Payas'ta ele alınacak.

Tarım ekonomisi eğitimlerinde Doç. Dr. Oğuz Parlakay, tarım ürünlerinin pazarlanmasında yeni yaklaşımları 7 Ekim'de, Arsuz ve Erzin'de üreticilerle paylaşacak.

Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Didin de gıda eğitimleri başlığında, gıda güvenliği ve güvenirliğinden geleneksel gıdaların üretimine kadar çok sayıda içeriği 10 Ekim'de, Antakya'da üreticilere sunacak.

Eğitimlerin tamamı ücretsiz ve herkese açık olacak. Vatandaşlar eğitimlerin tarih ve yer bilgisine, HBB'nin resmi İnternet sitesinden ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilecek.

Kaynak: ANKA / Yerel

Hatay Haberler

Bakmadan Geçme

İYİ Parti Bartın adayı kim? 2024 İYİ Parti Bartın Belediye Başkan adayı Atınç Günal kimdir? İYİ Parti Zonguldak adayı kim? 2024 İYİ Parti Zonguldak Belediye Başkan adayı kKaya Adanır imdir? İYİ Parti Yozgat adayı kim? 2024 İYİ Parti Yozgat Belediye Başkan adayı Görkem Taştan kimdir? İYİ Parti Yalova adayı kim? 2024 İYİ Parti Yalova Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Tokay kimdir? İYİ Parti Van adayı kim? 2024 İYİ Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı Abdullah Akbaş kimdir? İYİ Parti Uşak adayı kim? 2024 İYİ Parti Uşak Belediye Başkan adayı Muhammet Gür kimdir? 28 Şubat 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 28 Şubat İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? İstanbul'da elektrik kesintisi! 28 Şubat 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 28 Şubat Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 28 Şubat 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 28 Şubat Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Şans Topu sonuçları açıklandı mı? Şans Topu sonuçları ne zaman açıklanır? 28 Şubat 2024 Çarşamba Şans Topu sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 28 Şubat İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Bugün İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 28 Şubat Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi!
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title