Haberi Paylaş
Gerede'de 2 Bin Ev ve İş Yerine Doğalgaz Ulaştı

Gerede'de 2 Bin Ev ve İş Yerine Doğalgaz Ulaştı

Yerel Haberler

Gerede Belediye Başkanı Baygın, Doğalgazın getirdiği nimetle beraber altyapı külfetini çok kısa bir sürede giderdiklerini söyledi.

Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın, Doğalgazın getirdiği nimetle beraber altyapı külfetini Gerede Belediyesi olarak milyonlar harcayarak çok kısa bir sürede giderdiklerini bildirdi.

Baygın yaptığı yazılı açıklamada, Gerede Belediyesi'nin yoğun girişimleri neticesinde 23 Nisan 2012 tarihinde doğalgaz dağıtımının başladığını ve 1 yıl içerisinde yaklaşık 2 bin haneye doğalgaz ulaştırıldığını belirtti.

Doğalgaz kullanımının yaygınlaştığını vurgulayan Baygın, açıklamasında

"Gerede'ye doğalgazı getirme sürecinde çeşitli zorluklar yaşadığımız bir gerçek. Biz üzerimize düşeni yaptık ve bu hizmeti Gerede'ye getirdik" ifadesine yer verdi.

Gerede'de doğalgaz kullanımının hızla arttığını ve halkında bu durumdan memnuniyetini kendilerine ilettiğini aktaran Baygın, açıklamasında şunları kaydetti:

"Doğalgazın getirdiği nimetle beraber bize yaşattığı altyapı külfetini Gerede Belediyesi olarak milyonlar harcayarak çok kısa bir sürede giderdik. Doğalgaz çalışmaları ile birlikte asfaltlama çalışmalarımızda devam edecek. Baharın gelmesiyle birlikte doğalgaz çalışmaları kaldığı yerden devam edecek.

Gerede'nin doğa harikası ve asırlık çam ağaçlarıyla kaplı Esentepe Mesireliği'nde bulunan Esentepe Otele, Havuzlu Bahçe Restoran Kafe'ye ve hafriyatı yeni başlayan Esentepe Park Restorana doğalgaz hattı çekme çalışmaları başladı. Esentepe Mesireliği'ndeki çalışmalar iki günlük süre içerisinde tamamlandıktan sonra Yeni Mahalle Hacı Baki Çevikoğlu Caddesi'nde ve Dayıoğlu Mahallesi Avaroğlu Caddesi'nde doğalgaz hattı çekme çalışmalarına devam edilecek." - BOLU

Kaynak: AA / Yerel

23 Nisan Gerede Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title