Haberi Paylaş
Gerede Belediye Başkanı Baygın Açıklaması

Gerede Belediye Başkanı Baygın Açıklaması

Yerel Haberler

Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın, "İlçenin tanıtımı için 4 Mevsim Gerede adlı tanıtım filmi hazırlattık" dedi.

Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın, "İlçenin tanıtımı için 4 Mevsim Gerede adlı tanıtım filmi hazırlattık" dedi.

Baygın, AA muhabirine Gerede'nin tanıtımı için geçen yıl birçok girişim yapıldığını, girişimler sayesinde yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olduklarını söyledi.

"İlçenin tanıtımı için 4 Mevsim Gerede adlı tanıtım filmi hazırlattık" diyen Baygın, "Bir yıla yakın süren çalışmalarda Gerede'nin 4 mevsim güzellikleri sergilenirken, yaz ve kış turizmine yönelik tanıtımlar ön plana çıktı. Tarihi ve turistik eserlerin yer aldığı filmde Gerede'nin binlerce yıllık geçmişi de sözlü olarak anlatıldı" şeklinde konuştu.

Tanıtım filminin EMITT Fuarı'nda binlerce kişiye dağıltıldığını belirten Baygın, şöyle konuştu:

"Tanıtım filmi anlamında kendimizce eksikliğin var olduğunu düşünüyorduk. Filmin montajı ve seslendirmesi Ankara'da yapıldı. HD kalitesinde gerçekleştirilen çekimlerin neticesinde ortaya 17 dakikalık belgesel tadında bir tanıtım filmi ortaya çıktı. İlk etapta 3 bin DVD yaptırdık ve bin 500 adedini fuarda dağıttık. Özellikle hedefimiz turizm acenteleriydi. Malum bütün turizm şirketleri bu fuara katılıyor. Profesyoneller tarafından izlenen tanıtım filmimizin etkilerini orta vadede göreceğimize inanıyorum."

"Gerede'nin turizm şehri olması için önemli adımlar atılıyor" diyen Baygın, "Gerede'nin en önemli özelliklerinden birisi de Arkut Dağı Kayak Merkezi ve Esentepe Mesireliği. Kış turizminde kayak merkezi önemli bir yer tutarken, yaz turizminde ise Esentepe Mesireliği günü birlik piknikçilerini ve spor takımlarını ağırlıyor" ifadelerini kullandı.

Muhabir: İsmail Kabasakal / Emin Gürbüz

Yayıncı: Kemal Kaymak - BOLU

Kaynak: AA / Yerel

Gerede Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title