Ankara Üniversitesi Öğretim Üyeleri ve Öğrencilerinin Bilecik Ziyareti - Haberler
Haberi Paylaş

Ankara Üniversitesi Öğretim Üyeleri ve Öğrencilerinin Bilecik Ziyareti

İhlas Haber Ajansı - Yerel
Ankara Üniversitesi Öğretim Üyeleri ve Öğrencilerinin Bilecik Ziyareti

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü öğretim üyeleri ve öğrencilerinden oluşan bir heyet Bilecik gezileri kapsamında Belediye Başkanı Selim Yağcı’yı da ziyaret ettiler.

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü öğretim üyeleri ve öğrencilerinden oluşan bir heyet Bilecik gezileri kapsamında Belediye Başkanı Selim Yağcı'yı da ziyaret ettiler.

Ankara Üniversitesi'nden gelen ve aralarında Prof. Dr. Oğuz Yılmaz, Prof. Dr. Halim Perçin, Prof. Dr. Şükran Şahin ve Doç. Dr. Emine Figen İlke'nin bulunduğu heyet, Bilecik'teki incelemeleri kapsamında Belediye Başkanı Selim Yağcı'yı da ziyaret etti. Başkan Yardımcısı Abdullah Ay ve Park Pahçeler Müdürü Selçuk Yiğit ile de görüşen ve bilgi alan heyet, Bilecik'teki yeşillik ve doğayı yüksek lisans ve doktora programlarında kullanacak. Bilecik'teki birçok park, bahçe ve yaşam alanlarında incelemelerde bulunan heyet, şehir ve doğası hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

"ANKARA ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ TEZ VE DOKTORA PROGRAMLARINDA BİLECİK'TEN FAYDALANACAK"

Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Ay, gerçekleştirilen önemli ziyaret hakkında yaptığı açıklamada, Bilecik ile Ankara Üniversitesi arasında güzel ve verimli bir görüş alışverişinin olduğunu kaydetti. Heyetin bir takım çalışma gerçekleştirmek için Bilecik'i tercih ettiğini sözlerine ekleyen Ay, "Ankara Üniversitesi'nden ilimize gerçekleştirilen ziyaret oldukça faydalı geçti. Heyetteki öğrenciler yüksek lisans ve doktora programlarında faydalanacakları şehir olarak, Bilecik'i tercih etti. Dönem sonunda peyzaj anlamında güzel tasarımlar bekliyoruz. Aynı zamanda Belediye Başkanımız ile bir araya gelen heyet ilimiz hakkında da bilgi sahibi oldu. İncelemelerimiz kapsamında Pelitözü Göleti ve Karasu Gençlik ve Yaşam Adası olmak üzere önemli noktalarda değerlendirmelerde bulunduk. Heyet ziyaretleri esnasında Bilecik'in yeşilliğine olan hayranlıklarını belirttiler ve taktirle karşıladılar. Aynı şekilde dönem sonunda tez ve doktora programlarına konu olan noktaları da uygulamaya geçirilebilmesi açısından son derece önemlidir. Düzenlenen bu programda hem şehrimiz açısından hem de Ankara Üniversitesi heyeti anlamında güzel bilgi ve tecrübe alışverişi yapıldı" dedi. - BİLECİK

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Ankara Üniversitesi Abdullah Ay Selim Yağcı Bilecik Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title