Haberler

Zorkun Yaylası'nda Su Sıkıntısı: 'Yahu Susuz Ev, Yolsuz Ev Olur mu?'

Güncelleme:

Osmaniye'nin Zorkun Yaylası sakinleri, su sıkıntısı yaşadıklarını belirterek tepki gösterdi. Türkiye'nin en büyük yaylası konumunda olan Zorkun Yaylası yaz aylarında yüz binlerce kişiyi ağırlıyor. Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesiyle yaylaya akın eden vatandaşlar su sorunu ile karşılaştı.

Osmaniye'nin Zorkun Yaylası sakinleri, su sıkıntısı yaşadıklarını belirterek tepki gösterdi. Şahin Tarhan, "Zorkun Yaylası'nda kimsede su yok. Olukbaşı'nda ormanı kestirdiniz, ev yaptınız. Bizim fakir fukara vatandaş memur maaşından kesti filan ev yaptılar Olukbaşı'na. Yahu susuz ev, yolsuz ev olur mu" dedi.

Türkiye'nin en büyük yaylası konumunda olan Zorkun Yaylası yaz aylarında yüz binlerce kişiyi ağırlıyor. Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesiyle yaylaya akın eden vatandaşlar su sorunu ile karşılaştı. Yayla sakinlerinden Küçük Küreci mevkisinde oturan Şahin Tarhan, yaşadıkları sıkıntıyı şöyle anlattı:

"ZORKUN YAYLASINDA KİMSEDE SU YOK"

"Şimdi bütün millet perişan. Lavabolarda su yok. Kaç gündür dolduruyoruz, cuma gecesinden beri yok. Hani basından hiç kimse ilgilenmiyor. Belediye zaten bihaber ama seçim hazırlığı yapalım diyor. Vatandaş olarak biz her sene su parası diye yatırıyoruz belediyeye. Buraya gelen belediyenin memurlarına veriyorum. Burada memurlar var hiçbirinin görevi yok. Mesela sen geldin diyorsun ki yahu filan kardeş işte bizim suyumuz yok. Zorkun Yaylası'nda kimsede su yok. Olukbaşı'nda ormanı kestirdiniz, ev yaptınız. Bizim fakir fukara vatandaş memur maaşından kesti filan ev yaptılar Olukbaşı'na. Yahu susuz ev, yolsuz ev olur mu? Onlar orada perişan. Onlar bizden su çalışıyor. Biz onlardan çalmaya çalışıyoruz. Aşağıda normal tuvalet var. Vallahi oraya su biriktirmiştim kavanozda. Sabahleyin teyzem diyor ki 'yahu ne yapacağız'? Ne yapalım motosiklet ile ya bir bayan ya bir kız çocuğu motosikleti ile su alıyorlar kaynaktan. Böyle şey olur mu?"

Kaynak: ANKA / Yaşam

Osmaniye Türkiye Susuz Yaşam Haberler

Eskişehir'de kızı ve torununu katleden cani dedenin, cinayeti neden işlediği ortaya çıktı

Eskişehir'de kızı ve torununu katleden cani dedenin, cinayeti neden işlediği ortaya çıktı

Mezuniyet törenindeki kıyafet krizine valilik el attı! Soruşturma için 2 müfettiş görevlendirildi

Mezuniyet törenindeki kıyafet krizine valilik el attı! Soruşturma için 2 müfettiş görevlendirildi

Bakan Şimşek: Borsaya vergi çalışması ertelendi

Bakan Şimşek: Borsaya vergi çalışması ertelendi

Bakmadan Geçme

CUMA MESAJLARI 14 Haziran: En anlamlı, en yeni Cuma mesajları neler? Hadisli ve dualı Cuma sözleri! Kısa, ayetli ve dualı Cuma mesajları hangisi? Survivor kupası altın mı, değeri ne kadar? 14 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 14 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 14 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? Ogeday babası kimdir? Survivor Ogeday'ın babasının adı ne, kaç yaşına? #129300 14 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 14 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Survivor kim kazandı, kim şampiyon oldu 14 Haziran Cuma 2024? 14 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 14 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 14 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Survivor şampiyonu kaç para alıyor 2024? HSK atama kararnamesi 14 Haziran Cuma yayınlandı! Hakim ve Savcılar atama kararları PDF indir, OKU! #128220 Karaman bayram namazı saat kaçta 2024? Karaman bayram namazı saati Diyanet tarafından açıklandı
Okul yönetimi mezuniyet kıyafetini 'Uygunsuz' buldu, öğrenciler törene alınmadı

Okul yönetimi mezuniyet kıyafetini "Uygunsuz" buldu, öğrenciler törene alınmadı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title