Van Offshore Gp'sinin Birincisi Stılh

Türkiye Offshore Şampiyonası'nın 9. Yarışı Van'da Yapıldı. 10 Yarış Teknesinin Mücadele Ettiği Yarışmada 27 Turluk Parkuru Alpay Akdilek ile Kerem Tuncer'in Pilotluğunu Yaptığı Stılh Teknesi Birinci Sırada Tamamladı. Yarışmaya Büyük İlgi Gösteren Vanlılar, Pilotların Van Gölü'ndeki Kıyasıya Mücadelesini Nefeslerini Tutarak İzledi.

Van Offshore Gp'sinin Birincisi Stılh

Türkiye Offshore Şampiyonası'nın 9. yarışı Van'da yapıldı. 10 yarış teknesinin mücadele ettiği yarışmada 27 turluk parkuru Alpay Akdilek ile Kerem Tuncer'in pilotluğunu yaptığı Stılh teknesi birinci sırada tamamladı. Yarışmaya büyük ilgi gösteren Vanlılar, pilotların Van Gölü'ndeki kıyasıya mücadelesini nefeslerini tutarak izledi.

Van'daki Offshore yarışlarının heyecanı sabah saatlerinde başladı. Yarış tekneleri vinçle İskele Sahili'nde tek tek Van Gölü sularına indirildi. Vanlılar yarışmaları izlemek için yarışmadan saatler önce İskele sahilini doldurmaya başladı. Sıralama turlarının ardından pilotlar, startın verilmesiyle birlikte zorlu mücadeleye başladı.

Yarışın başından beri liderliği elinde tutan ve pilotluğunu Alpay Akdilek ve Kerem Tuncer'in yaptığı Stılh teknesi birinci oldu. 10 teknenin mücadele ettiği yarışmada meydana gelen kazalarda izleyenlerin yüreklerini ağızlarına getirdi. Yarışmaları izlemeye gelen Vanlılar, bu mücadeleleri nefeslerini tutarak izlerken, Marmaris Yacht Marina teknesiyle çarpışan Lotus teknesi yarışı yarıda bırakmak zorunda kaldı.

- BİRİNCİNİN KUPASINI BAKAN GÜNAY VERDİ -

Yarışmayı Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Van Valisi Özdemir Çakacak, AKP Milletvekilleri İkram Dinçer, Kerem Altun, Kayhan Türkmenoğlu, Gülşen Orhan ve Belediye Başkanı da ilgiyle izledi. 27 tur olan parkuru önde tamamlayan Stılh teknesinin pilotlarına kupalarını Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay verdi.

Yarışmada ikinciliği pilotlar Joseph ve Berna Muhlbauer çiftinin Miele teknesi, üçüncülüğü Barbaros Kutumsen ve Şerafettin Aydın'ın pilotluğunu yaptığı Marmaris Yatch Marina teknesi kazandı.