Tüsiad Haberleri

Tüsiad haber, Tüsiad son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tüsiad - 7.6.2020
Bakan Pekcan, başkanlığında gerçekleştirilen 14. İstişare Kurulu toplantısında konuştu Açıklaması
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Önümüzdeki dönemde hem en çok ihracatçı olduğumuz Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin yeniden toparlanmasını bekliyor hem de dünya genelinde kademeli bir normalleşmeye geçişin olacağını düşünüyoruz.
Tüsiad - 6.6.2020
BusinessEurope başkanlar konseyi online toplandı
Avrupa İş Dünyası Konfederasyonu BusinessEurope Başkanlar Konseyi çevrimiçi toplantısı, Almanya'nın iş dünyası temsil kuruluşları BDI ve BDA ev sahipliğinde gerçekleşti.
Tüsiad - 5.6.2020
TÜSİAD'dan Dünya Çevre Günü mesajı
TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski, "Doğanın kendini yenileme gücünün sınırlarının zorlanmaması gerektiği bilinciyle ve en büyük sorumluluğumuzun gençlerimize karşı olduğunu unutmadan iklim değişikliğine karşı hep birlikte mücadele etmeliyiz.
Tüsiad - 5.6.2020
Dünya Çevre Günü'nü kutluyoruz
TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında bir açıklama yaptı. Açıklamada şu görüşlere yer verdi:
Tüsiad - 4.6.2020
Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de son 24 saatte 867 kişiye Kovid-19 tanısı konulduğunu, 24 kişinin hayatını kaybettiğini, toplam vaka sayısının 166 bin 422, can kaybının 4 bin 609 olduğunu, 931 kişinin daha iyileşmesiyle Kovid-19 tedavisi tamamlananların sayısının 130 bin 852'ye...
Tüsiad - 3.6.2020
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Yeni normalin alternatif küresel üretim gücü Türkiye olacak
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Yeni normalin alternatif küresel üretim gücü Türkiye olacakCUMHURBAŞKANI Yardımcısı Fuat Oktay, küresel salgın döneminde Türkiye'nin birçok sektörde merkez ülke konumuna gelebileceğini belirterek, "Yeni normalin alternatif küresel üretim gücü Türkiye olacak" dedi.
Tüsiad - 3.6.2020
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: "Yeni normalin alternatif küresel üretim gücü Türkiye olacak"
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sonrası "yeni normal" olarak tanımlanan düzende Türkiye'nin, alternatif küresel üretim gücü olacağını belirtti.
Tüsiad - 3.6.2020
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: "2020'yi pozitif büyüme performansı ile kapatacağız"
Son dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "İkinci çeyrekten sonra yılın üçüncü ve son çeyreğinde ekonomik aktivitenin yeniden potansiyel seviyesine döneceğine ve 2020 yılını pozitif büyüme performansı ile kapatacağımıza yürekten inanıyoruz" dedi.
Tüsiad - 3.6.2020
GÜNDEM / 3 Haziran 2020
Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Danıştay Başkanı Zeki Yiğit ve Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan'ı ayrı ayrı kabul edecek, partisinin genel merkezinde Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısına başkanlık edecek.
Tüsiad - 2.6.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 3 Haziran 2020
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, TÜSİAD'ın "Kovid-19 Dönemi ve Sonrası İş Dünyası" konulu toplantısına video konferans yöntemiyle katılacak.
Tüsiad - 2.6.2020
"İş Dünyası İçin Yerel Kalkınma Rehberi" tanıtıldı
Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, "Ülkemizin rekabetçiliğini artırmak ve sürdürülebilir kalkınma dinamiklerini hayata geçirmek, yerel düzeyde iyi yönetişim kültürünü güçlendirmekten geçiyor.
Tüsiad - 1.6.2020
Abdi İbrahim, Recover Better bildirisini imzaladı
Abdi İbrahim, Kovid-19 salgınıyla mücadele sürecinde iklim değişikliği konusunda olumlu ilerlemenin devam etmesini sağlamak amacıyla Bilim Temelli Hedefler İnsiyatifi (Scienced Based Target Initiative) ve Birleşmiş Milletler (BM) tarafından hayata geçirilen Recover Better bildirisinin...
Tüsiad - 17.5.2020
Haftanın tarihine bakış
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarak Kurtuluş Mücadelesi'nin meşalesini yaktı.
Tüsiad - 10.5.2020
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'dan 'Ulusal Para' ile ticaret vurgusu
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'dan 'Ulusal Para' ile ticaret vurgusu Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan başkanlığında gerçekleştirilen 13. İstişare Kurulu toplantısı, videokonferans yöntemiyle yapıldı.
Tüsiad - 10.5.2020
Bakan Pekcan: Yerel para birimleriyle ticarete ağırlık vermemiz gerekiyor
TİCARET Bakanı Ruhsar Pekcan, "Merkez bankalarının parasal genişlemeye gittiği bu dönemde, küresel finans dengelerinde görülebilecek değişiklikleri, yaşanabilecek istikrarsızlıkları göz önüne alarak, yerel para birimleri üzerinden ticarete daha fazla ağırlık vermemiz gerekiyor.
Tüsiad - 10.5.2020
Bakan Pekcan'dan "yerel para" ile ticaret vurgusu Açıklaması
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan başkanlığında gerçekleştirilen 13. İstişare Kurulu toplantısı, video konferans yöntemiyle yapıldı.
Tüsiad - 29.4.2020
RE-SET Workspace, pandemi sonrası çalışma alanlarının standartlarına reset atıyor
Yüzyıllar öncesinden gelen iş hanı kültürünü tasarım ve teknolojiyle harmanlayıp insan odaklı, doğaya saygılı ve "mutlu" mekanları hayata geçiren HAN Spaces, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sonrası ofis ve çalışma alanlarının tartışılacağı "RE-SET Workspace" adlı bir ortak düşünce ve...
Tüsiad - 28.4.2020
15. Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesi toplantısı
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Salgının yayılma hızının kontrol altına alınması, pik sürecinin dünya örneklerine göre çok ama çok daha düşük bir seviyeyle atlatılması ekonomi tarafında da esnafımızın kepenkleri yeniden açması, üretimin eski seyrine geri dönmesi açısından da...
Tüsiad - 10.4.2020
"Sakıp Ağa"ya veda edeli 16 yıl oldu
Mütevazı kişiliği, renkli ve kendine has üslubuyla toplumun sempatisini toplayan ve "Sakıp Ağa" olarak anılan Sabancı Holding'in merhum Yönetim Kurulu Başkanı ve Türk iş dünyasının sevilen ismi Sakıp Sabancı, hayata veda edeli 16 yıl oldu.
Tüsiad - 4.4.2020
STK'lardan ortak Covid-19 açıklaması
STK'lar tarafından Covid-19 mücadelesine ilişkin yapılan açıklamada, "Hükümetimiz, Kısa Çalışma Ödeneğinden yararlanma şartlarını önemli oranda iyileştirdi.
Tüsiad - 28.3.2020
Kılıçdaroğlu: Sorun 'Evde Kal' aşamasından 'Evde Tut' aşamasına geçmiştir
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, koronavirüs tedbirlerine ilişkin, "Artık sorun 'evde kal' aşamasından 'evde tut' aşamasına geçmiştir.
Tüsiad - 28.3.2020
Kılıçdaroğlu: Sorun 'Evde Kal' aşamasından 'Evde Tut' aşamasına geçmiştir
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, koronavirüs tedbirlerine ilişkin, "Artık sorun 'evde kal' aşamasından 'evde tut' aşamasına geçmiştir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Tüsiad Haberleri | Tüsiad Haber - Haberler - Sayfa 2 - Tüsiad haberleri, son dakika tüsiad haber ve gelişmeleri burada. Dünyada 6,5 milyon enerji çalışanı Kovid-19 nedeniyle işini kaybedebilir.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.9.2020 02:31:36. #1.14#
title