Türk Kızılayından Düziçi'de Kan Bağışı Kampanyası

Türk Kızılayından Düziçi'de Kan Bağışı Kampanyası

Türk Kızılayından Düziçi'de Kan Bağışı Kampanyası
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Türk Kızılayı Kan Merkezi Adana Şubesi, Düziçi'de kan bağışı kampanyası düzenledi.

Türk Kızılayı Kan Merkezi Adana Şubesi, Düziçi'nde kan bağışı kampanyası düzenledi.

Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen kampanyaya Kaymakamı Mustafa Koç kan vererek destek oldu.

Kaymakam Koç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu tür kampanyaların çok önemli olduğunu belirterek, ellerinden geldiğince destek olmaya çalıştıklarını ifade etti.

Türk Kızılayı'nın bu konudaki çalışmalarının takdire değer olduğunu dile getiren Koç, "Çalıştığım her yerde Türk Kızılayı'nın kampanyalarına gerek şahıs olarak gerek mülki amir olarak destek veriyorum. Kan alma ve kan temin etme yetkisinin Kızılay'a verilmesinden sonra bu kuruluşumuza destek olmamız lazım. Türk Kızılayı'nın bu işi tam anlamıyla yapabilmesi için vatandaşlar olarak ve biz mülki amirler olarak destek vermeliyiz. Yarın bizim de kana ihtiyacımız olabileceğini düşünerek bu konuda vatandaşlarımızı duyarlı olmaya çağırıyoruz" diye konuştu.

Kızılay Kan Merkezi Düziçi Şube 2. Başkanı Abdulkadir Durna ise "Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır. Düziçi halkının duyarlılığından memnunuz. Bugün 500 ünite kan bağışı bekliyoruz" dedi. - Osmaniye

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title