Sivasspor'da Gözler Kupaya Çevrildi

Sivasspor, Fortis Türkiye Kupası'nda Yarın Alanyaspor'la Oynayacağı Maçın Hazırlıklarını Tamamladı. Sivassporlu Futbolcular, Antrenmanın Ardından Motosiklet Akrobatı Arif Razgatlıoğlu'nun 12 Yaşındaki Motokros Balkan Şampiyonu Toprak Razgatlıoğlu'nun Atv ile Yaptığı Gösteriyi İzlediler. Teknik Direktör Uygun Daha Sonra Minik Akrobatla Birlikte Kısa Bir Şov Yaptı Ancak Motordan Düştü.

Sivasspor'da Gözler Kupaya Çevrildi

Sivasspor, Fortis Türkiye Kupası'nda yarın Alanyaspor'la oynayacağı maçın hazırlıklarını tamamladı. Sivassporlu futbolcular, antrenmanın ardından motosiklet akrobatı Arif Razgatlıoğlu'nun 12 yaşındaki Motokros Balkan Şampiyonu Toprak Razgatlıoğlu'nun ATV ile yaptığı gösteriyi izlediler. Teknik direktör Uygun daha sonra minik akrobatla birlikte kısa bir şov yaptı ancak motordan düştü.

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, kupada gidebildikleri yere kadar gitmek istediklerini söyledi. Uygun, "Güzel bir maç olacağını düşünüyorum. Centilmence geçmesini bekliyorum. Takımda birçok oynamayan arkadaşım var. Onlara da şans vereceğim. Ligde neler yapabileceklerini görmek istiyorum" dedi. Sivasspor'da kurdukları iyi sistem sayesinde başarının geldiğine dikkat çeken Uygun, "Yetenekli gençleri takıma dahil ediyoruz. Futbolculara verilen sözleri yönetim kurulumuz yerine getiriyor. Onlar da

takıma faydalı olabilmek için elinden geleni yapıyor. Benim için futbolcuların potansiyeli önemli. Hakem hataları ile hepimiz karşılaşıyoruz. Önemli olan olayları en az zararla atlatmak. Herhangi bir şekilde komplo ve art niyetle karşılaşacağımızı düşünmüyorum. Hiç kimsenin Sivasspor üzerinde bunları yapma cesareti ve gücü hissedeceğini sanmıyorum" şeklinde konuştu.

Geçen sezon 4 büyüklerle oynadıkları maçlardan 8 puan aldıklarına dikkat çeken Bülent Uygun, "Bu da gösteriyor ki, herhangi bir problemimiz yok. 4 büyükler dediğiniz zaman biri 100 milyon dolara kurulmuş takım, bir tarafta da 12-13 milyon YTL'ye kurulmuş bir takım. Aradaki fark ister istemez takımlar arasında uçurumlara yol açıyor" diye konuştu.

Türk futbolunun kural ve kanunlarla yönetildiğini belirten Uygun, "TFF Başkanı Haluk Ulusoy ve yönetim kurulu, Trabzonspor maçıyla ilgili doğru kararı sonunda almış bulunmaktadır. Bu da futbol adına sevindirici bir durumdur. Hiç kimse kurallar haricinde hareket etme şansına sahip değildir. Alınan karar da doğruydu. Türk futbolu umarım bundan sonra bu tür olaylara meyil vermeyecek şekilde devam eder" dedi.

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun ve futbolcular, Alanya'da yapılan son antrenmanın ardından motosiklet akrobatı Arif Razgatlıoğlu'nun 12 yaşındaki Motokros Balkan şampiyonu Toprak Razgatlıoğlu'nun ATV ile yaptığı gösteriyi izledi. Uygun, daha sonra minik akrobatla birlikte kısa bir şov yaparken, yere düştü.

(RY-EYB-NÇ-S)

Kaynak: İHA