Simge Eşya Yarışmasına İlgi Büyük

Simge Eşya Yarışmasına İlgi Büyük

Bursa'nın Bilinirliğini ve Akılda Kalıcılığını Bir Simge Eşya ile Perçinlemeyi Hedefleyen "Simge Eşya Yarışması"na İlgi Günden Güne Artıyor.

Simge Eşya Yarışmasına İlgi Büyük

Bursa’nın bilinirliğini ve akılda kalıcılığını bir simge eşya ile perçinlemeyi hedefleyen “Simge Eşya Yarışması”na ilgi günden güne artıyor.

İl Özel İdaresi’nin kentin doğal güzelliklerini, tarihi yapısını ve kimliğini, kültürel çerçevesini bir simge ile bütünleştirmek adına organize ettiği “Simge Eşya Yarışması”, kenti temsil edecek eserleri bekliyor.

Bursa’nın kendisine has bir eşya ile sembolik anlamda kimliğe kavuşturulmasını hedefleyen yarışma ile kenti ziyaret eden yerli ve yabancı turistlere yanlarında hatıra olarak götürebilecekleri bir ürün elde edilmesinin amaçlandığını belirten İl Özel İdaresi Kültür ve Turizm Daire Başkanı Mustafa Muharrem Tüfekçi, halkın ilgisinden gayet memnun olduklarını belirtti. Bursa’nın tarihi ve mimari yapısı, kültürel kimliği, doğal güzellikleri ile birçok kulvarda sembolize edilebilecek bir yelpazeye sahip olduğunu belirten Tüfekçi, yarışmaya katılanların bu güzellikler arasında karar vermesinin zor olabileceğini söyledi.

Özellikle meslek liselerinin konuya hayli ilgi gösterdiğini belirten Tüfekçi, “Gençlerimizin ve eğitimcilerimizin bu konuya hassasiyeti bizi çok sevindirdi. Gençlerimizin taze beyinleri ile ortaya çıkaracakları eserler, kentin yeni nesil tarafından ne denli özümsendiğini ve sahiplenildiğini bize açıkça gösterecektir” şeklinde konuştu.

Deri, tekstil, ahşap, seramik, kâğıt, metal ve plastik olmak üzere 7 dalda gerçekleştirilen yarışmada her dalın birincisine bin 500, ikincisine bin ve üçüncüsüne de 500 YTL ödül verileceğini belirten Mustafa Muharrem Tüfekçi, ayrıca eseri beğenilen üç katılımcıya da 500 YTL jüri özel ödülü verileceğini kaydederek, 30 Mart’a kadar yaş ve eğitim farkı gözetmeksizin ilgi duyan herkesin yarışmaya katılımını beklediklerini söyledi.

(EŞ)

19.03.2007 16:49 TSİ