Haberler

Sıf 18 Fuarı'nda İstanbul Aydın Üniversitesi'ne Altın Madalya

Türkiye’nin ilk ve tek uluslararası buluş fuarı ISIF’18’de İstanbul Aydın Üniversitesi(İAÜ) Teknoloji Transfer Ofisi (TTPYO) 10 buluşuyla fuara katıldı.

Türkiye'nin ilk ve tek uluslararası buluş fuarı ISIF'18'de İstanbul Aydın Üniversitesi(İAÜ) Teknoloji Transfer Ofisi (TTPYO) 10 buluşuyla fuara katıldı. Fuarın uluslararası jürisi tarafından değerlendirilen Doç. Dr. Ayhan Olcay'a ait "Mobile Multiple Drug Compunding Device" isimli buluş altın madalyayla ödüllendirildi.

Türkiye'nin gelişimine değer katacak, AR-GE ve İnovasyon faaliyetlerinin ulusal ve uluslararası katılımcılarla buluşturulması ve üretilen teknik bilginin ticarileştirilerek toplumun yararına sunulması amacıyla yola çıkan 3. İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı ISIF'18, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın onursal himayesi, Türk Patent ve Marka Kurumu'nun ev sahipliğinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirildi.

İAÜ'ye 2 gümüş 1 altın madalya

Fuarın uluslararası jürisi tarafından değerlendirilen buluşlardan Doç. Dr. Ayhan Olcay'a ait "Mobile Multiple Drug Compunding Device" isimli buluş altın madalyayla ödüllendirildi. Prof. Dr. Serdar Baki ALBAYRAK, Doç. Dr. Ayhan Olcay ve Mehmet Hakan Akpınar'a ait "Self Expandable Graft Coated Cerebral Tubuler Retractor", Dr. Cenker Zeki Koyuncuoğlu ve Mehdi Bashiri'ye ait "Dental's Needlestick Injury Prevention Box" isimli buluşlar da gümüş madalya aldı.

En iyi inovasyon ödülü

ISIF'e 10 buluşuyla katılan İAÜ, uluslararası kurumların bazılarından da özel ödüller aldı. Prof. Dr. Gülgün Ersoy, Onur Yolay ve Ege Gülbahar'a ait, buluş, sıvı gereksinimi artan sporcuların ve hasta insanların idrarlarından dehidrasyon takibi yapılmasını sağlayan ve dehidrasyon gösteren bir yapılanma olan, "Dehidrasyon ve Hastalık Takibi Yapan Tuvalet/Pisuar Sistemi" isimli buluş, Romanya Buluşçular Forumu tarafından mükemmeliyet ödülü aldı. Dr. Cenker Zeki Koyuncuoğlu ve Mehdi Bashiri'ye ait, diş hekimliğinde kullanılmak üzere iğne ucu batmasına karşı koruyucu kutu yapılanması ile ilgili "Dental's Needlestick Injury Prevention Box" isimli buluş, INNOPA'dan (Endonezya Buluş ve İnovasyon Derneği) özel ödül aldı. Prof. Dr. Serdar Baki Albayrak, Doç. Dr. Ayhan Olcay ve Mehmet Hakan Akpınar'a ait, Dünya çapında milyonlarca hasta için azami etki ve faydalar sağlayan, günümüzde çeşitli cerrahi prosedürlerde geniş uygulama alanı potansiyeline sahip Omniport Universal olarak tanımlanan, "Self Expandable Graft Coated Cerebral Tubuler Retractor" isimli buluş ise İran Buluşçular ve Araştırmacılar Enstitüsü'nden en iyi İnovasyon ödül aldı. - İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

İstanbul Aydın Üniversitesi İstanbul Türkiye Güncel Haberler

Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Bu görüşmeler bizi hedef alan kampanyaya dönüştü

Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Bu görüşmeler bizi hedef alan kampanyaya dönüştü

Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

ABD ve İsrail reddetti! Hamas'tan ateşkes anlaşmasında, 'Türkiye garantör olsun' şartı

ABD ve İsrail reddetti! Hamas'tan ateşkes anlaşmasında, "Türkiye garantör olsun" şartı

Bakmadan Geçme

Arife mi, arefe mi? TDK nasıl yazılır? Türk Dil Kurumu doğru yazılışı hangisi #129300 Messi futbolu bıraktı mı? Messi jübile mi yapacak 2024? 13 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 13 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 13 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 13 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 13 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 13 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 13 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 13 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 13 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 13 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Survivor birincilik ödülü ne, Survivor şampiyonu ne kazanacak, kaç TL? 13 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 13 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Survivor 2024 final nerde yapılacak? İstanbul Nefes Orman Açık Hava Sahnesi nerede? Survivor All Star 2024 şampiyonu nasıl belirlenecek, SMS mi performans mı? #129300
Coplu müdahale öncesi neler yaşandı? 2 polis memurunun başını yakan olaydan yeni görüntüler

Coplu müdahale öncesi neler yaşandı? 2 polis memurunun başını yakan olaydan yeni görüntüler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title