Şanlıurfa'da 10 Dakika Enerji Kesintisi Yapıldı

Şanlıurfa'da 10 Dakika Enerji Kesintisi Yapıldı

Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı Şanlıurfa Şube'si Tarafından 'Enerji' Tasarrufuna Dikkat Çekmek Amacıyla Balıklıgöl ve Çevresinde 10 Dakikalık Elektrik Kesintisi Yapıldı.

Şanlıurfa'da 10 Dakika Enerji Kesintisi Yapıldı

Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı Şanlıurfa Şube'si tarafından 'Enerji' tasarrufuna dikkat çekmek amacıyla Balıklıgöl ve çevresinde 10 dakikalık elektrik kesintisi yapıldı.

'Enerji tasarrufuna' dikkat çekmek amacıyla Şanlıurfa'nın tarihi ve turistik mekanlarından Balıklıgöl'de 10 dakika elektrik kesintisi yapıldı. Dünya Politika Enstitüsü Başkanı Dr. Lester R. Brown'un Türkiye'ye gelişinde kamuoyunun dikkatini enerji tasarrufu konusuna çekebilmek amacı ile 'Enerji Tasarrufuna Çağrı' başlıklı bir etkinlik planlanmıştır. Bu nedenle belirtilen etkinlik kapsamında tüm Türkiye genelinde il ve ilçelerimizde de yerel TV ve gazetelerle işbirliği yapılarak seçilen önemli anıtlarda bugün saat 21.00'de 10 dakika süreyle ışıklar kapatıldı. Şanlıurfa'daki Balıklıgöl ve Hz. İbrahim makamı çevresinde de ışıklar belirtilen saatte kesildi. Balıklıgöl çevresinde bugün 10 dakika süre ile elektrik kesintisi yapıldı.

(FÖ-FÖ-Y)

Kaynak: İHA