Şahinbey Belediye Başkanı Tahmazoğlu Açıklaması - Haberler
Haberi Paylaş

Şahinbey Belediye Başkanı Tahmazoğlu Açıklaması

Şahinbey Belediye Başkanı Tahmazoğlu Açıklaması
AA - Haberler | Yerel

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, ilçe genelinde çarpık yapılaşma ve metruk yapılarla mücadelenin devam ettiğini bildirdi.

Şahinbey Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, belediyenin temmuz ayı olağan meclis toplantısı Şahinbey Belediye Başkanı Tahmazoğlu başkanlığında gerçekleştirildi.

Tahmazoğlu toplantıda, asfalt ve kilit taşı döşeme çalışmalarının hızlı bir şekilde sürdüğünü belirtti.

Gümrük Hanı ve Bostancı Mektebi'ndeki restorasyon çalışmalarının devam ettiğini dile getiren Tahmazoğlu, şunları kaydetti:

"İlçe genelinde çarpık yapılaşma ve metruk yapılarla mücadelemizi sürdürüyoruz. Bu konuda asla müsaade etmiyoruz. Geçtiğimiz ay içinde yaptığımız 100 parktan 56'sına Gaziantep doğumlu şehitlerimizin isimlerini verdik. 23-26 Haziran arasında 2. Uluslararası Folklor Festivali düzenledik. 6 ülkenin katıldığı festivalde Emre Aydın, İzzet Yıldızhan ve Muazzez Ersoy konser verdi. Festivalimize yaklaşık 100 bin vatandaşımız katıldı.

Yine sporda Dünya ve Türkiye şampiyonları yetiştiriyoruz. Karate, tekvando, halkoyunları ve bilek güreşinde sporcularımız Avrupa ve Türkiye birincilikleri aldı. Okulların tatil olmasıyla birlikte öğrencilerimizin kötü alışkanlıklardan uzak tutulması ve sporla uğraşmaları için yedi dalda yaz spor okulu açtık. Okulumuza bin 310 öğrencimiz kayıt yaptırdı. "

Toplantıda, meclis gündemine alınan 11 maddenin biri kabul edildi, diğer 10 madde ilgili komisyonlara gönderildi. Gündem dışı olarak görüşülen kaldırım işgalinde metrekare başına 2 lira ödenmesi hakkındaki madde görüşülmek üzere komisyona sevk edildi.

Tahmazoğlu, maddeye ilişkin olarak işgallerde bir bedel ödenmesinin caydırıcılık sağlamak ve işgali tamamen ortadan kaldırmak açısından önemli olduğunu kaydetti.

- GAZİANTEP

AA - Son Dakika Haberleri
beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, ilçe genelinde çarpık yapılaşma ve metruk yapılarla mücadelenin devam ettiğini bildirdi.

title