Rüyasında Define Gören Baba, Oğullarıyla Evinin Altını Kazdı

Rüyasında Define Gören Baba, Oğullarıyla Evinin Altını Kazdı

Tekirdağ'ın Çorlu İlçesinde, Rüyasında Define Gören Baba ile 2 Oğlu, Oturdukları Evin Altını Kazdı. Polis Tarafından Gözaltına Alınan ve Kazma ve Küreklerle Sevk Edilen Şahıslar, Tutuksuz Yargılanmak Üzere Serbest Bırakıldı.

Rüyasında Define Gören Baba, Oğullarıyla Evinin Altını Kazdı

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde, rüyasında define gören baba ile 2 oğlu, oturdukları evin altını kazdı. Polis tarafından gözaltına alınan ve kazma ve küreklerle sevk edilen şahıslar, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Edinilen bilgilere göre, Sağlık Mahallesi'nde ikamet eden baba K.K., (56) rüyasında evinin altında define olduğunu gördü ve rüyasını oğulları A.K. (22) ve B.K.(28) ile paylaştı. Bulundukları çevrede define olduğu söylentilerinin sokak sohbetlerinde de sıklaşması üzerine evlerinin altında define bulunabileceği hissine kapılan baba ve 2 oğlu, evlerinin altını kazmaya başladı. Komşularının olayı fark etmemesi için durumu "Su kuyusu kazıyoruz" şeklinde açıklayan define avcılarının yaklaşık 1.5 ay süren

macerası, polis baskınıyla sona erdi. Bir ihbarı değerlendiren Çorlu polisi, define için evlerinin altını 3 metre yarıçapında ve 12 metre derinliğinde kazan baba ile 2 oğlunu gözaltına aldı. Suç delilleri kazma, kürek, kova ve halatlarla Çorlu Adliyesi'ne sevk edilen K.K., A.K. ve B.K., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

(EŞ-RA-OK-Y)