Demokrat Parti'li Enginyurt: "Türkiye, zaman kaybetmeden erken seçime gitmelidir" - Haberler
Haberi Paylaş

Demokrat Parti'li Enginyurt: "Türkiye, zaman kaybetmeden erken seçime gitmelidir"

AA - Ahmet Alp Özden - Politika
 - Güncelleme:
Demokrat Parti'li Enginyurt: 'Türkiye, zaman kaybetmeden erken seçime gitmelidir'

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Türkiye'nin, zaman kaybetmeden erken seçime gitmesi gerektiğini söyledi.

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Türkiye'nin, zaman kaybetmeden erken seçime gitmesi gerektiğini söyledi.

Enginyurt, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, AK Parti iktidarı sayesinde milletin her sabah fakir, her sabah zamla uyandığını öne sürdü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Herkesin evinde iki, üç araba var"; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz'ün de "Herkesin iki, üç telefonu var" dediğini aktaran Enginyurt, "Açlığı ve yoksulluğu örtmeye, daha da ötesi milleti suçlamaya gidiyorlar. Herkesin iki, üç arabası olduğunu sarayın penceresinden bakarak mı gördün? Sarayda çalışan bin kişinin araçlarına bakarak mı karar verdin? TÜİK rakamlarına göre bile her 100 kişiden 15'inin arabası varken, Sayın Cumhurbaşkanı'nı kim böyle bilgilendiriyor da milletin arabasıyla uğraşıyor." dedi.

Bir insanın arabasının olmasının zengin olduğu anlamına gelmediğini dile getiren Enginyurt, bugün arabası olup da benzin dolduramayan yüzbinlerce insan olduğunu, her sabah benzine ve mazota zam geldiğini savundu.

"Türkiye'yi yönetenlerin, ülkeyi yönetemedikleri gibi 'one minute' gibi yeni kahramanlıklar ve senaryolar peşinde dolaştığını" öne süren Enginyurt, "Millet aç, çiftçi aç, çalışan aç, emekli perişan. Türkiye, zaman kaybetmeden erken seçime gitmelidir. Türkiye'yi artık yönetemiyorlar. Her gün onarılmaz yaralar açıyorlar." diye konuştu.

Enginyurt, Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayının kim olacağına yönelik soru üzerine, "Seçimlere herkes kendi adayı ile girerse, oyunbozanlık yapılırsa, Demokrat Parti, Genel Başkanı Gültekin Uysal ile seçimlere katılacak. Eğer Millet İttifakı, ittifakı oluşturan partilerle ortak aday kararı alırsa, biz o adayı destekleyeceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

AA / Ahmet Alp Özden - Politika

Demokrat Parti cumhurbaşkanı Türkiye Ordu Politika Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title