Haberler

Mustafa Sarıgül, CHP'den Milletvekili Aday Adayı Olacak

Güncelleme:

Kontenjan mı yoksa ön seçimle mi aday olacağı merak konusu olan Mustafa Sarıgül kararını verdi. Sarıgül, İstanbul 2. Bölge'den ön seçime girecek.

CHP'de, 7 Haziran'da yapılacak genel seçimler için milletvekili aday adayı olmak isteyenlerin başvuruları sürüyor. 1 Mart'a kadar uzatılan başvurular çerçevesinde şu ana kadar yaklaşık 3 bin adaylık dosyası alındı. Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile Yargıtay Onursal Başsavcısı Vural Savaş, ön seçim yönteminin uygulanacağı Antalya'dan aday adaylığı başvurusunda bulundu.

"ÖN SEÇİMDE ADAY ADAYIYIM"

Kontenjan mı yoksa ön seçimle mi aday olacağı merak konusu olan eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün adaylık için kararını verdiği öğrenildi. Sarıgül, yarın İstanbul 2. Bölge'den ön seçime girmek için aday adaylığı başvurusunda bulunacak. CHP Gaziosmanpaşa İlçe Başkanlığı'nı ziyaret eden Sarıgül, bir soru üzerine "Gençlik kolları başkanlığı yapan, il başkanlığı yapan Mustafa Sarıgül'e kontenjan yakışır mı? Örgüt tanır beni ön seçimde aday adayıyım. İstanbul 2. Bölgedeki hedefimiz en az 12 milletvekili çıkarmaktır. Bunun için de top yekün hep beraber çalışacağız." dedi.

ÖNDER SAV ANKARA, ERBAKAN İSTANBUL'DAN ADAY

CHP'nin eski genel sekreterlerinden Önder Sav, Ankara 1. bölgeden ön seçime girmek için dosyasını aldı. Yerel seçimlerde İstanbul Fatih Belediye Başkanlığı için aday gösterilen Necmettin Erbakan'ın yeğeni Sabri Erbakan da İstanbul'dan aday adaylığı için dosya alanlardan. Eski bakanlardan Zekeriya Temizel ve İbrahim Tez, eski milletvekillerinden Mehmet Tomanbay da aday adaylığı için başvurdu. Parti Meclisi üyesi ve eski bakanlardan Fikri Sağlar da Mersin'den ön seçim için başvurdu. Denizli Milletvekili Adnan Keskin de yine adayların ön seçimle belirleneceği Denizli'den aday adaylığı başvurusunda bulundu. Sivas milletvekili Malik Ecder Özdemir ile İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz de kendi illerinden aday adaylığına başvurdu. Candan Yüceer Tekirdağ'dan yeniden aday olabilmek için başvurusunu yaptı.

AYLİN KOTİL DE DOSYA ALDI

CHP'nin yerel seçimlerde İstanbul Beyoğlu'nda aday gösterdiği Aylin Kotil de milletvekilliği aday adaylığı için dosya alanlar arasında bulunuyor. Kotil aynı zamanda Sarıgül'ün eski eşi.

SARIGÜL YARIN BAŞVURACAK

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday gösterilen Mustafa Sarıgül'ün de başvuru yapması bekleniyor. Sarıgül'ün dosyasını aldığı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştükten sonra başvurusunu cuma günü yapmayı planladığı öğrenildi. İstanbul 2. Bölgede bulunan ilçeleri ziyaret eden Mustafa Sarıgül'ün bu ziyaretlerinde adaylık süreciyle ilgili konuştu.

CHP Gaziosmanpaşa İlçe Başkanlığı'nı ziyaret eden CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı ve eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, genel seçimlerde kontenjan adayı olmayacağını, ön seçime gererek örgütten çıkmak istediğini ifade etti.

Sarıgül, CHP'li üyelere iktidar sözü vererek Gaziosmanpaşa, Sultangazi ve Bayrampaşa gibi ilçeleri pilot bölge seçerek karış karış seçim çalışması dile getirdi. CHP Sultangazi İlçe Başkanlığı'nı ziyaret eden Mustafa Sarıgül'e bir partilinin "Milletvekili aday adayı olacak mısınız? Olursanız ön seçimle mi yoksa kontenjan adayı mı olacaksınız?" diye sordu. Sarıgül, "Gençlik kolları başkanlığı yapan, il başkanlığı yapan Mustafa Sarıgül'e kontenjan yakışır mı? Örgüt tanır beni ön seçimde aday adayıyım. İstanbul 2. Bölgedeki hedefimiz en az 12 milletvekili çıkarmaktır. Bunun için de top yekün hep beraber çalışacağız." dedi.

ÖN SEÇİM 29 MART'TA

Başvuruların parti genel merkezinde alındığı CHP'de, kontenjan adaylığı için başvuracaklardan 7 bin 500 lira, ön seçime girecek adaylardan 5 bin lira, kadınlar, engelliler ve gençlerden ise 2 bin 500 lira ücret alınıyor. CHP'de, 85 seçim çevresinin 55'inde ön seçim kararı alınmıştı. Üyelerin katılımıyla gerçekleştirilecek ön seçim 29 Martta yapılacak. (Kaynak: Radikal)

Kaynak: Haberler.Com / Politika

Mustafa Sarıgül Gaziosmanpaşa İstanbul Şişli Sıkıcı Politika Haberler

Diyanet'i karıştıran iddia! Gözaltına alınan Türk hacı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi: Bizi çöp gibi götürdüler

Diyanet'i karıştıran iddia! Gözaltına alınan Türk hacı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi: Bizi çöp gibi götürdüler

Refah'ta Hamas'tan İsrail ordusuna pusu: 8 ölü

Refah'ta Hamas'tan İsrail ordusuna pusu: 8 ölü

Ersan Şen: Şartlarda anlaşırsak Eylem Tok'un oğlunun davasını alırım

Ersan Şen: Şartlarda anlaşırsak Eylem Tok'un oğlunun davasını alırım

Bakmadan Geçme

Kurban eti buzdolabında saklanır mı? Kurban eti hemen buzdolabına konur mu, ne kadar bekletilir? A101 bayramda kapalı mı? 16 Haziran Pazar Kurban Bayramı 1. GÜNÜ A101 açık mı kapalı mı? ŞOK bayramda kapalı mı? 16 Haziran Pazar Kurban Bayramı 1. GÜNÜ ŞOK açık mı kapalı mı? BİM bayramda kapalı mı? 16 Haziran Pazar Kurban Bayramı 1. GÜNÜ BİM açık mı kapalı mı? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 16 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 16 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Şans Topu sonuçları açıklandı mı? Şans Topu sonuçları ne zaman açıklanır? 16 Haziran 2024 Pazar Şans Topu sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 16 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? İtalya-Arnavutluk maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) İtalya-Arnavutluk maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Bayram namazı nasıl kılınır? Bayram namazı kaç rekat? Yalova Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Yalova Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Uşak Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Uşak Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Tunceli Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Tunceli Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Tokat Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Tokat Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Tekirdağ Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Tekirdağ Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Yozgat Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Yozgat Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti!
Adıyaman'da skandallar zinciri! Doktorla hastanenin kavgası, Hamza bebeğin hayatına mal oldu

Adıyaman'da skandallar zinciri! Doktorla hastanenin kavgası, Hamza bebeğin hayatına mal oldu

500

Yorumlar (64)

AHA:

HERALDE ADAY OLACAK. BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN DA OLDU GELİR KESİLDİ TABİ. . .

61
3
yanıtYanıtla
temizzzzmobilWeb@haberler.com:

Yaşıyo mu bu hala. Maganda

36
1
yanıtYanıtla
doğrucuMobil-ANDROID:

ne patiymiş bu chp be cinsiyet değiştiren burda mafya burda montajla başa geçen burda ergenekoncular burda ısrail yandaşı medya buda ne diyelim uçmuş bunlar.

21
3
yanıtYanıtla
aziz çağla:

TDH yı ve sana güvenenleri sattın, satanı da satarlar. Sen bittin sarıgül.

21
2
yanıtYanıtla
a.m.k:

Kıskananlar çatlasın ( bahtın açık güller gibi daim kalasın )

2
20
yanıtYanıtla
ovit:

Bundan cacik olmaz

19
2
yanıtYanıtla
sosyalist kürt:

chp ulusalcı dinozorlara yer verdiği sürece en azından benden hiçbir zaman oy alamayacak. . önder sav ne lan

15
5
yanıtYanıtla
ALİ:

EY CHP SAKIN HA EĞER BUNU MİLLETVEKİLİ YAPARSANIZ TAYYİP ÖLSE DAHİ TAYYİBİ MUMLA ARARSINIZ.

19
0
yanıtYanıtla
kemal kilictaroglumobilWeb@haberler.com:

Defol sarigül

13
6
yanıtYanıtla
abdullah:

kıskananlar catlasın (yolun açık bahtın güller gibi dolu dolu olsun tebrikler

4
14
yanıtYanıtla
Tüm 64 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title