Haberler

Erdoğan'dan 3. Havalimanı İşçilerine Bayram İkramiyesi Müjdesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3. havalimanı inşaat sahasında çalışan işçilere 2 bin 500 TL ödeneceğini müjdeledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3. havalimanı inşaat sahasında çalışan işçilere 2 bin 500 TL ödeneceğini müjdeledi. Erdoğan, "Ast üst ayrım yapmaksızın buradaki her bir kardeşimize 2 bin 500 lira hediye vereceğiz. Dolayısıyla ben 5 firmamıza da çok teşekkür ediyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da yapımı süren 3. Havalimanı İnşaat Sahası'nı havadan inceledikten sonra sahada çalışan işçilerle iftarda bir araya geldi. İftar programına Erdoğan'ın yanı sıra Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Binali Yıldırım, eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan ile inşaat sahasında görevli işçiler ve firma yetkilileri katıldı.

Burada işçilerle birlikte iftarını açan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gerçekten çok farklı bir Ramazan ayını geride bıraktık. Adeta hep gölgeyle dolaştık. Rahmet dalgalarıyla yağmurla yaz mevsimini ülkemiz geçirdi. Çok sıkıntılar çektiğimiz aylar oldu ancak bu yıl farklıydı bereketliydi. Ben şimdi de idrak edeceğim Ramazan Bayramı'nı tebrik ediyorum" diyerek sözlerine başladı.

Erdoğan, " Türkiye'nin kalkınmasına, büyümesine verdiğiniz katkı için milletim adına tebrik ediyorum. Türkiye'nin geçtiğimiz 12 yılda sağladığı iftihar ilerleme sayesinde dünya çağında projeleri hayata geçiren, dünyada kendinden söz ettiren bir ülke oldu. Bugün şantiyesinde birlikte olduğumuz bu proje bunlardan en önemlisidir. Bugün buraya gelmeden önce Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün son halini görmek istedim. Orada helikopterle dolaştık. Tüm yolları şöyle bir görelim dedik gördük. Güzel devam ediyor. Körfez köprüsünü gezdik gördük. Tabi havadan buraları görmek buradaki şantiyelerin büyüklüğünü havadan izlemek insana başka bir gurur ve onur veriyor. Az önce bu proje ihaleye çıktıktan sonra ihaleyi kazananların hazırladığı bir animasyon vardı. Bir de şimdi değişiklikleriyle izledik. Geldiğimiz noktayı görelim dedik" dedi.

"HAVALİMANI DÜNYANIN HER YERİNDE İFTİHAR MESELESİ OLACAK"

Havalimanının dünyanın her yerinde iftihar edilecek bir proje olduğuna dikkat çeken Erdoğan, "2018 yılında Türkiye'nin kazanacağı bu havalimanı inşallah bizim dünyanın her yerinde iftihar meselesi olacak. Marmaray, otomobillerin geçeceği çift katlı denizin altından tünel gibi bunların hepsi Türkiye'ye heyecan ve güç katıyor. Bana en fazla heyecan veren Kanal İstanbuldur. Bunu bir şekilde yapmamız lazım. Bunun yaptıktan sonra İstanbul farklı bir cazibe merkezi haline gelecek. 12 milyar avroyu bulacak bir yatırım bu hem de KDV hariç. 22 milyar avro gelir sağlayacak. Fakat bunu hazmedemeyenler var" diye konuştu.

"BU PROJE İNŞALLAH DÜNYANIN EN BÜYÜK HAVALİMANI OLACAK"

Erdoğan, "Ama biz ne diyoruz. At denize haluk bilmezse halık bilir. Bu proje inşallah dünyanın en büyük havalimanı olacak. Helikopterle bakarken aşağıda karıncalar dolaşıyor. İş makineleri karınca gibi gözüküyor. Yoğun bir çalışma var. Bana verilen son bilgilere göre 5 bin 128 işçi, 5 bin 333 mühendis, 5 bin 861 kişi görev yapıyor. İlerleyen aşamalarda 30 bine kadar çıkacak. Halen bin 200'u kamyon olmak üzere bin 600 iş makinesi şantiyede faaliyet gösteriyor. Bu sayı 3 bine kadar çıkacak. Buradan millete diyorum ki, 'işsizsim' diyen operatörlere ve kamyonculara sesleniyorum. Şu anda bu şantiyede şoför aranıyor. Vietnam'dan şoför getirttik. Her şeyi olduğu halde gelmiyorlar. Onda sonrada işsizim diye dolaşıyorlar. Hadi gel iş burada. Maalesef yan gelip yatarak para kazanmaya alışanlar var. Ben karşımda terleyenleri görüyorum. O yüzden sizleri kutluyorum. Bakın burada sendika ise sendika var sigorta var ücretler ondan sorular. Fena değil. Böyle bir yerde buyur gel çalış kardeşim. İşletmeye geçtikten sonra bütün faaliyetleriyle beraber inşallah bu havalimanında yüz bin kişi görev yapacak. Elbette Türkiye'nin inşaatı süren bu havalimanı değil. Bu çok enteresan Sabiha Gökçen'e 628 uçak iniyor ve kalkıyor. Yetmiyor, şu anda sıkıntı var Atatürk Havalimanı'nda da o derece. Yani bu havalimanının ne kadar büyük önem arz ettiğini ortadadır. Boğaza inşa edilen Yavuz Sultan Selim Köprüsü çalışmalarıyla inşallah orası açıldığı zaman ağır vasıtaları oradan geçireceğiz. Havalimanını açtığımız zaman da Mahmutbey'e 13 kilometre yol olacak. Yani şehir merkezine taş çatlasın yarım saate en zor şartta inecek bir imkan geliyor. Böyle bir durum var. Millet olarak gururlanacağız. İnşallah bu havalimanının bitişi bizler için ayrı bir gurur meselesi olacak" şeklinde konuştu.

"100 BİN ARAÇ GEÇİŞİ KAPASİTELİ AVRASYA TÜNELİ DE HIZLA SÜRÜYOR"

Avrasya Tüneli yapım çalışmaların sürdüğünü ifade eden Erdoğan, "Günde 100 bin araç geçişi kapasiteli Avrasya tüneli de hızla sürüyor. 2017 yılında bunu da açacağız temelini de atmıştık. Oradaki çalışmalar da heyecanla devam ediyor. 2 yıl olmadan Türkiye nüfusundan fazlası Marmaray kullandı. İstanbul İzmir otoyolun inşaatı devam ediyor. Etap etap hizmete girecek olan bu yolun bu yıl sonuna kadar tamamlanması planlanıyor. Belki biraz sapma yapma olabilir ama er veya geç bunlar tamamlanmış olacak. Bunlarla birlikte yeni projelerin hazırlıkları devam ediyor. Bununla birlikte hepsini hayata geçireceğiz" dedi.

"HER BİR KARDEŞİMİZE 2 BİN 500 LİRA HEDİYE VERECEĞİZ"

İnşaat sahasında çalışan işçilere 2 bin 500'er lira ek ödeme yapılacağını müjdeleyen Erdoğan, "780 bin kilometrekare ile tek vatan devlet içinde devlet kabul edemeyiz. Ben bu dev yatırımın müteşebbislerine ricada bulundum. Bu bayram tüm bu şantiyede çalışanları sevindirin dedim. Sağ olsunlar onlar da siz ne dersiniz o dediler. Ast üst ayrım yapmaksızın buradaki her bir kardeşimize 2 bin 500 lira hediye vereceğiz. Dolayısıyla ben 5 firmamıza da çok teşekkür ediyorum. Allah kendilerinden razı olsun. Veren el alan elden üstündür. Verdikçe azalmaz çoğalır. Millet bu güzelliği yaptı sağ olsunlar" diye konuştu.

Erdoğan, konuşmasının ardından beraberindeki heyetle birlikte işçilerle hatıra fotoğrafı çektirdi. Erdoğan, daha sonra buradan ayrıldı. - İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Recep Tayyip Erdoğan Feridun Bilgin Avrasya Türkiye Politika Güncel Haberler

Sırbistan, EURO 2024'ten çekilme tehdidinde bulundu

Sırbistan, EURO 2024'ten çekilme tehdidinde bulundu

Kızıldeniz'in ortasında dehşet! Husiler, dev Yunan gemisini saniyeler içerisinde batırdı

Kızıldeniz'in ortasında dehşet! Husiler, dev Yunan gemisini saniyeler içerisinde batırdı

Görüntü Mardin'den! 'Beni siz delirttiniz' diyerek sokakta üstsüz halde yürüdü

Görüntü Mardin'den! "Beni siz delirttiniz" diyerek sokakta üstsüz halde yürüdü

Bakmadan Geçme

EURO 2024 A Grubu puan durumu ne? EURO 2024 A Grubu'da kim çıktı? #129300 #9917 Bugün hangi maçlar var? EURO 2024 20 Haziran Perşembe maç programı! Danimarka İngiltere maçı CANLI izle! (EURO 2024) Danimarka İngiltere EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? EURO 2024 maç özetleri full izle! EURO 2024 özetleri nasıl izlenir? 21 Haziran Cuma Hutbesi yayınlandı! 21 Haziran Cuma Hutbesi tam metni! İnstagram çöktü mü? İnstagram neden açılmıyor? 20 Haziran Perşembe İnstagram'da sorun mu var, neden yüklenmiyor? Danimarka İngiltere maçı CANLI izle! (EURO 2024) Danimarka İngiltere EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? Slovenya Sırbistan maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Slovenya Sırbistan maçı özeti! EURO 2024 Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Slovenya Sırbistan maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! Slovenya Sırbistan maçı ne oldu? Slovenya Sırbistan maçı CANLI izle! (EURO 2024) Slovenya Sırbistan EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? TRT 1 canlı maç izle! SLOVENYA SIRBİSTAN CANLI izle! TRT HD kesintisiz donmadan canlı yayın izleme linki! MİLLİ MAÇ NE ZAMAN? EURO 2024 Türkiye - Portekiz maçı hangi gün, saat kaçta, hangi kanalda? MasterChef CANLI izle! 2024 TV8 MasterChef 7. bölüm HD Canlı izleme linki var mı? Recep İvedik 1 ne zaman çıktı? Recep İvedik hangi otelde çekildi? Recep İvedik 1 ne zaman, nerede çekildi, hangi yıl çıktı? Recep İvedik konusu nedir, oyuncuları kimler? Recep İvedik hangi şehirde çekilmiştir?
CHP ile Yılmaz Özdil arasındaki gerilim tırmanıyor: Mahalle kabadayısı gibi efeleniyorsun, haddini bil

CHP ile Yılmaz Özdil arasındaki gerilim tırmanıyor: Mahalle kabadayısı gibi efeleniyorsun, haddini bil

500

Yorumlar (2)

erdem:

Yok bu ikramiye yalan oldu galiba sayın Cumhurbaşkanı buna bir el atması lazm

0
0
yanıtYanıtla
garip:

Erdoğan isteyipte böyle ikramiye veriliyorsa demekki bizi 13 senedir adam yerine koymamış sayın erdoğan halada koymuyor. hayırlısı olsun ne diyelim.

0
0
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title