Haberler

Dünyanın Gözü AK Parti'de

Güncelleme:

AK Parti'nin 8. sandık zaferi, yurt dışında da ilgi çekti. Çok sayıda parti, akademisyen ve analist, başarının sırrı için AK Parti'ye başvuruyor.

AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı ve MKYK Üyesi Sema Kırcı, AK Parti'nin sandık başarısının dünyada da ilgi çektiğini söyledi. AK Parti'nin başarısını inceleyen siyasetçiler ve analizler olduğunu söyleyen Kırcı, "AK Parti'yi tanımak ve başarısının sırlarını öğrenmek isteyenler başvuruda bulunuyor; biz de tecrübe paylaşımı çerçevesinde partimizi ve yaptıklarımızı anlatıyoruz." dedi.

ERDOĞAN'A YOĞUN İLGİ

Özellikle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik yoğun ilginin bulunduğunu vurgulayan Kırcı'ya göre, başarının en önemli nedenlerinden biri, AK Parti'nin çıkarlar değil, değerler üzerine politika üretmesi.

Kırcı, şu değerlendirmeleri yaptı:

"KAPILARIMIZI TÜM DÜNYAYA AÇTIK"

"Biz, kapılarını tüm dünyaya açmış bir siyasi partiyiz. AK Parti, dünyanın farklı bölgelerinden pek çok siyasi partinin yanı sıra akademisyen ve araştırmacının da ilgi odağında. Bizi tanımak ve başarımızın sırlarını öğrenmek isteyen çok sayıda kişi ve kurumdan müracaatlar geliyor. Biz de başvuran siyasi partileri 'tecrübe paylaşımı' programları kapsamında partimize davet ediyoruz.

"BAŞARIMIZIN SIRRI ALT YAPI"

AK Parti'yi araştırmak için gelenlere, teşkilatlanma yapımızı, dış politika vizyonumuzu, 12 yıldan bu yana Türkiye'ye kazandırdıklarımızı anlatıyoruz. Bizim anlatacak bir başarı hikayemiz var. Bu aslında yalnızca AK Parti'nin değil; ülkemizin, Türkiyemizin ve milletimizin başarı hikayesi. Başarımız, altyapıya dayanıyor.

"EN BÜYÜK PAY BAŞBAKAN'A AİT"

Üç genel seçim, üç yerel seçim ve iki de referandumdan mutlak galip çıkan partimizin başarısında en önemli pay hiç şüphesiz başbakanımıza ait. Partimizin yüzde 45.5 oy alarak elde ettiği başarıyı bazı kesimler de gölgeleme derdinde. Bunun nedenlerini de herkes biliyor. Çünkü başarımız, belli çevrelerde hayal kırıklığı yarattı, bunun farkındayız.
Oylarını yüzde 38.8'den yüzde 45.5'e kadar yükseltmiş bir siyasi parti hakkında olumsuz bir algı oluşturmaya yönelik yapılan bu haberlerin siyasi gerçeklikten uzak olduğunu herkes biliyor. Biz, içeride veya dışarıda herkesin milletin iradesine saygı duymasını bekliyoruz.

'ÇIKAR' DEĞİL, 'DEĞER' SİYASETİ

Seçim akşamı yalnızca Makedonya'da değil, Bosna Hersek'te, Karadağ'da ve Sırbistan'ın özellikle Sancak bölgesinde çok yoğun katılımlı kutlamalar gerçekleşti. Başkanımızın Balkan ülkelerine gerçekleştirdiği ziyaretlerde adeta Türkiye'deki mitinglerde yaşadığımız coşkuyu aratmayan ortamlara tanık oluyoruz. Bu muhabbet, AK Parti'nin çıkarlar üzerine değil, değerler üzerine geliştirdiği politikanın eseridir. 
AK Parti döneminde Türkiye'nin dış politika vizyonu, tarihi, coğrafi ve stratejik derinliği dikkate alınarak yeniden şekillendirildi... TİKA aracılığıyla sadece Balkanlar'da, 2002-2012 döneminde 180 milyon dolar maliyetle 3 bin 396 proje gerçekleştirildi. Çeşitli kurumlarımız aracılığıyla dünyanın dört bir yanına Türkiye'nin eli uzanıyor. Bu herkesin dikkatini çekiyor.

GURBETÇİLER İÇİN AVRUPA TURU

Yüksek Seçim Kurulu'nun verilerine göre, 1.5 milyonu Almanya'da, 85 bini ise ABD'de olmak üzere yurtdışında 2.6 milyon seçmen bulunuyor. Başbakan da seçim kanununda yapılan değişiklikle yaşadıkları ülkede oy kullanma imkanı kazanan gurbetçilere hitap etmek üzere mayısta Avrupa turuna çıkmaya hazırlanıyor. (Kaynak: Akşam)

Kaynak: Haberler.Com / Politika

Sema Kırcı Ak Parti Ak Parti Türkiye Politika Haberler

Görüntülere valilikten açıklama geldi! Diyarbakır'da restoran 'şeriat' sloganlarıyla basılırken, polis ve bekçinin tavrı tartışma yarattı

Görüntülere valilikten açıklama geldi! Diyarbakır'da restoran "şeriat" sloganlarıyla basılırken, polis ve bekçinin tavrı tartışma yarattı

Ada sakinlerinin hedefindeki İmamoğlu'ndan günler sonra gelen 'Azmanbüs' açıklaması

Ada sakinlerinin hedefindeki İmamoğlu'ndan günler sonra gelen "Azmanbüs" açıklaması

Dışişleri Bakanı Fidan: 3. Dünya Savaşı riski var

Dışişleri Bakanı Fidan: 3. Dünya Savaşı riski var

Bakmadan Geçme

Soma nerede? Soma hangi ile, nereye bağlı? SOMA'DA DEPREM Mİ OLDU SON DAKİKA! 25 Haziran Salı Soma'da ne kadar, kaç büyüklüğünde deprem oldu? #128680 MANİSA'DA DEPREM Mİ OLDU SON DAKİKA! 25 Haziran Salı Manisa'da ne kadar, kaç büyüklüğünde deprem oldu? İZMİR'DE DEPREM Mİ OLDU SON DAKİKA! 25 Haziran Salı İzmir'de ne kadar, kaç büyüklüğünde deprem oldu? 3. Dünya savaşı mı çıkıyor, Hakan Fidan ne dedi? Fenerbahçe hangi takımlarla hazırlık maçı yapacak 2024-25? 25 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? Petrolul Ploieşti hangi ülkenin takımı, hangi ligde oynuyor? 25 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 25 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 24 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 25 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 24 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 24 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 24 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır?
Oğlu, PKK'lılarla birlikte insan kaçakçılığından tutuklandı! MHP'li isim istifa etti

Oğlu, PKK'lılarla birlikte insan kaçakçılığından tutuklandı! MHP'li isim istifa etti

500

Yorumlar (73)

......samet.egilmez@hotmail.com:

SEÇİMDE NASIL HİLE YAPILIR,İNSANLAR NASIL KANDIRILIR ONU MU ÖĞRENECEKLER....

16
42
yanıtYanıtla
sametsabityigit44@hotmail.com:

sen bu kafa yapınla iflah olmassın yani neyin ne olduğunu sen türkiyenin yarısından çok daha mı iyi biliyorsun geri zekalı

yanıt0
yanıt0
mlutfum.lutfu.yavuz@hotmail.com:

tabi canım öyle bi hile ki :) bütün partilerin toplamı aldığı oy sayısı kadar etmiyor :) bende anlamadım hile var hile var ama bu nasıl bir hile :) hahaha. ne kadar saçmasınız varya :) sadece gülüyoruz ;)

yanıt0
yanıt0
Leon Arslanleonarslan@hotmail.com:

Başarının sırrı, 1-) önce eğitim sistemini bozup halkı cahil bırakacaksın.. 2-) Dar gelirli vatandaşı fakirlikle korkutacaksın 3-)Bi kaç tane etkili göz boyama icraatların olacak 4- En önemlisi dini kullanmayı iyi bileceksin, insanları en zayıf noktasından vuracaksın.. 5-) Kendin gibi düşünmeyen herkezi terörist vatan haini ilan edeceksin... 6-) Hırsızlık yapıp kısa zamanda zengin olacaksın, bizim vatandaşımız hırsızı ve gücü sever.

20
29
yanıtYanıtla
ayhannesih-16@hotmail.com:

cevap vermeye değmeyecek kadar fıransızsın olaya

yanıt0
yanıt0
mustafa faikoglumusfaikoglu@gmail.com:

Allah izan versin. Bu kafayla devam edin dibi görmeniz yakındır.

yanıt0
yanıt0
Yusuf D.ydklc@ttmail.com:

Başarısızlığın sırrıda..gelecek için plan,proje üretmeyip,kısa yoldan devamlı hükümete iftira atacaksın.

yanıt0
yanıt0
MEZUNİYET EN AZ UNİVERSTYyusufkader@hotmail.c:

O BİR DÜNYA LİDERİ..

22
12
yanıtYanıtla
dadaşoktay@ttnet.net:

caaarrrrrttttttttt :))))))))))

yanıt0
yanıt0
Yahya midyat'licandanticaret7@gmail.com:

1980 yılından bu yana bir çok parti geldi geçti halkı kandırmaktan ve sorunları daha daha da büyütmekten başka kim ne yaptı hep boş vaat yalan dolan sorunları ertelediler kimse halka bi şey vermedi söyledikleri şey şu araba geri gidiyor önce durduracağız sonra ileri kalkış yaparız ama ne hikmetse hiç biri durduramadı ve hep kaçtılar ALLAH'TAN akparti geldi ve artık biz türkiyeli'yiz demekten utanmıyor ve artık abd ab ve israil'e kafa tutup rest çeke biliyoruz. şimdi AKPARTİ'YI sevmeyip dinden imandan'mı çıkalım tabi'ki sonuna kader AKPARTİ.

17
15
yanıtYanıtla
Tüm 73 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title