Piyano Aşkı Anlatıyor, Semazenler Aşka Dönüyor

Piyano Aşkı Anlatıyor, Semazenler Aşka Dönüyor

Piyano Aşkı Anlatıyor, Semazenler Aşka Dönüyor
Bültenler - Haberler | Güncel

Tuluyhan Uğurlu'nun Şeb-i Arus konseri 15 Aralık Pazar günü Sirkeci Garı Tarihi Bekleme salonunda tekrarlanacak.

PİYANİST TULUYHAN UĞURLU'DAN ŞEB-İ ARUS KONSERLERİ
Piyan0 Aşkı Anlatıyor, Semazenler Aşka Dönüyor

Tuluyhan Uğurlu'nun Şeb-i Arus konserlerinin ilkinin biletleri tükendi. Konser 15 Aralık Pazar günü Sirkeci Garı Tarihi Bekleme salonunda tekrarlanacak. Tuluyhan piyanosu ile aşkı anlatırken, garın geniş peronunda semazenler aşka dönecekler.

Tuluyhan Uğurlu "Piyano Aşkı Anlatıyor, Semazenler Aşka Dönüyor" isimli yeni projesini Şeb-i Arus dolayısıyla iki konserde seslendirmeye hazırlanıyor. 8 ve 15 Aralık Pazar günleri Sirkeci Garı Tarihi Bekleme Salonunda düzenlenen konserlerinin ilkinin biletleri tükendi. Konser 15 Aralık Pazar günü saat 17.00'da tekrar edilecek.

Konserlerde Uğurlu özel olarak hazırlanan görüntüler eşliğinde piyanosu ile aşkı anlatıyor. Sanatçı, tasavvufta aşkın anlatıldığı bölümünün ardından konuklarını salondan tarihi gar binasının geniş peronlarına davet ediyor. Konser burada gerçekleşecek semazenlerin o muhteşem gösterisi ile devam ediyor.

"Piyano Aşkı Anlatıyor, Semazenler Aşka Dönüyor" : Maddi ve manevi dünyayı birbirine bağlayan aşk, konser boyunca müzik ve görüntülerle her boyutuyla dile geliyor. Mitolojik aşklar, ünlü şairlerin dizelerinden aşk öyküleri, Ferhat ile Şirin'den Leyla ile Mecnun'a kadar, acı tatlı aşk masalları… Yahya Kemal'in ve Mimar Sinan'ın İstanbul sevdaları… Kralları, sultanları dize getiren o büyük tutku… Gül ve bülbülün değişmeyen yazgısı, vatan aşkı için canını veren Anadolu coğrafyası… Bilime olan tutkularıyla ölüme yürüyen unutulmaz insanlar.. Ve aşkın zirve noktası… Yunus'un, Mevlana'nın dilinden aşkların en yücesi… Allah'a duyulan aşk…

"Piyano Aşkı Anlatıyor, Semazenler Aşka Dönüyor"
Tuluyhan Uğurlu Şeb-i Arus konserlerinde piyanonun kanatlarına tutunup, aşkın doruklarında bir yolculuğa hazır mısınız?


PİYANO AŞKI ANLATIYOR, SEMAZENLER AŞKA DÖNÜYOR
08 Aralık Pazar Saat 15.00
15 Aralık Pazar Saat 17.00
Sirkeci Garı Tarihi Bekleme Salonu
Biletler: BİLETİX

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title