Ortahisar Belediye Başkanı: Trabzon'daki Saldırıyı Esefle Kınıyoruz
Haberler » Güncel » Ortahisar Belediye Başkanı: Trabzon'daki Saldırıyı Esefle Kınıyoruz - Haber

Ortahisar Belediye Başkanı: Trabzon'daki Saldırıyı Esefle Kınıyoruz

Trabzon Ortahisar İlçe Belediyesi Başkanı Ahmet Metin Genç, Trabzonspor-Fenerbahçe maçındaki olayları 'provokasyon' olarak değerlendirdi, "Saldırıyı esefle kınıyoruz" dedi.

Ortahisar Belediye Başkanı: Trabzon'daki Saldırıyı Esefle Kınıyoruz

Trabzon İlçe Belediyesi Başkanı , Trabzonspor-Fenerbahçe maçındaki olayları 'provokasyon' olarak değerlendirdi, "Saldırıyı esefle kınıyoruz" dedi.


Fenerbahçe maçındaki olaydan son derece üzüntü duyduğunu belirten Başkan Genç, bu tür olayların arkasındaki neden ve sorumlularının kolluk kuvvetleri tarafından ortaya çıkarılarak kamuoyunun doğru bilgilendirilmesinin son derece önemli olduğunu söyledi. Futbol camiası tarafından ezelden beri Trabzonspor'un haklarının gasp edildiğinin herkes tarafından kabul edilen bir gerçek olduğunu belirten Başkan Genç, bu hakları aramanın yolunun asla ve asla şiddete başvurmaktan geçmediğini söyledi.


"ESEFLE KINIYORUZ"


Futbolun her kesimden insan arasında kardeşlik ve dostluk bağlarını güçlendirmesi gerektiğini kaydeden Başkan Ahmet Metin Genç, Trabzonspor'un, hiçbir şeye feda edemeyecekleri, hiçbir şekilde vazgeçemeyecekleri futbol kulübü olduğunu vurgularken şöyle dedi:


"Herkesin malumu Trabzonlular centilmenlikleri ve misafirperverlikleriyle ünlüdür. Birkaç kendini bilmez holiganın yapmış olduğu ve herkes tarafından kınanması gereken bir şiddet eylemi asla masum gösterilemez ve kabul edilemez. Bu eylemi gerçekleştirenler Trabzonsporun imajına onarılması mümkün olmayacak zararlar vermiştir. Bu tür münferit olayların Trabzonun geneliyle özdeşleştirilmemesi ve şehrimize mal edilmemesi son derece önem arz etmektedir. Ulusal medyada güzide Trabzon şehrini töhmet altında bırakacak yayınların olması ve sanki bu hazin olaydan tüm Trabzon kenti sorumluymuş gibi son derece yanlış değerlendirmeler yapılması Trabzonspor üzerinde oynanan oyunları göstermesi bakımından ibret vericidir. Sporun kardeşlik ve centilmenlik ruhuyla bağdaşmayan bu tür şiddet olaylarını esefle kınadığımızı bir kez daha belirtmek istiyorum. Bazı kesimler tarafından dolduruşa getirilmiş veyahut arkasında başka bir nedeni olan bir olay asla Trabzon kenti ile bağdaştırılamaz." - Trabzon

Kaynak: DHA

Manşet

Haberler