Ölümlerle Anılan Hastane, Tek Yumurta Üçüzleri ile Yüz Güldürdü (Özel)

Ölümlerle Anılan Hastane, Tek Yumurta Üçüzleri ile Yüz Güldürdü (Özel)

İsmi Son Günlerde Bebek Ölümleriyle Gündeme Gelen Ankara Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim Araştırma Hastanesi'nde, Bir Hafta Önce Nadir Olarak Görülen Tek Yumurta Üçüzü Dünyaya Geldi.

Ölümlerle Anılan Hastane, Tek Yumurta Üçüzleri ile Yüz Güldürdü (Özel)

İsmi son günlerde bebek ölümleriyle gündeme gelen Ankara Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim Araştırma Hastanesi'nde, bir hafta önce nadir olarak görülen tek yumurta üçüzü dünyaya geldi.

Ölüm riski nedeniyle hiçbir hastanenin kabul etmediği Rus uyruklu Tatyana Seray (24), erken doğumla Zekai Tahir Burak Hastanesi'nde cinsiyeti erkek olan tek yumurta üçüzü dünyaya getirdi. Bebek ölümleriyle gündeme gelen hastanede gözlerini açan üçüzlerin 7 aylık dünyaya gelmesine rağmen, sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

Temmuz ayında 47 bebeğin hayatını kaybetmesiyle gündeme gelen ve basında acımasızca eleştirilen Zekai Tahir Burak Hastanesi bir milyonda bir görülen bir doğuma ev sahipliği yaptı. Erken doğum şüphesiyle hastaneye gelen Rus uyruklu Tatyana Seray tek yumurta üçüzü doğurdu. Normal gebelikle doğan tek yumurta üçüzleri şu anda bin 800, 2 bin 60 ve bin 960 gram ağırlığında.

Anne Tatyana Sever, hiçbir hastanenin kabul etmediği bir dönemde Zekai Tahir Burak Hastanesi'nin kendilerine kapılarını açtığını söyledi. Bir aydır hastanede kaldığını ve 1 hafta kadar önce de 7 aylık olarak tek yumurta üçüzü dünyaya getirdiğini belirten Anne Seray, "Erken doğum yapmama rağmen üçüzlerimin durumu gayet iyi. Normal gebelikle doğum yaptım. Birkaç gün sonra hastaneden taburcu olacağım. Burada doktorlar, hemşireler bizimle yakından ilgilendiler. Kendilerine teşekkür ediyorum" dedi.

Çocuklarının birinin adını Türk eşinin babasının ismini koyacağını diğer ikisine ise Kuran'dan isim belirleyeceklerini aktaran Tatyana, "Çocuk heyecanını, tek yumurta üçüzü olarak tatmak çok güzel. Böyle bir doğum Dünya'da 250 milyonda bir oluyormuş. Bu da ayrı bir mutluluk veriyor" diye konuştu.