Nevşehir'de Okullarda Ekmek İsrafına Afişli Uyarı

Nevşehir'de Okullarda Ekmek İsrafına Afişli Uyarı

Ekmek israfını önlemeye yönelik hazırlatılan afişler, kent merkezindeki ilkokul, ortaokul ve liselere dağıtıldı.

Nevşehir'de Okullarda Ekmek İsrafına Afişli Uyarı

Ekmek israfını önlemeye yönelik hazırlatılan afişler, kent merkezindeki ilkokul, ortaokul ve liselere dağıtıldı.

Nevşehir Valiliği, Nevşehir Belediyesi ve Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) işbirliğinde gerçekleştirilen kampanyaya ilişkin olarak hazırlanan bilgilendirici afişlerin, kent merkezindeki okullara dağıtım çalışmaları devam ediyor.

Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Kaya ile TMO temsilcisi Bilal Ulusoy, Cumhuriyet İlkokulu ve Cumhuriyet Ortaokulu'nu ziyaret ederek, kampanyaya yönelik olarak Okul Müdürü Mehmet Sürücü'yü bilgilendirdi.

Türkiye'de ekmek israfını önlemek için toplumsal bir duyarlılık ve farkındalık oluşturulmasına dönük olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın himayesinde, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nca başlatılan "Ekmek İsrafını Önleme Kampanyası"nın Nevşehir'de etkin bir şekilde yürütülmesi amacı ile hazırlanan afişler, eğitim kurumlarının yanı sıra kent merkezinin farklı noktalarında da raketlere de taşındı. Raketlerde asılan afişlerle de vatandaşların bilgilenmeleri amaçlanıyor.

Hazırlanan afişlerde ülke genelindeki ekmek israfının ekonomik boyutları ifade edilirken, ekmeğin israf edilmemesi halinde, her yıl ülkemizde 500 yeni okulun eğitime kazandırılabileceğine vurgu yapılıyor.

Her yıl 10 milyon insanın açlıktan öldüğü dünyada, ekmeğin israf edilmeden kullanılması gerektiği de yine bu afişlerde dile getiriliyor.

Bu arada konuyla ilgili açıklama yapan Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver de, özellikle son yıllarda artan ekmek israfının önüne geçilmesi için sosyal anlamda duyarlılığın artırılması gerektiğini belirtti.

Ekmek israfının önlenmesi ile toplumsal gelişme sürecinin de ciddi anlamda ivme kazanacağına inandığını vurgulayan Ünver, kampanyaya her kesimin etkin bir destek vermesi gerektiğini ve hangi şekilde olursa olsun vatandaşların ihtiyaçları nispetinde ekmek tüketmesinin israfı önlemede önemli bir rol oynayacağını ifade etti.

Muhabir: Murat Asil

Yayıncı: Yücel Velioğlu - NEVŞEHİR