Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nden Hava Durumu Açıklaması

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nden Hava Durumu Açıklaması

Doğu Anadolu Bölgesi'nde Gece En Düşük Hava Sıcaklığı Kars'ta Eksi 17, Ağrı'da Eksi 9, Iğdır'da Eksi 2, Ardahan'da İse Eksi 21 Derece Oldu.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nden Hava Durumu Açıklaması

Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı Kars'ta eksi 17, Ağrı'da eksi 9, Iğdır'da eksi 2, Ardahan'da ise eksi 21 derece oldu.

Kars Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, "Bugün akşama kadar bölgemizde hava parçalı çok bulutlu ve yer yer hafif kar yağışlı geçecek. Rüzgar Kuzey ve Batı'dan hafif zaman zaman orta kuvvette esecek. Hava sıcaklıkları, mevsim normallerinin 2 ila 4 derece altında seyredecektir. Bu duruma göre bölge merkezlerinin hava durumları ile gecenin kaydedilen en düşük ve günün beklenen en yüksek sıcaklıkları şu şekilde (tüm iller parçalı çok bulutlu ve yer yer hafif kar yağışlı olmak üzere):

Kars eksi 17/eksi 5, Ağrı eksi 9/21, Iğdır eksi 2/5, Ardahan eksi 21/eksi 8. Bölgemiz merkezlerinde yağış kaydedilmemiştir. Kar kalınlıkları ise şöyle: Kars 6 santim, Ağrı 2 santim, Ardahan 4 santim, Sarıkamış Kayak Merkezi 140 santim"

(BA-İRT-CMH-BA-Y)