Kurtulmus Sakaryalılara Seslendi

Kurtulmus Sakaryalılara Seslendi

Halkın Sesi Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Adapazarı mitinginde, siyasi parti liderlerinin üslubunu eleştirerek "Bazıları 'bölmeyin, parçalamayın' diyor.

04.06.2011 22:00 | Son Güncelleme: 04.06.2011 22:00
Kurtulmus Sakaryalılara Seslendi

Halkın Sesi Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Adapazarı mitinginde, siyasi parti liderlerinin üslubunu eleştirerek "Bazıları 'bölmeyin, parçalamayın' diyor. Ama biz zaten bölmüyoruz. Bizim işimiz bölmek değil, derleyip toparlamak" olduğunu iddia etti.

Adapazarı Kent Meydanı'nda yaklaşık bin 500 kişiye hitap eden Kurtulmuş 12 Haziran'da sizlerin oylarını istiyoruz' diyerek, "Bazıları da diyormuş ki, 'HAS Parti'yi, Numan Kurtulmuş'u beğeniyoruz, ama bu seçimde değil'. Bir dahaki sefere oy vereceklermiş. Ben de diyorum ki, 12 Haziran seçimlerinde oylarınızı istiyoruz. Çocuklarınızın geleceği için oy istiyoruz"dedi.

Kurtulmuş Economıst Dergisinde çıkan haberle ilgili olarak "Geçtiğimiz günlerde yapılan kavgada The Economist dergisinin "CHP'ye oy verin manasına gelen sözleridir. İlk andan itibaren HAS partinin genel başkanı olarak şunu söyledik. 'The Economist dergisini çıkaranlar siz işinize bakın, doğru dürüst bir dergi çıkarmaya bakın. Türkiye'nin iç işlerine burnunuzu sokmayın. Bu millet kime oy vereceğini bilir. ' Sayın Başbakan da diyor ki, 'evet CHP'ye oy verin' diye insanları teşvik ediyorlar. 'AKP'ye oy verin deselerdi ona da karşı çıkardık' diyor. Ancak aynı dergi 22 Temuz 2007 seçimleri öncesinde onu da söylemiş. Cümleleri aynen şöyle: 'Türkler Türkiye'de batı ülkelerinin eylemlerindeki etkinliği azaldığına göre, siyasi krizlerini kendileri çözmeli. Yani batı artık Türkiye'yi kendi krizlerini kendi çözer olarak görüyor. Lütfetmişler, sağ olsunlar. 2007'de söylüyorlar. 'Bunu yapmanın en iyi yolu da AK Parti'yi tekrar seçerek ordunun müdahalesini reddetmektir' diyor. Kim söylüyor? Bugün CHP'ye oy verin diyen The Economıst dergisi. 2007'de de diyor ki 'AK Parti'ye oy verin' diyor. İşte bu oyuna son vermek için Has Parti kurulmuştur" diye konuştu.

Kurtulmuş "İnşallah bu seçimde HAS TBMM'ye girecektir. HAS Parti'nin olduğu bir parlamentoyu düşünün. Bu parlamentoda küfür kıyamet olmaz, tekme sille olmaz, Recep bey Kemal Efendi lafları olmaz. O parlamentoda milletin hayrına ne varsa ona öncelik eden HAS Parti olur"dedi.

ZT, AG - Sakarya/ Adapazarı

Kaynak: DHA

Paylaş
Google'da Takip Et Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş! Instagram Sayfası
title