Haberler

Panama'nın Ankara Büyükelçisi Mariela Sagel, Panama kültürünün barışa ve stratejik değerlerin korunmasına dayandığını söyledi

Güncelleme:

Panama'nın Ankara Büyükelçisi Mariela Sagel, Panama kültürünün barışa ve stratejik değerlerin korunmasına dayandığını, bu yaklaşımı da dünyanın hizmetine sunduğunu söyledi. Ankara'daki 'Panama Torrijos-Carter Antlaşmaları Parkı'nın açılışı törenine, Büyükelçi Sagel, ABD'nin Ankara Büyükelçisi Jeffry Flake, Dışişleri Bakanlığı Amerika'dan Sorumlu İkili Siyasi İşler Genel Müdürü Büyükelçi Yaprak Balkan, Ankara Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Dairesi Başkanı Ramazan Kabasakal ve davetliler katıldı.

Panama'nın Ankara Büyükelçisi Mariela Sagel, Panama kültürünün barışa ve stratejik değerlerin korunmasına dayandığını, bu yaklaşımı da dünyanın hizmetine sunduğunu söyledi.

Ankara'daki "Panama Torrijos-Carter Antlaşmaları Parkı"nın açılışı törenine, Büyükelçi Sagel, ABD'nin Ankara Büyükelçisi Jeffry Flake, Dışişleri Bakanlığı Amerika'dan Sorumlu İkili Siyasi İşler Genel Müdürü Büyükelçi Yaprak Balkan, Ankara Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Dairesi Başkanı Ramazan Kabasakal ve davetliler katıldı.

Burada konuşan Büyükelçi Sagel, Panama'nın Torrijos-Carter Antlaşmaları tarihine ilişkin bilgi vererek, "Panama kültürü barışa ve stratejik değerlerin korunmasına dayanır ve bunu dünyanın hizmetine sunar." dedi.

Sagel, parkın açılışında emeği geçen büyükelçilik çalışanlarına, desteğinden dolayı Ankara Büyükşehir Belediyesine ve açılış törenine katılanlara teşekkürlerini sundu.

Büyükelçi Balkan da "Panama'ya kanal bölgesi üzerinde tam egemenlik tanıyan ve toprak bütünlüğünü yeniden teyit eden bu antlaşmalar, aynı zamanda Panama diplomasisinin yıllar süren titiz müzakereler sonucunda elde ettiği başarısını temsil etmektedir." diye konuştu.

Açılış programı, konuşmaların ardından düzenlenen kokteyl ile son buldu.

Kaynak: AA / Kültür Sanat

Ankara Büyükşehir Belediyesi Dışişleri Bakanlığı Ankara Panama Panama Kültür Sanat Haberler

İzmir'de infial yaratan görüntü! Yanındaki bankta oturan kadına bakarak kendini tatmin etti

İzmir'de infial yaratan görüntü! Yanındaki bankta oturan kadına bakarak kendini tatmin etti

Tuzla'da yangın! Alevlerin sardığı fabrikadan patlama sesleri yükseliyor

Tuzla'da yangın! Alevlerin sardığı fabrikadan patlama sesleri yükseliyor

Efes Antik Kenti'nde özel davet skandalı! Türk vatandaşları içeriye sokmadılar

Efes Antik Kenti'nde özel davet skandalı! Türk vatandaşları içeriye sokmadılar

Bakmadan Geçme

Arda Güler İlk 11'de oynayacak mı? Arda Güler Türkiye - Gürcistan maçında var mı, kadroda mı? Turkcell bayramda açık mı? Turkcell bayileri bayramda kaça kadar açık, kaçta kapanıyor? Metro market bayramda açık mı? Metro market bayramda çalışıyor mu, kaça kadar açık? Trendyol Express bayramda çalışıyor mu? Trendyol Express bayramda açık mı, kapalı mı? Bu akşam Survivor var mı? Bu akşam Survivor All Star yeni bölüm yayınlanacak mı? 18 Haziran Salı Survivor yeni bölüm! Döviz büroları bayramda açık mı? Döviz büroları kurban bayramında kapalı mı, açık mı? Kurban Bayramında yollar ücretsiz mi? Osmangazi Köprüsü, Çanakkale Köprüsü, Avrasya Tüneli, Kuzey Marmara bedava mı? Türkiye - Gürcistan maçı hangi kanalda, saat kaçta? Türkiye - Gürcistan maçı nereden izlenir? Yalan dizisi hangi gün? Yalan dizisi hangi kanalda, saat kaçta başlayacak? Sansar Salvo tutuklandı mı? Ünlü rapçi Sansar Salvo neden cezaevine girdi, sebebi ne? Sansar Salvo neden hapse girdi? Bayram hangi gün bitiyor? Kurban Bayramı kaç gün sürecek, ayın kaçında, hangi tarihte bitecek? 22 Haziran hangi burç? 22 Haziran'da doğanlar hangi burç oluyor? 22 Haziran tarihi hangi burç olur? Bugün hangi maçlar var? Bugün maç var mı? 18 Haziran Bu akşam hangi maçlar var, hangi kanalda? Dün gece deprem oldu mu? İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? 18 Haziran dün gece deprem mi oldu? ECZANELER BAYRAMDA AÇIK MI 2024? 17-18-19 Haziran Bayramda eczaneler kapalı mı olacak, kaç gün açık olacak?
Bakan Şimşek talimatı vermişti! Bayramın kaymağını yiyen sektörler incelendi, çok sayıda işletme SGK'ya bildirildi

Bakan Şimşek talimatı vermişti! Bayramın kaymağını yiyen sektörler incelendi, çok sayıda işletme SGK'ya bildirildi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title