Haberler

Eclipse Kurucusu Neel Somani, Şirketten Ayrıldı

Güncelleme:

Blockchain teknolojisi şirketi Eclipse, kurucu ortağı Neel Somani'nin cinsel taciz iddiaları nedeniyle görevinden ayrıldığını duyurdu. Somani'nin yerine Vijay Chetty'nin CEO olarak atandığı bildirildi. Chetty, kripto para piyasasında on yılı aşkın deneyime sahipken, Neel Somani cinsel taciz iddialarını reddetti. Somani'nin istifası sonrası, Eclipse'in yakın zamanda gerçekleştirdiği 50 milyon dolarlık yatırım turunda yer alan Hack VC, bu değişikliği memnuniyetle karşıladığını belirtti.

Eclipse, kurucusu Neel Somani'nin cinsel suistimal iddiaları sonrası görevinden ayrıldığını duyurdu. Şirket Somani sonrasında CEO koltuğuna oturacak olan yeni ismi açıkladı.

Eclipse, Yeni CEO'sunu Açıkladı

Blockchain teknolojileri alanında faaliyet gösteren Eclipse şirketi, kurucu ortaklarından Neel Somani'nin cinsel taciz iddiaları sebebiyle görevinden ayrıldığını duyurdu. Şirketin resmi X (eski adıyla Twitter) hesabından yapılan açıklamada, Somani'nin yerine Vijay Chetty'nin CEO olarak atandığı belirtildi.

Vijay Chetty, kripto para piyasasında on yılı aşkın deneyime sahip bir isim olarak öne çıkıyor. Chetty, kariyeri boyunca BlackRock, Uniswap Labs, dYdX Trading ve Ripple Labs gibi sektörün önde gelen kuruluşlarında üst düzey görevlerde bulundu. Eclipse'in açıklamasında, Chetty'nin bu deneyimlerinin şirketin geleceği için büyük önem taşıdığı vurgulandı.

Neel Somani, geçtiğimiz günlerde hakkındaki cinsel taciz iddialarını reddettiği bir X gönderisi paylaşmıştı. Somani, "Hiçbir kadına cinsel saldırıda bulunmadım. Bu tür iddialar, toplumumuzda ciddi bir sorundur ve ben de bunları kesinlikle reddediyorum." ifadelerini kullanmıştı. Somani'nin bu açıklamasından kısa bir süre sonra istifa ettiği duyuruldu.

2022 yılında Neel Somani tarafından kurulan Eclipse, Blockchain alanında yenilikçi çözümler sunan bir şirket olarak dikkat çekiyordu. Somani, yakın zamanda yaptığı bir açıklamada, CEO olarak görevine devam etmeyi planladığını belirtmişti. Yaşanan son gelişmeler ışığında bu planının değiştiği görülüyor.

Eclipse, Somani'nin ayrılık gerekçesine dair detaylı bir açıklama yapmaktan kaçınırken, Web3 odaklı girişim sermayesi şirketi Hack VC'den konuyla ilgili bir paylaşım geldi. Hack VC, X üzerinden yaptığı açıklamada, diğer yatırımcılarla birlikte hareket ederek Somani'nin istifasını sağladıklarını belirtti ve "Bu değişikliği görmekten memnuniyet duyuyoruz." ifadelerini kullandı. Hack VC'nin, Eclipse'in yakın zamanda gerçekleştirdiği 50 milyon dolarlık yatırım turunda da yer aldığı biliniyor.

Öte yandan, Neel Somani'nin X profilinde artık Eclipse ile herhangi bir bağlantı bulunmuyor. Somani'nin profilinde "Twitter kullanmıyorum." ifadesi yer alıyor.

Kaynak: Haberler.com / Kripto

Kripto Para Kripto Para CEO Kripto Yatırım Kripto Haberler

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Sokak hayvanları nasıl uyutulacak? AK Partili isimden çok tartışılacak 'ötanazi' ifadesi

Sokak hayvanları nasıl uyutulacak? AK Partili isimden çok tartışılacak "ötanazi" ifadesi

Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

Bakmadan Geçme

EURO 2024 F Grubu Puan Durumu! F Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 F Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 E Grubu Puan Durumu! E Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 E Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 D Grubu Puan Durumu! D Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 D Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? 20 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 20 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 20 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 21 Haziran Cuma 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 21 Haziran burç yorumları nedir? İskoçya İsviçre maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) İskoçya İsviçre maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İskoçya İsviçre maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! İskoçya İsviçre maçı ne oldu? İskoçya İsviçre maçı CANLI izle! (EURO 2024) İskoçya İsviçre EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir?
Ayşe Ateş ölüm tehdidini duyurup içişleri ve adalet bakanlarına çağrı yaptı: Geleni görmüyor musunuz?

Ayşe Ateş ölüm tehdidini duyurup içişleri ve adalet bakanlarına çağrı yaptı: Geleni görmüyor musunuz?

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title