Kayıt Dışı İstihdama Kayıtsız Kalma" Proje Yarışması - Haberler
Haberi Paylaş

Kayıt Dışı İstihdama Kayıtsız Kalma" Proje Yarışması

Kayıt Dışı İstihdama Kayıtsız Kalma
AA - Haberler | Yerel

SGK İl Müdürü Canbasoğlu: "Kayıt dışı istihdam, Türkiye'nin ülkenin en önemli ve öncelikle mücadele edilmesi gereken sorunları arasında yer alıyor"

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Nurten Canbasoğlu, kayıt dışı istihdamın ülkenin en önemli ve öncelikle mücadele edilmesi gereken sorunları arasında yer aldığını söyledi.

Canbasoğlu, kurumda düzenlediği "Kayıt Dışı İstihdama Kayıtsız Kalma" proje yarışmasının tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, vatandaşların sosyal güvenceye sahip olmaları, aktüel açıdan sürdürülebilir sosyal güvenlik sisteminin tesisi ve kayıt dışı istihdamın önlenmesi açısından toplumun ilgili kesimleri ile işbirliğinin büyük önem taşıdığını anlattı.

Canbasoğlu, Sakarya'dan çok fazla proje çıkacağını belirterek, "Çünkü geçen aylarda 'Ben Olsaydım Proje' yarışmasında destan yazdı. Kayıt dışı istihdam, Türkiye'nin ülkenin en önemli ve öncelikle mücadele edilmesi gereken sorunları arasında yer alıyor" şeklinde konuştu.

Canbasoğlu, küçük işletmelerde kayıt dışı istihdamın fazla olduğunu vurgulayarak, işveren ve işçileri duyarlı olmaya davet etti.

Yarışmanın birincisine 20 bin lira, ikinciye 15 bin lira, üçüncüye 10 bin lira, dördüncüye 7 bin 500 lira, beşinciye 5 bin lira ödül verilecek. - Sakarya

AA - Son Dakika Haberleri
beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

SGK İl Müdürü Canbasoğlu: "Kayıt dışı istihdam, Türkiye'nin ülkenin en önemli ve öncelikle mücadele edilmesi gereken sorunları arasında yer alıyor"

title