Jüpiter Haberleri

Jüpiter haber, Jüpiter son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Jüpiter - 05.05.2017
Güneş Sistemi'ne Benzeyen Gezegen Sistemi Keşfedildi
Söz konusu birikinti disklerinin geniş ve yaygın olabildiği gibi Güneş Sistemi'nde Mars ve Jüpiter arasındaki Asteroid Kuşağı veya Neptün'ün dışındaki buz ve kaya cisimlerinden oluşan Kuiper Kuşağı gibi yoğun kuşaklar halinde yayılabildiği de gözlemlendi.
Jüpiter - 11.04.2017
Hubble Uranüs'teki "Auroraları" Görüntüledi
Jüpiter ve Satürn gezegenlerinde bulunan "auroralar" bilim adamları tarafından iyi incelenmiş olsa da Uranüs'teki auroralar hakkında detaylı bilgi bulunmuyor.
Jüpiter - 22.02.2017
Düzeltme"Nasa 7 Yeni Gezegen Keşfetti" Başlıklı Haberimizin 2. 4. ve 8. Paragrafında Yer Alan...
CAPE ABD'nin Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), Dünya'dan 40 ışık yılı uzakta 7 yeni gezegen keşfedildiğini açıkladı. Güneş Sistemi dışında Samanyolu Galaksisi içindeki Kova takımyıldızı içindeki Trappist-1 ismi verilen yıldızın yörüngesinde keşfedilen gezegenlerin Dünya'ya benzerlik gösterdiği belirtildi. Bilim adamları, gezegenlerden üçünün su varlığını ve canlı yaşamını destekleyebilecek yapıda olduğunu ifade etti. Yaklaşık Jüpiter büyüklüğünde sönük bir yıldız olan Trappist-1'in etrafında sıkı bir ağ oluşturan gezegenlerin karasal ve kayalık yapıda olduğu, canlı yaşamına olanak verip vermeyeceklerinin anlaşılması için atmosferlerinin daha detaylı incelenmesinin gerekeceği belirtildi.
Jüpiter - 27.01.2017
Çin'de Bahar Bayramı
Söylentilere göre Çinlilerin Bahar Bayramı'nı kutlama geleneğinin 4 bin yıllık geçmişi vardır; ancak ilk başlarda bir bayram günü olarak sabit biçimde kutlanmamış ve "Bahar Bayramı" olarak adlandırılmamıştır. M.Ö 2100 yıllarına gelindiğinde zamanın insanları Jüpiter gezegeninin bir turunu bir yaş olarak saptamışlar ve bunu Bahar Bayramı olarak kutlarken adına da "yaş" demişler.
Jüpiter - 28.12.2016
Çin Yüksek Çözünürlüklü Gözlem Uyduları Fırlattı
Beyaz kitapta yer alan uzay programına göre, Pekin yönetimi 2020'ye kadar Mars'a, 2030'a kadar da Jüpiter'e insansız uzay aracı göndererek, uzayda keşif ve araştırma faaliyetleri yürütecek.
Jüpiter - 15.12.2016
Rosetta'nın Son Yolculuğu 2016'nın En Çok İzlenen Canlı Yayını Oldu
Avrupa Uzay Ajansının (ESA) Rosetta uzay aracının Jüpiter'in uydusu 67P/Churyumov-Gerasimenko'nun yüzeyine yaptığı "intihar dalışı" internette yılın en fazla izlenen canlı yayını oldu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Jüpiter Haberleri | Jüpiter Haber - Haberler - Sayfa 9 - Jüpiter haberleri, son dakika jüpiter haber ve gelişmeleri burada. Tut Halkının Teleskopla Gökyüzü Seyri.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 8.3.2021 12:17:30. #1.14#
title