Jüpiter Haberleri

Jüpiter haber, Jüpiter son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Jüpiter - 08.11.2017
Nasa Jüpiter'in Yeni Görüntülerini Yayımladı
Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), Juno uzay aracıyla çekilen Jüpiter'in yeni fotoğraflarını paylaştı.
Jüpiter - 01.11.2017
Teorik Açıdan "Olmaması Gereken" Bir Gezegen Keşfedildi
Gezegen oluşum teorilerine göre, küçük yıldızlar kolaylıkla kayalık gezegenler oluşturabiliyor ancak Jüpiter büyüklüğünde bir gezegenin oluşumu için yeterli materyali bir araya getiremiyor.
Jüpiter - 27.10.2017
Hubble Teleskobu, "Güneş Koruyucusu" Yağdıran Öte-gezegen Keşfetti
Kepler-13Ab verilen, gökbilimcilerin "sıcak Jüpiter" olarak kategorize ettiği dev gaz gezegeninde, atmosferin üst kısımlarındaki titanyum oksitin güçlü hava akımlarıyla gezegenin sürekli karanlıkta olan soğuk yüzüne taşındığı ve burada oluşan kar kristallerinin yoğun kütle çekimiyle atmosferin alt kısımlarında hapsolduğu belirtildi.
Jüpiter - 26.09.2017
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Aybet Açıklaması
Aybet, Küba füze krizinde Türkiye'de konuşlanan Amerikan Jüpiter füzelerinin kriz çözümünde Sovyetler ve Amerika arasında pazarlık konusu olmasına rağmen bu konuda Türkiye'ye danışılmadığını örnek olarak gösterdi.
Jüpiter - 21.09.2017
Güneş Sistemi'nde Eşsiz Keşif
Güneş Sistemi'nde Mars ile Jüpiter arasındaki asteroit kuşağında daha önce eşine rastlanmamış, birbirlerinin yörüngesinde dönen iki gök cismi keşfedildi.
Jüpiter - 10.09.2017
Bursa Gökyüzü Gözlem Şenliği
Etkinliğin bu yılın son gözlemini olduğunu belirten Yalçın, "Jüpiter, ay ve en uzak gökyüzü cisimlerinden bir kaçını gözlemleyeceğiz.
Jüpiter - 29.07.2017
Uludağ Gözlem Festivali" Başladı
Etkinliğin ilk gününde Türkiye genelinden 462 katılımcı, dev teleskoplarla Jüpiter, Satürn gezegenleri ile Ay'ın yanı sıra yıldız kümeleri, Andromeda, Girdap Galaksileri, Omega, Yüzük Bulutsusunu gözlemleme şansını yakaladı.
Jüpiter - 28.07.2017
Güneş Sistemi'nin Ötesinde İlk Kez Potansiyel Bir Ay Keşfedildi
Gök cisminin, Neptün büyüklüğünde ve kütlesinde olduğu, Jüpiter büyüklüğünde bir gezegenin yörüngesinde döndüğü belirtildi.
Jüpiter - 27.07.2017
2 Bin Rakımda Gözlem Şenliği
Bu sene 74 ilden 3 binin üzerinde başvuru aldıklarını anlatan Kırbıyık, bilgisayar ortamında kura çekerek 347 başvuru sahibini katılımcı olarak belirlediklerini dile getirdi. Kırbıyık, şenliğe yurt dışından da katılım olduğunu, yabancı katılımcılarla birlikte sayının 500-600 civarına ulaştığını belirterek, şöyle devam etti: "Şenliğimizde, bütün gelenlere genel astronomi bilgileri aktaracağız. Öğrencilere ve gençlere yönelik atölyeler var. Çocuklara yönelik astranomiyle ilgili resim yarışmaları yapacağız. Çocuklarımızı astronomiye ısındırmaya çalışıyoruz. Bunun dışında hocalarımız, katılımcıların sorularını yanıtlıyorlar. Onlarla tartışabiliyorlar. 3 gün boyunca alana kurduğumuz teleskoplarla bu dönemde görülebilen gök cisimlerine bakacaklar. Jüpiter, Satürn'ün halkaları ve diğer gök cisimlerini görecekler.
Jüpiter - 10.07.2017
Haftanın Tarihine Bakış
1994- "Shoemaker Levy" adlı kuyruklu yıldız Jüpiter'e çarptı, NASA çarpışmayı naklen yayımladı.
Jüpiter - 30.06.2017
Dünya Asteroit Günü
Uzaya savrulmuş serseri kurşunlar Asteroitler, gezegenlerin oluşumundan artakalan malzemelerden oluşan cüce gezegenler ve uydulardan küçük, göktaşlarından büyük gök cisimleri olarak tanımlanıyor. Güneş sistemindeki asteroitlerin büyük bölümü Jüpiter ile Mars arasında yer alan Asteroit Kuşağında bulunuyor.
Jüpiter - 14.06.2017
Jüpiter, Güneş Sistemi'nin En Yaşlı Gezegeni
Bilim adamları Güneş Sistemi'nin en büyük gezegeni olan Jüpiter'in aynı zamanda en yaşlısı olduğunu tespit etti.
Jüpiter - 12.06.2017
Fransa'da Türklerin Kurduğu Parti Türklerden Oy Alamadı
Fransa'da yeniliklerin öncüsü ilan edilen hatta 'Jüpiter' olarak adlandırılan Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron rüzgarı esmeye devam ediyor.
Jüpiter - 06.06.2017
En Sıcak Gezegen Keşfedildi
"Nature" dergisinde yayımlanan araştırmaya göre, Jüpiter'e benzeyen, "KELT-9b" adı verilen gezegenin yüzey sıcaklığı gündüz vakti 4 bin 300 dereceye ulaşıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Jüpiter Haberleri | Jüpiter Haber - Haberler - Sayfa 8 - Jüpiter haberleri, son dakika jüpiter haber ve gelişmeleri burada. 2017 Aralık Ayı Burç Yorumları.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 7.3.2021 10:02:22. #1.15#
title