Jüpiter Haberleri

Jüpiter haber, Jüpiter son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Jüpiter - 16.11.2018
Kurban Olmamaya Bakalım
Bugün ne yapılabilir ' Bugün Balık burcuna ilerleyen Ay kendimizi duygusal açıdan daha bağlı ancak bir yandan da hapsolmuş hissetmeye neden olabilir. Hangi konularda gözlerimizi kapatıyor ve körlük yaşıyor olabiliriz ' Biraz daha gerçekçi ve net olmaya bakalım. Kimi zaman elde olmayan nedenler yüzünden kayıp hissi yaşayabiliriz. Daha verici ve fedakar olabileceğimiz bir gündeyiz. Nelerden kaçınmalı ? Sabah saatlerinde Mars ve Jüpiter ile bağlantı kuran Ay fazla heyecanlı ve dikkatsiz olabileceğimizi anlatıyor.
Jüpiter - 15.11.2018
Çin Ay'ın Karanlık Yüzünü Görüntüledi
Çin, Çang'ı-4 Ay Keşif Aracı'nı bu yıl sonuna doğru, Çang'ı-5'i de gelecek yıl Ay'a göndermeyi planlıyor. Mars'a ilk keşif aracını 2020'de gönderecek Çin, 2029'da da Jüpiter'e keşif misyonu yollamayı planlıyor.
Jüpiter - 12.11.2018
Gök Taşlarından Koleksiyon Yaptı
Bingöl'ün Sarıçiçek köyüne düşen gök taşlarını üzerinde 2015'de aralarında NASA çalışanlarının da bulunduğu, farklı ülkelerden gelen 91 araştırmacıyla çalışmalar yaptıklarını, o çalışmaların da bu alandaki ilgisini derinleştirdiğini anlatan Ünsalan, "Gök taşının incelemediğimiz noktası kalmadı. Mars'la Jüpiter arasındaki bir asteroitten geldiğini kanıtladık.
Jüpiter - 08.11.2018
Jüpiter Yay Burcuna Geçiyor
Bugün ne yapılabilir ? Bugün Jüpiter Yay burcuna ilerleyerek yeni bir dönem başlatmakta.
Jüpiter - 04.11.2018
Öğrenciler Teleskopla Gezegenleri İzledi
Beypazarı Şehit Mehmet Çifçi İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, okul bahçesinde 2 astronomi ve uzay bilimleri eğitmenleri eşliğinde teleskopla mars ve jüpiter gezegenlerini izleme fırsatı buldu.
Jüpiter - 01.11.2018
Uzay Aracı Dawn ile İletişim Kesildi
Dawn, Mars ile Jüpiter arasındaki asteroit kuşağında bir nesnenin yörüngesine giren ilk uzay aracı olmuştu.
Jüpiter - 10.10.2018
Önemli Seçimler İçindeyiz
Bugün ne yapılabilir ' Bugün Ay Akrep burcunda ilerlerken, duygusal açıdan önemli seçimler ve değerlendirmeler içindeyiz. Ay bu burçta konsantrasyon ve yoğunluk gösterir. Ancak bizi zorlayan ve güvensiz hissettirebilen koşulların da farkında olmalıyız. Yine de Venüs ve Jüpiter ile birlikte, bugünlerde yakın ilişkilerde derinleşebileceğimiz pek çok imkan var.
Jüpiter - 09.10.2018
Çin, İkiz Uzaktan Algılama Uydularını Uzaya Gönderdi
ABD ve Rusya'dan sonra dahil olduğu "uzay yarışında", son dönemdeki hızlı gelişimiyle öne çıkan Çin, uzaktan algılama uyduları, küresel konumlandırma ve gözlem uyduları, yörüngede daimi uzay istasyonu inşası, Ay çalışmaları, Mars ve Jüpiter'i keşif gibi iddialı projeleriyle 2045'te "uzayın lideri" olmayı hedefliyor.
Jüpiter - 13.09.2018
Kararlı Davranabiliriz
Bugün ne yapılabilir ? Bugün Akrep burcunda, Venüs ile Jüpiter arasında ilerleyen Ay ortak imkanlardan yararlanabileceğimizi anlatıyor.
Jüpiter - 08.09.2018
Gök Bilimcilerden Plüton'un Yeniden Gezegen Sayılması Çağrısı
Öte yandan araştırmacılar, gezegen bilim araştırmalarının tarihi boyunca Satürn'ün Titan ve Jüpiter'in Europa uydularının bile bilimsel amaçlarla gezegen olarak ele alındığını hatırlattı.
Jüpiter - 19.08.2018
Teknoloji Bakanı 2600 Metrede Gökyüzü Şenliğine Katıldı
SANAYİ ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Antalya'da TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi tarafından bu yıl 21'incisi düzenlenen Gökyüzü Şenliği'ne katıldı. Bakan Varank, teleskoplarla Ay, Jüpiter, Satürn ve Mars'ın yanı sıra yıldızları gözlemledi.
Jüpiter - 19.08.2018
Antalya - Teknoloji Bakanı 2600 Metrede Gökyüzü Şenliğine Katıldı Hd
Teknoloji Bakanı 2600 metrede gökyüzü şenliğine katıldı Mehmet ÇINARANTALYA, (DHA)- SANAYİ ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Antalya'da TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi tarafından bu yıl 21'incisi düzenlenen Gökyüzü Şenliği'ne katıldı. Bakan Varank, teleskoplarla Ay, Jüpiter, Satürn ve Mars'ın yanı sıra yıldızları gözlemledi.
Jüpiter - 19.08.2018
Dha Yurt Bülteni 2
Bartın Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, zemin katlarda bulunan dairelere ve müstakil evlere hırsızlık için giren, evlerde bulunan kadınları taciz ve tecavüz eden kişinin peşine düştü. Güvenlik kameralarını inceleyen polis kimliğini tespit ettiği T.Y.'yi Yalı Mahallesi'nde yakaladı. Tanıklar, T.Y.'yi teşhis ederken, T.Y. de suçunu itiraf etti.  Haziran ayında hırsızlık için girdiği bir evde 72 yaşındaki bir kadını tecavüz eden, hırsızlık için girdiği evlerde kadınlara cinsel saldırıda bulunan T.Y. daha önce bir otobüs firmasında muavinlik yaptığını, yabancı uyruklu bir kadına cinsel tacizde bulunduğunu, işten ayrılınca da boşluğa düştüğünü en son Bartın'da bir restoranda garsonluk yaptığını, buradan da çıkınca iyice moralinin bozulduğunu, olayları gerçekleştirdiğinde  şeytana uyduğunu, yaşanan olaylardan dolayı pişman olduğunu belirtti.  Daha önceki yıllarda İstanbul, İzmir, Bursa ve Sakarya'da cinsel taciz, cinsel saldırı, sarkıntılık ve küçük çocuğa cinsel istismar olayına karıştığı belirlenen T.Y. hakkında soruşturma devam ediyor.  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ -Şahıs evlere girerken görüntüleri -Polislerin yakalama anı -Polis otosuna götürülmesi Süre: 2.10 Boyut: 242 MB Haber: Ayhan ACAR/BARTIN, ================= Teknoloji Bakanı 2600 metrede gökyüzü şenliğine katıldı SANAYİ ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Antalya'da TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi tarafından bu yıl 21'incisi düzenlenen Gökyüzü Şenliği'ne katıldı. Bakan Varank, teleskoplarla Ay, Jüpiter, Satürn ve Mars'ın yanı sıra yıldızları gözlemledi.
Jüpiter - 13.08.2018
Karagöl'de Gözlem ve Astrofotoğrafi Kampı
Sana, Karagöl'ün kuzey yarım küreyi en iyi gözetleme noktalarından biri olduğunu dile getirerek, "Karagöl'de ışık kirliliği hemen hemen yok. Geçtiğimiz dönemlerde burada ve benim bulunduğum zaman dilimi içinde, meteor yağmuruna tanık olduk. Aynı zamanda, venüs, jüpiter ve marsı izleme olanağımız oldu.
Jüpiter - 11.08.2018
Düzeltme - "Cumhurbaşkanı Erdoğan New York Times'a Makale Yazdı" Başlıklı Haberimizin 3....
Türkiye ve ABD'nin son 60 yıldır stratejik ortak ve NATO müttefiki olduğuna, iki ülkenin Soğuk Savaş döneminde ve sonrasında karşılaştıkları ortak zorluklara karşı omuz omuza durduğuna işaret eden Erdoğan, "Türkiye, yıllar boyunca ne zaman gerekli olsa ABD'nin yardımına koştu. 1962'de Kennedy yönetimi, Sovyetlerin Küba'daki füzelerini, İtalya ve Türkiye'den Jüpiter füzelerini çekerek (karşılıklı) kaldırılmasını sağladı.
Jüpiter - 11.08.2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan;
Cumhurbaşkanı Erdoğan New York Times gazetesi için İngilizce kaleme aldığı makalede, "Kötülüğün dünyanın her yerinde pusuya yattığı bir dönemde, uzun zamandır müttefikimiz olan ABD'nin Türkiye'ye karşı attığı tek taraflı adımlar sadece ABD'nin çıkarlarına ve güvenliğine zarar verir. Çok geç olmadan, Washington ilişkilerimizin asimetrik olabileceği yanlış düşüncesini bir kenara bırakmalı ve Türkiye'nin alternatiflere sahip olduğunu kabul etmelidir. Bu tek taraflılık ve saygısızlık trendini tersine çeviremezlerse yeni dost ve müttefikler aramaya başlayacağız. Türkiye, yıllar boyunca ne zaman gerekli olsa ABD'nin yardımına koştu. Kore'de askerlerimiz birlikte çarpıştı. Küba füze krizinin en yüksek olduğu dönemde, Türkiye topraklarında Jüpiter füzelerinin konuşlanmasına izin vererek ABD'nin durumu yatıştırma çabalarına katkı sağladı.
Jüpiter - 05.08.2018
Güçlü Manyetik Alana Sahip Gezegene Benzer Gök Cismi Keşfedildi
Gök bilimciler, SIMP J01365663+0933473 olarak adlandırılan gök cisminin, Jüpiter'inkinden 200 kat daha güçlü manyetik alana ve gezegen kütlesine sahip olduğunu açıkladı.
Jüpiter - 03.08.2018
Radyo Teleskobu Güneş Sistemi Dışında Manyetik Kütle Keşfetti
"SIMP J01365663+0933473" adı verilen gök cisminin Güneş Sistemi'nin en büyük gezegeni olan Jüpiter'in 12,7 katı hacminde olduğu ve ondan 200 kat güçlü bir manyetik alana sahip bulunduğu kaydedildi.
Jüpiter - 28.07.2018
Bornovalılar Benzersiz Bir Deneyim Yaşadı
Bornova Belediyesi'nin yaz akşamlarına renk katan 'Yaz Bilim Sohbetleri ve Teleskoplarla Gökyüzü Gözlemi' etkinliği, ay tutulmasının yaşandığı 27 Temmuz 2018 Cuma akşamı vatandaşlara benzersiz bir deneyim yaşattı. Aşık Veysel Rekreasyon Alanı'ndaki etkinliklerin ilk ikisine de büyük ilgi gösteren Bornovalılar, 21.40'ta başlayan ay tutulmasını teleskoplarla izleme imkanı buldu. Aşık Veysel Rekreasyon Alanı'nda herkese açık ve ücretsiz olarak gerçekleştirilen etkinlikte vatandaşlar, Ay tutulmasını, Mars, Venüs, Jüpiter ve Satürn'ü alana kurulan 5 teleskopla gözlemledi.
Jüpiter - 26.07.2018
En Uzun Ay Tutulması" Ankara Üniversitesinde de İzlenebilecek
Etkinliğin saat 20.45'te başlayacağı bilgisini veren Kılıçoğlu, şunları kaydetti: "Etkinlik ücreti tam 5 lira, öğrenci ise 2,50 liradır. Etkinliğimizde havanın açık olması durumunda teleskoplarla Ay, Jüpiter, Satürn gözlenecek ve Ay'ın görüntüsü canlı yayın olarak bir perdeye yansıtılacaktır.
Jüpiter - 18.07.2018
En Uzun Ay Tutulması", İstanbul Üniversitesi'nde de İzlenebilecek
Açıklamada, şu bilgilere verildi: "Ay tutulması, Türkiye'den 2018-2020 yılları arasında gözlenebilecek 6 tutulmadan ikincisinin gözlenebileceği tarih olan 27 Temmuz akşamı gerçekleşecek. Bu yüzyılın en uzun süreli Ay tutulması 1 saat 43 dakika devam edecek. Tam Ay tutulması ile uydumuz mükemmel bakır kızılı renginde olacak. Ayrıca 27 Temmuz'da Dünya ile Mars da birbirine en yakın konumda olacak. Bu da Mars'ın gökyüzünde oldukça parlak görünmesini sağlayacak. Güneş sisteminin en büyük iki gezegeni Jüpiter ve Satürn de astronomi meraklıları için bir gökyüzü şöleni sunacak.
Jüpiter - 17.07.2018
Jüpiter'in Yeni Uyduları Keşfedildi
Gökbilimciler, Jüpiter'in yörüngesinde 12 yeni uydu buldu.
Jüpiter - 14.07.2018
Juno, Jüpiter'in Uydularından İo'da Yanardağ Olduğunu Saptadı
ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesinin (NASA) Juno uzay aracı, Jüpiter'in uydularından İo'da muhtemel bir yanardağ tespit etti.
Jüpiter - 12.07.2018
Engeller Olabilir
Bugün ne yapılabilir ' Biraz dikkatli olmamız gereken bir gündeyiz. Beklenmeyen sıkışıklıklar ve engellerle karşılaşabiliriz. Özellikle sabah saatlerinde evle ve sevdiklerimizle ilgili ailevi konular içinde sabırlı olmak gerekebilir. Güven arıyoruz ancak hala küçülmekte olan Ay, beklememiz gerektiğini gösteriyor. Bugün aynı zamanda gücümüzü test eden durumlar da var. Nelerden kaçınmalı ' Bizi bağlayan ve izole eden durumlar içinde olabiliriz. Şartları zorlamak yerine varolan durumu kabul etmek durumunda kalabiliriz. Neyse ki akşam saatlerinde Ay-Jüpiter olumlu açısı sayesinde aradığımız desteği daha kolay bulabileceğiz.
Jüpiter - 10.07.2018
Jüpiter Düzeliyor
Bugün ne yapılabilir ? Gelişme ve fırsatlar gezegeni Jüpiter bugün düzgün harekete geçiyor.
Jüpiter - 08.07.2018
Özellikle Yükselen Burcunuzu Okumalısınız
Bu hafta 13'ünde Yengeç burcunda kısmi bir Güneş tutulması meydana geliyor. Tutulma öncesindeki günlerde, özellikle 9'undan itibaren önemli olaylar, sıkışıklıklar, çift durumlar gündeme gelebilir. Tutulmalar çoğu zaman yenileyici durumlara, yeni başlangıçlara işaret ederler. Bu dönemde sevdiklerimiz, ailemiz, koruma ve korunma ihtiyacı gibi Yengeç temalarının öne çıktığı görülmekte ve bu konularda kritik değişiklikler yaşayabiliriz. 9'u civarında kafamız karışık ve net olmayabilir. 10'unda ise Jüpiter düzgün harekete dönerek bir süredir beklemede olan projelerimizi yeniden gündemimize getirmekte.
Jüpiter - 03.07.2018
Dawn, Cüce Gezegen Ceres'i Alçak İrtifadan Fotoğrafladı
Güneş Sistemi'nin en büyük cüce gezegeni olan Ceres, Mars ile Jüpiter arasında yer alan Asteroit Kuşağındaki en büyük gök cismi olarak biliniyor.
Jüpiter - 16.06.2018
Öte Gezegenlerin Uydularında Yaşam İzi Arayışı
ABD'nin California Üniversitesi ile Avustralya'nın Güney Queensland Üniversitesinden bilim adamları, "The Astrophysical Journal" dergisinde yayınladıkları makalede, NASA'nın Kepler Uzay Teleskobunun 2009 yılından bu yana keşfedip kayda geçirdiği öte gezegenler arasında, Güneş Sistemi'ndeki Jüpiter ve Satürn gibi, kütlesinin çoğu gazlardan oluşan dev gezegenlerin uydularının canlı yaşamına elverişli olabileceğini ileri sürdü.
Jüpiter - 16.06.2018
Yarın Gökyüzünde İki Güneş Birden Görebiliriz!
Ağırlığı güneşten 20 kat daha fazla.Çapı güneşimizden 800 kat daha fazla Güneşle karşılaştırıldığında yaydığı ışık bizimkinden 7,500 kat daha parlak.Eğer bu yıldızı güneş sistemimizin merkezine koyarsanız, Jüpiter'in sınırlarına kadar olan her şeyi yörüngesinin içine alır ve yok eder.
Jüpiter - 09.06.2018
Jüpiter'deki Şimşeklerin Sırrı Çözüldü
PASADENA/ Bilim adamları gaz devi Jüpiter'deki kutup bölgelerinde yoğunlaşan şimşeklerin sırrını çözmeyi başardı.
Jüpiter - 09.06.2018
Nasa Juno'nun Faaliyet Süresini Uzattı
WASHINGTON / Amerikan Havacılık ve Uzay Ajansı NASA, Jüpiter keşif uydusu Juno'nun faaliyet süresinin 2021 yılının Temmuz ayına kadar uzatıldığını duyurdu.
Jüpiter - 01.06.2018
Çin Dünyanın En Büyük Radyo Teleskobuna Yeni Laboratuvar İlave Etti
Uzay alanında çalışmalarına ağırlık veren Çin, keşif aracı Çang'ı 4'ü bu yıl sonuna doğru, Çang'ı-5'i de gelecek yıl Ay'a göndermeyi planlıyor. Mars'a ilk keşif aracını 2020'de gönderecek Çin, 2029'da da Jüpiter'e keşif misyonu yollayacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Jüpiter Haberleri | Jüpiter Haber - Haberler - Sayfa 6 - Jüpiter haberleri, son dakika jüpiter haber ve gelişmeleri burada. Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, 7 Aralık Yay Yeniayının Burçlara Etkilerini Yorumladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.3.2021 03:12:03. #1.15#
title