İstanbul Artık 3 Boyut Dünyasında
Haberler » Güncel » İstanbul Artık 3 Boyut Dünyasında - Haber

İstanbul Artık 3 Boyut Dünyasında

'3dlocationearth' Statların Ardından Şimdi de İstanbul'un Tarihi ve Popüler Bölgelerini 3 Boyutlu Olarak İnternet Kullanıcılarının Hizmetine Sundu.

İstanbul Artık 3 Boyut Dünyasında

''3dlocationearth'' statların ardından şimdi de İstanbul'un tarihi ve popüler bölgelerini 3 boyutlu olarak internet kullanıcılarının hizmetine sundu.


Dünya uydularından çekilen fotoğrafların görüldüğü bilgisayar yazılımı olan ''Google Earth'' tabanlı, 3 boyutlu Türkiye rehberi sitesi ''www.3dlocationearth.com'', Türk statlarının ardından bu kez de İstanbul'un tarihi ve popüler bölgelerini 3 boyutlu görme imkanı sağlıyor.


Daha önce statların yanı sıra Türkiye'deki havaalanlarını da 3 boyut dünyasına taşıyan şirket, Sirkeci, Taksim, Bakırköy, Bağdat Caddesi ve Kadıköy gibi gözde turistik ve yerleşim merkezlerini de 3 boyutlu olarak bilgisayar ekranlarına taşıdı.


Konuyla ilgili AA muhabirine bilgi veren 3dlocationearth Genel Müdürü Aybars Görpe, ''Binlerce yıllık geçmişi ile bir çok tarihi eseri üzerinde barındıran İstanbul'un en önemli bölgelerinden, 'Tarihi Yarımada' olarak bilinen Sirkeci bölgesi ve Beyoğlu caddelerini görmek için artık evinizden çıkmaya gerek yok. Çünkü bu bölgeleri artık internet üzerinden yürüyerek gezebilirsiniz'' dedi.

Kaynak: AA

Manşet

Haberler