İndeks Bilgisayar İlk 9 Ayda Net Satışları Arttı

Türkiye'nin lider Bilişim Teknolojileri şirketlerinden İndeks Bilgisayar, 2011 yılının ilk 9 ayına ilişkin konsolide verilerini açıkladı.

İndeks Bilgisayar İlk 9 Ayda Net Satışları Arttı

KAP'a gönderilen gelir tablosuna göre, İndeks Bilgisayar'ın 30 Eylül 2011 tarihinde biten ilk 9 aylık vergi sonrası konsolide net kârı 13,9 milyon TL oldu. Net satışlar ise yüzde 26,5 artışla 1,1 milyar TL olarak kaydedildi.

Türkiye Bilişim Teknolojileri sektöründe 8.000'in üzerinde İş Ortağına 200'den fazla dünya markası ürünlerinin satış ve pazarlamasını yapan Türkiye'nin lider Bilişim Teknolojileri şirketlerinden İndeks Bilgisayar, 2011 mali yılının ilk 9 aylık sonuçlarını açıkladı. Şirket, Avrupa genelinde yaşanan mali krize ve sektördeki dalgalanmaya rağmen ilk üç çeyrekte önemli bir büyüme kaydetti.

30 Eylül 2011 tarihinde biten ilk üç çeyrek sonuçlarına göre;

· Geçen yılın aynı döneminde 51,5 milyon TL olan brüt kâr, 2011 üçüncü çeyreği itibarıyla yüzde 36,4 büyüme ile 70,2 milyon TL'ye ulaştı.

· Faaliyet kârı, geçen yılın aynı döneminde 31 milyon TL iken, 2011'in Eylül ayında yüzde 44,1 artışla 44,7 milyon TL'ye ulaştı.

· İlk üç çeyrekte 13,9 milyon TL olarak belirlenen net kârdaki büyüme yüzde 22 şeklinde kaydedildi.

· İndeks Bilgisayar'ın 2011 yılı ilk üç çeyreğindeki net satışları ise yüzde 26,5 artışla 1,1 milyar TL olarak gerçekleşti.

Index Grup CEO'su Erol Bilecik, 2011 yılı ilk üç çeyrek sonuçları için şu açıklamayı yaptı: "Elde edilen bu başarılı sonuçların, sadece İndeks Bilgisayar'ın potansiyellerini açığa çıkaran bir gösterge olarak anlaşılmaması gerektiğini düşünüyorum. Bu rakamlar, aynı zamanda Türkiye'nin teknolojiyle iç içe bir ülke konumuna geldiğini de kanıtlıyor. Bilişim Teknolojilerinin günümüzde insanların iş, eğitim ve eğlence dünyalarını yönlendiren sektörlerden birisi olarak öne çıktığı düşünüldüğünde, Index Bilgisayar'ın 2011 yılı ilk üç çeyreği verilerinin hayati önem taşıdığı anlaşılacaktır.

Türkiye özelinde Bilişim Teknolojileri sektörüne bakıldığında, oldukça genç bir pazar ile karşı karşıya olduğumuzu rahatlıkla ifade ediyoruz. İnternet kullanımının yaşamımıza girerek yaygınlaşmaya başladığı 1995 yılı itibarıyla hızla büyüyen sektörün şu anki toplam pazar hacmi ve İndeks Bilgisayar 2011 yılı satış rakamları, Türkiye nüfusunun Bilişim Teknolojileri alanında ne kadar gelişme kaydettiğini vurgulayıcı nitelikte diye düşünüyorum.

Ülkemizin genç ve eğitimli nüfusu, bilişim teknolojileriyle bütünleşerek, Türkiye'nin yepyeni ve gülen yüzünü yaratmaktadır. Bu gelişmeler, Index Grup olarak tüm şirketlerimize daha büyük sorumluluk hissi yüklerken, aynı zamanda işlerimizi büyütmek için daha fazla yatırım yapma cesareti vermektedir. Bu doğrultuda çalışanlarımıza, bayilerimize, üreticilerimize ve yatırımcılarımıza tüm emek ve katkılarından dolayı içten teşekkürlerimi iletiyorum."