Hazır Giyimde En Fazla İhracat Almanya'ya

Hazır Giyimde En Fazla İhracat Almanya'ya

Hazır Giyimde En Fazla İhracat Almanya'ya
Anadolu Ajansı - Haberler | Ekonomi

Bu yılın ilk 7 ayında, hazır giyim ve konfeksiyon sektöründe Almanya'ya 2,2 milyar dolarlık ihracat yapıldı.

Hazır giyim ve konfeksiyon sektörü, ocak-temmuz döneminde en fazla ihracatı 2,2 milyar dolarla Almanya'ya  gerçekleştirdi.

İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon ihracatçı Birlikleri (İTKİB) verilerine göre, bu yılın ilk 7 ayında  hazır giyim ve konfeksiyon sektöründeki ihracatçı firmaların performansı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 8,1 artışla 10 milyar 56 milyon 171 bin dolar oldu.

Sektör, Türkiye ihracatının yüzde 11,4'ünü karşılarken, bu oran geçen yılın aynı döneminde yüzde 10,9 olarak kayıtlara geçmişti.

Hazır giyim ve konfeksiyon sektöründe 187 farklı ülkeye ihracat gerçekleştirilirken, en fazla ihracat 2 milyar 202 milyon 305 bin dolarla Almanya'ya, 1 milyar 220 milyon 460 bin dolarla İngiltere'ye ve 824 milyon 769 bin dolarla İspanya'ya yapıldı.

Türkiye'nin, en fazla hazır giyim ihracatı gerçekleştirdiği 10 ülke arasında, ihracatını en fazla arttırdığı ülke yüzde 45,3'le Irak oldu.

Avrupa Birliği (AB) ülkelerine yapılan ihracat, sektördeki toplam ihracatın yüzde 74,2'sini kapsadı.

Söz konusu dönemde, hazır giyim ve konfeksiyon sektöründe en fazla ihracat, 7 milyar 428 milyon 287 bin dolarla İstanbul'dan yapıldı. - Kocaeli

Hazır Giyimde En Fazla İhracat Almanya'ya

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title