Haberler

Rusya lideri Putin: Türkiye ile çok sayıda ilginç projemiz ve ortak çalışmamız var

Güncelleme:

Türkiye ile ortaklığın en yüksek düzeyde olduğunu ve uzun yıllar çeşitli alanlarda elde edilen tecrübeye dayandığını belirten Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, "Ticaret ve yüksek teknoloji alanlarında da çok sayıda ilginç projemiz, ortak çalışmamız var" diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile sürekli temas halinde olduğunu belirten Putin, söz konusu temaslarda ikili ilişkilerle ilgili tüm önemli konuların ele alındığını dile getirdi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kremlin Sarayı'nda, aralarında Türkiye'nin Moskova Büyükelçisi Tanju Bilgiç'in de bulunduğu, Rusya'da göreve başlayan 21 ülkenin büyükelçisini kabul ederek, güven mektuplarını aldı, diplomatları tebrik etti.

"TÜRKİYE İLE ORTAKLIĞIMIZ EN YÜKSEK DÜZEYDE"

Türkiye ile Rusya arasındaki ilişkileri değerlendiren Putin, "Türkiye ile ortaklık en yüksek düzeyde ve uzun yıllar çeşitli alanlarda elde edilen tecrübeye dayanıyor. Her iki taraf da iyi komşuluk, ortaklık ve karşılıklı çıkar ilkelerine dayalı bağları daha da geliştirme konusunda kararlı" diye konuştu.

"ERDOĞAN İLE TEMASLARDA TÜM ÖNEMLİ KONULARI ELE ALIYORUZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile sürekli temas halinde olduğunu belirten Putin, söz konusu temaslarda ikili ilişkilerle ilgili tüm önemli konuların ele alındığını dile getirdi. Putin, şunları söyledi; "Enerji sektöründe Rus-Türk işbirliğinin gerçekten stratejik olduğunu özellikle belirtmek isterim. Rosatom (Rusya Devlet Nükleer Enerji Kuruluşu), Türkiye'de ilk nükleer Akkuyu santralini inşa etmeye devam ediyor.

"ÇOK SAYIDA İLGİNÇ PROJEMİZ VAR"

Mavi Akım ve TürkAkım boru hatlarının işletilmesi kapsamında doğal gaz sektöründe yakın işbirliği oluşturuldu. Türkiye'de doğal gaz dağıtım merkezinin oluşturulması yönünde çalışmalar sürüyor. Ticaret ve yüksek teknoloji alanlarında da çok sayıda ilginç projemiz, ortak çalışmamız var."

Kaynak: AA / Diplomasi

Vladimir Putin Türkiye Rusya Diplomasi Uluslararası İlişkiler Enerji Politika Dünya Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Rüyada siyah at görmek ne anlama gelir? Rüyada siyah at sevmek, rüyada siyah at binmek ne ifade etmektedir? Ronaldinho neden hapse girdi, nerede hapis yattı, suçu neydi? Sağlık Bakanlığı 27 hemşire-ebe alımı ne zaman, şartları ne? 21 Şubat 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? Şans Topu sonuçları açıklandı mı? Şans Topu sonuçları ne zaman açıklanır? 21 Şubat 2024 Çarşamba Şans Topu sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 21 Şubat 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 21 Şubat İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? İstanbul'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 21 Şubat AFAD ve Kandilli deprem listesi! 21 Şubat Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 21 Şubat Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21 Şubat 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21 Şubat Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21 Şubat 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 21 Şubat Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 21 Şubat İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Bugün İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! Ronaldinho kimdir? Ronaldinho nereli, hangi takımlarda oynadı? 21 Şubat Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi!
1000

Yorumlar (6)

Ahmet Say:

Ekonomi daha iyi olacak sadece sabretmek lazım

53
62
yanıtYanıtla
Osman Tokgonul:

Ahmet Say , sabrıyla bilinen Eyüp peygamber bile yedi yıl (7) yara ve bereler içinde sabretmiş ........ Ula Ahmet , BİZ YİRMİ BİR (21) senedir sabrediyoruz . Sen ne biçim bir kişisin ? Yazıyorsun madem , sözün nerelere gideceğini bil . Allah sana akıl, fikir ihsan etsin . Aaaamiiiinn.

yanıt46
yanıt37
Yahya Akçay:

20 senedir sabrediyor bu ülke siz dalgamı geçiyorsunuz yada uyanamamışsınız, şu an akp nin ülkeyi aldığı dönemden daha kötü dönemdeyiz, borç batağınıniçindeyiz devamlı katara koşuyor, yaptığı ne yatırımk var yapılanlar yap işlet devret kasadan çıkan parada yok ama ülke battı nerde paralar, açılama yok sorulamaz çocukalrına amerikaya avm yaptlar çiftlik aldılar ingilterede malilkane

yanıt12
yanıt30
VATANDAŞ:

Umarım türkiye için karlı olur. Şahıslar için değil.

73
5
yanıtYanıtla
Yorumcu Davut :

Bizim ekonomimiz düzelmez. ülkemiz siyasi olarak ikiye bölünmüş durumda. ciddi olarak bir kısım çağdaşlık adı altında avrupa mandasını benimsemiş farkında değil, bir kısım osmanlıya dönüşün zafer getireceğine inanıyor. bunların ikisi birbirine düşman hiç ortak yanları yok. devletin politikası yok. hükümet değiştiği zaman devletin politikası kökten değişiyor. bu gidişat ile biz ayakta duramayız. bizim milli bir politikamız yok.

53
18
yanıtYanıtla
Ahmet Say:

Ekonomi kötü de kahve firmaları yemek firmaları araba firmaları türkiyede neden halen zengin bunu biri açıklasın ne zaman türkiye tam zengin oldu kasa atılan dönemleri ne çabuk unuttunuz yine o günlere dönmek istiyorsunuz herhalde

1
0
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title