Ömer Ziya Göktuğ kimdir? Ömer Ziya Göktuğ neden öldü? Flash TV sahibi kim? - Haberler
Haberi Paylaş

Ömer Ziya Göktuğ kimdir? Ömer Ziya Göktuğ neden öldü? Flash TV sahibi kim?

Haberler.com - Gündem

1992 yılında ilk özel kanallardan biri olan Flash TV'yi kuran Ömer Ziya Göktuğ, yaşamını yitirdi. Baş ağrısı şikayetiyle gittiği özel bir hastanenin yoğun bakımında tedavi gören 69 yaşındaki Göktuğ'un ölümü sevenlerini yasa boğdu. Ömer Ziya Göktuğ kimdir? Ömer Ziya Göktuğ neden öldü?

Flash TV'nin kurucusu, Bursalı iş adamı Ömer Ziya Göktuğ, geçen hafta şiddetli baş ağrısı şikayetiyle hastaneye gittiği, yapılan testler ve tedavi sonrası bağ ağrısı geçmeyince İstanbul'daki özel bir hastaneye sevk edildi. Herhangi bir sağlık probleminin olmadığı öğrenilen Bursalı iş adamının bu sabah saat 09.30'da hastanede hayatını kaybetti.

Ömer Ziya Göktuğ kimdir? Ömer Ziya Göktuğ neden öldü? Flash TV sahibi kim?

ÖMER GÖKTUĞ KİMDİR?

Göktuğ, 1953 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde tamamladı. Öğrencilik hayatında ticaretle uğraşmaya başladı. 1979 yılında Bursa'da Bursanteks firmasını kurarak tekstil sektörüne girdi. 1982 yılında Bursa merkezli Göktuğ Brode, 1989 yılında da Göktuğ Tekstil A.Ş. firmalarını kurarak tekstil yatırımlarını sürdürdü. 1990 yılında Göktuğ İnşaat şirketini kurarak arazi derleme, proje geliştirme faaliyetlerinde bulundu. Bursa'nın ilk gökdelenlerinden birini inşa etti.1992 yılında Göktuğ Medya ve Haber Ajansı bünyesinde Türkiye'nin ilk özel televizyon kanallarından biri olan Flash TV'yi kurdu. Bursa merkezli olarak yayına başlayan Flash TV, daha sonra İstanbul'a taşındı.

Osman Demir
Gündem Editörü Haberler.com - Gündem

Flash Tv Gündem Yaşam Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title