Haberler

Lübnan'ın başkenti neresi? Lübnan'ın para birimi nedir?

Güncelleme:

Lübnan, tarihi zenginlikleri, muazzam dağ manzaraları ve Akdeniz kıyılarıyla ünlü bir Orta Doğu ülkesidir. İşte, Lübnan'ın başkenti, para birimi ve gözde şehirleri hakkında detaylı bilgiler.

Lübnan'ın şehirleri, tarihî zenginlikleri, doğal güzellikleri ve zengin kültürel mirasıyla göz kamaştırıyor. Beyrut'un modern atmosferi, Sidon'un antik cazibesi ve diğer şehirlerin özgün özellikleri, Lübnan'ı keşfetmek isteyenlere unutulmaz bir deneyim sunuyor.

LÜBNAN'IN BAŞKENTİ NERESİ?

Lübnan'ın başkenti Beyrut'tur. Bu tarihî liman kenti, modern cazibesi, tarihî yapıları ve lezzetli mutfağıyla öne çıkar. Beyrut, Lübnan'ın kültürel, finansal ve ticaret merkezi konumundadır.

LÜBNAN'IN PARA BİRİMİ NEDİR?

Lübnan'ın resmi para birimi Lübnan Lirası (LBP)'dır. Lübnan Lirası, ülkede yaygın olarak kullanılan ve turistler için alışveriş ve seyahatlerde kullanılan bir para birimidir.

LÜBNAN ŞEHİRLERİ

Sidon: Akdeniz kıyısındaki Sidon, antik kalıntıları, renkli çarşıları ve tarihî limanı ile ünlüdür. Şehir, tarihi geçmişi ve zengin kültürüyle ziyaretçilerine benzersiz bir deneyim sunar.

Tripoli: Kuzey Lübnan'da yer alan Tripoli, Osmanlı ve Arap etkilerini taşıyan tarihî dokusu, medreseleri ve tarihi çarşıları ile dikkat çeker. Şehir, Lübnan'ın en büyük ikinci şehri olarak bilinir.

Byblos: UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Byblos, antik kent kalıntıları, tarihî limanı ve katedrali ile bilinir. Şehir, dünyanın en eski sürekli yerleşim yerlerinden biridir.

Haberler.com / Salih Söğüt - Gündem

Lübnan Gündem Dünya Haberler

Bakmadan Geçme

Watergarden AVM satıldı mı? AVM'nin ortaklarından biri TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'ydi 5 Mart 2024 Günlük Burç Yorumları: 5 Mart Salı burç yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! Yarın burçları neler bekliyor? Cevat Öncü kimdir? CHP Samsun Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü kaç yaşında, nereli? İsmet Yıldırım kimdir? AK Parti Ümraniye Belediye Başkan adayı İsmet Yıldırım kaç yaşında, nereli? Azize Çeroğlu kimdir? CHP Sakarya Belediye Başkan Adayı Azize Çeroğlu kaç yaşında, nereli? CANLI maç izle! TÜM MAÇLAR! Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 4 Mart GÜNÜN MAÇLARI CANLI İZLE! Serkan Karayiğit kimdir? CHP Osmaniye Belediye Başkan Adayı Serkan Karayiğit kaç yaşında, nereli? Bedii Onan kimdir? Zafer Partisi Çorum Belediye Başkan adayı Bedii Onan kaç yaşında, nereli? Ulaş Tepe kimdir? CHP Ordu Belediye Başkan Adayı Ulaş Tepe kaç yaşında, nereli? Hulusi Özen kimdir? CHP Niğde Belediye Başkan Adayı Hulusi Özen kaç yaşında, nereli? Mehmet Bilgin kimdir? CHP Nevşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Bilgin kaç yaşında, nereli? Kemal Karlı kimdir? Zafer Partisi Burdur Belediye Başkan adayı Kemal Karlı kaç yaşında, nereli? Bayram Kazancı kimdir? Zafer Partisi Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Bayram Kazancı kaç yaşında, nereli? Simurg Sarsılmaz kimdir, kaç yaşında? Muhtar adayı Simurg Sarsılmaz nereli? Ahmet Aras kimdir? CHP Muğla Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras kaç yaşında, nereli?
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title