Haberler

FTX, Yeni Planla Milyarlarca Dolar Ödeme Planlanıyor

Güncelleme:

Kripto para borsası FTX, iflas sürecinde alacaklılarına yüzde 118 oranında geri ödeme yapmayı taahhüt eden bir yeniden yapılanma planını açıkladı. Plan, ABD İflas Mahkemesi'nin onayına sunulacak ve 50.000 doların altındaki alacaklara sahip olanlara mahkemenin onayıyla tazminat ödenecek. FTX'in çöküşü, yasadışı işlemler sonucu başlamış ve şirketin likidite krizine sürüklenmesine neden olmuştu.

FTX iflas sürecinde alacaklıların yüzünü güldürecek yeni bir plan açıkladı. Şirket, alacaklıların büyük çoğunluğuna yatırımlarının yüzde yüzünden fazlasını geri ödemeyi taahhüt ediyor.

FTX, Yeniden Yapılanma ile Alacaklılara Umut Vaat Ediyor

İflas sürecini yöneten kripto para borsası FTX, yeniden yapılandırma planını açıkladı. Plan, alacaklıların yüzde 98'ine taleplerinin en az yüzde 118'ini ödemeyi öngörüyor. Şirket, kalan alacaklılar için ise ana paralarını ve yatırımlarının zaman değerini telafi edecek ekstra milyarlarca dolar ödemeyi öneriyor.

FTX CEO'su John J. Ray III yaptığı açıklamada, "İflas taleplerinin tamamını ve hükümet dışı alacaklılara faizleri içeren bir Bölüm 11 planı sunmaktan memnuniyet duyduğumuzu belirtmek isterim." dedi.

Şirketin son planı, FTX'in 2022'de yaşanan çöküşünden etkilenen müşteri ve alacaklıları için varlıklarının konumuna bakılmaksızın merkezi bir ödeme yapılmasını hedefliyor. Toplam nakit değerinin 14.5 milyar ila 16.3 milyar dolar arasında olduğu tahmin edilen plan, henüz kesinleşmemiş olup, ABD İflas Mahkemesi'nin onayına sunulacak.

Plan kapsamında, 50.000 doların altındaki izin verilen alacaklara sahip olanlar, mahkemenin onayıyla yüzde 118 oranında tazminat alabilecekler. FTX'in ödeme önerisi, planın yürürlüğe giriş tarihinden itibaren 60 gün içinde gerçekleştirilmesini öngörüyor.

FTX'in çöküşü esnasında sınırlı miktarda Bitcoin ve Ether bulundurması nedeniyle, son dönemdeki kripto para değer artışlarından faydalanamadığı belirtiliyor. Açıklamaya göre, şirket, Alameda ve FTX Venture gibi işletmeler tarafından yönetilen çeşitlilik arz eden bir varlık portföyünü nakde çevirdi.

FTX'in iflas süreci, yöneticilerin yasadışı işlemleri sonucunda başlamış ve şirketin likidite krizine sürüklenmesine neden olmuştur. Şirketin eski CEO'su Sam Bankman-Fried, geçtiğimiz yıl Kasım ayında müşteri ve yatırımcıları dolandırmakla suçlanmış ve yedi suçlamadan suçlu bulunarak Mart ayında yaklaşık 25 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

Kaynak: Haberler.com / Kripto

Kripto Para Kripto Borsaları Kripto Yatırım Kripto Haberler

Görüntülere valilikten açıklama geldi! Diyarbakır'da restoran 'şeriat' sloganlarıyla basılırken, polis ve bekçinin tavrı tartışma yarattı

Görüntülere valilikten açıklama geldi! Diyarbakır'da restoran "şeriat" sloganlarıyla basılırken, polis ve bekçinin tavrı tartışma yarattı

Ada sakinlerinin hedefindeki İmamoğlu'ndan günler sonra gelen 'Azmanbüs' açıklaması

Ada sakinlerinin hedefindeki İmamoğlu'ndan günler sonra gelen "Azmanbüs" açıklaması

Kadın müşteriden zincir market çalışanına dayak! Kafasını defalarca dondurucuya vurdu

Kadın müşteriden zincir market çalışanına dayak! Kafasını defalarca dondurucuya vurdu

Bakmadan Geçme

Soma nerede? Soma hangi ile, nereye bağlı? SOMA'DA DEPREM Mİ OLDU SON DAKİKA! 25 Haziran Salı Soma'da ne kadar, kaç büyüklüğünde deprem oldu? #128680 MANİSA'DA DEPREM Mİ OLDU SON DAKİKA! 25 Haziran Salı Manisa'da ne kadar, kaç büyüklüğünde deprem oldu? İZMİR'DE DEPREM Mİ OLDU SON DAKİKA! 25 Haziran Salı İzmir'de ne kadar, kaç büyüklüğünde deprem oldu? 3. Dünya savaşı mı çıkıyor, Hakan Fidan ne dedi? Fenerbahçe hangi takımlarla hazırlık maçı yapacak 2024-25? 25 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? Petrolul Ploieşti hangi ülkenin takımı, hangi ligde oynuyor? 25 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 25 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 24 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 25 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 24 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 24 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 24 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır?
Oğlu, PKK'lılarla birlikte insan kaçakçılığından tutuklandı! MHP'li isim istifa etti

Oğlu, PKK'lılarla birlikte insan kaçakçılığından tutuklandı! MHP'li isim istifa etti

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title