Haber : Aykut Küçükkaya kimdir? Aykut Küçükkaya kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Hayatı ve biyografisi nedir? - Haberler

Haberi Paylaş

Aykut Küçükkaya kimdir? Aykut Küçükkaya kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Hayatı ve biyografisi nedir?

Aykut Küçükkaya kimdir? Aykut Küçükkaya kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Hayatı ve biyografisi nedir?

Bazı açık oturum programlarına konuk olan Aykut Küçükkaya vatandaşlar tarafından merak edildi. Peki, Aykut Küçükkaya kimdir, nereli? Aykut Küçükkaya kaç yaşında, mesleği ne? Aykut Küçükkaya hayatı ve biyografisi hakkında bilgilere haberimizden ulaşabilirsiniz.

Televizyon programlarına da katılan Aykut Küçükkaya'nın hayatı ve biyografisi merak ediliyor. Peki, Aykut Küçükkaya kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte detaylar haberimizde...

AYKUT KÜÇÜKKAYA KİMDİR?

16 Ocak 1973'te Zonguldak'ta doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Zonguldak'ta tamamladıktan sonra 1994'te İ. Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdi. 1993'te Cumhuriyet'te 'gece muhabiri' olarak çalışmaya başladı. İstanbul Boğazı üzerine yayımlanan haber, dizi ve röportajlarıyla İTÜ Denizcilik Fakültesi Mezunları Derneği'nce 2002'de 'başarı plaketi'yle ödüllendirildi. Çağdaş Gazeteciler Derneği Gazetecilik Başarı Ödülleri'nde 'Yılın Haber Ödülü'nü kazandı (2006). Yeşil sermaye üzerine uzmanlaşan Küçükkaya, kaleme aldığı özel haberlerle Bülent Dikmener Jüri Özel Ödülü'ne layık görüldü.

Yayımlanan kitapları şunlar: Alnından Vururlar (2002, Alan Yayınları), Şef/Yimpaş'la Kurulan Para Diktatörlüğü (2007, Cumhuriyet Kitapları), Rüşvetin Deşifresi (Siyah-Beyaz Kitap). Mesleğini halen Cumhuriyet haber merkezinde editör olarak sürdüren Küçükkaya, evli ve bir çocuk sahibi.

Haberler.com - Gündem

Cumhuriyet Cumhuriyet Zonguldak Zonguldak Gündem Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title