Haberler

14 Mayıs Diyarbakır seçim sonuçları: Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Diyarbakır oy oranları! Kılıçdaroğlu Diyarbakır'da kaç oy aldı, Erdoğan kaç oy aldı?

Gündem Haberleri

14 Mayıs 2023 Genel Seçimi'nde 13. cumhurbaşkanı ve 28. dönem milletvekilleri belirlendi. 14 Mayıs seçiminde Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Diyarbakır oy oranı kaç oldu? Kemal Kılıçdaroğlu Diyarbakır'da kaç oy aldı? Recep Tayyip Erdoğan Diyarbakır'da kaç oy aldı? Diyarbakır Cumhur İttifakı kaç oy aldı, Millet İttifakı kaç oy aldı?

Kemal Kılıçdaroğlu Diyarbakır'da kaç oy aldı? Recep Tayyip Erdoğan Diyarbakır'da kaç oy aldı? sorularının yanıtı gündemin merak edilen konuları arasında yer alıyor. 14 Mayıs seçiminde Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Diyarbakır oy oranlarını Diyarbakır geneli ve ilçe ilçe sizler için derledik. Diyarbakır'daCumhur İttifakı kaç oy aldı, Millet İttifakı kaç oy aldı?

Açılan sandık oranına göre, Diyarbakır genelinde Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 71,96; Recep Tayyip Erdoğan yüzde 26,48; Sinan Oğan yüzde 1,26 oy alırken Muharrem İnce yüzde 0,31 oy aldı.

Diyarbakır'da yüzde 26,48 oy alan 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplam 239.827 oy aldı.

Diyarbakır'da yüzde 71,96 oy alan 13. Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Ergani, Sur, Silvan ve Dicle ilçelerinde üstünlük elde ederek 651.793 oy aldı.

14 Mayıs ve gerçekleşecek olan 28 Mayıs seçim sonuçlarında detaylı haritayı incelemek ve takip etmek için buraya tıklayınız.

14 Mayıs Diyarbakır seçim sonuçları: Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Diyarbakır oy oranları! Kılıçdaroğlu Diyarbakır'da kaç oy aldı, Erdoğan kaç oy aldı?

DİYARBAKIR KAZANAN MİLLETVEKİLLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: Haberler.com / Gündem

Recep Tayyip Erdoğan Kemal Kılıçdaroğlu Diyarbakır 14 Mayıs Gündem Haberler

title