Haberler

Evlat nöbetine bir destek de Yenişehir'den geldi

Güncelleme:

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır il başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan ailelerin direnişi 765. gününde de devam ediyor.

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır il başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan ailelerin direnişi 765. gününde de devam ediyor. Ailelerin direnişine bir destek de Yenişehir İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci ve STK'lardan geldi.

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019'da farklı kentlerden Diyarbakır'a gelen ailelerin HDP il binası önünde başlattığı oturma eylemi 765. gününde de sürüyor. Ailelerin direnişine 10'larca Yenişehirlilerden geldi. Yenişehir İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci öncülüğünde STK'lar ile birlikte ailelere destek ziyareti gerçekleşti. Ailelerle sohbet ederek dertlerini dinleyen heyet PKK'yı kınayan sloganlarla ayrıldı. Çadır ziyaretiyle ilgili açıklamalarda bulunan Yenişehir İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, ailelerin nöbetini desteklediğini kaydetti.

"PKK TERÖRÜ BİTME NOKTASINA GELMİŞTİR"

Yenişehir İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, terörün bitme noktasına geldiğini vurguladı. Başkan Beşikci, "Bugün Diyarbakır Yenişehir Belediyesi olarak STK'larla beraber, tarihin altın sayfalarına yazılacak, destansı, onurlu ve kahramanca yürütülen kaynağını evlat sevgisinden alan dünya insan hakları mücadelesi tarihinin berki de en kutsal ve sivil mücadelesinin ziyaret etmenin bahtiyarlığı içerisindeyiz. Birleşmiş milletler raporlarına göre dünyada 250 bine yakın çocuk, terör örgütleri veya illegal yapılanmalar tarafından istismar edilerek kanlı emellerine alet etmekte. 40 yıllık kanlı tarihine baktığımız zamanda PKK terör örgütü dünyada istismar edilen bu çocukların oransal olarak çok önemli bölümünü maalesef bizim coğrafyamızdan evlatlarımızı kandırarak, istismar ederek ve en önemlisi de annelerimizin kucaklarından gizli ve zorla çekerek yüce Mevlamımızın ayeti kelimesinde 'Lanet' okuduğu fitnelerine alet etmek acizliğini ve düşüklüğünü göstermişlerdir. Allah'a çok şükür ki devletimizin terörle mücadelede, dik ve kararlı duruşu bu haklı mücadeleye aklı, vicdanı, gönlü barıştan, huzurdan, kardeşlikten olan vatandaşlarımızın da desteğiyle bugün PKK terörü bitme noktasına gelmiştir. Hakkın batıl karşısındaki zaferinin mühürlenme girişimi 765 gün önce burada kahraman annelerimizin ve cesur babalarımızın onurlu mücadelesi ile filizlenmiştir. Bizlerde yüce Rabbimizden niyaz ediyoruz ki buradaki ailelerimiz tez zamanda evlatlarına sağlıkla kavuşsunlar inşallah. Yenişehir Belediyesi ve STK'lar olarak bu onurlu mücadelenin her zaman varlığımız ve dualarımızla yanında yer aldık, inşallah yer almaya da devam edeceğiz" dedi.

(Murat Başal-İHA)

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Diyarbakır Yenişehir PKK 3. Sayfa Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

27 Şubat 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 27 Şubat Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 27 Şubat Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 27 Şubat İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Bugün İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! İYİ Parti Muş adayı kim? 2024 İYİ Parti Muş Belediye Başkan adayı Şerafettin Yatçı kimdir? 27 Şubat Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Sema elendi mi? Sema diskalifiye mi oldu? 27 Şubat Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da elektrik kesintisi! Saadet Partisi Zonguldak belediye başkan adayı kim? 2024 Saadet Partisi Zonguldak adayı Cem Dereli kimdir? Saadet Partisi Yozgat belediye başkan adayı kim? 2024 Saadet Partisi Yozgat adayı Ziya Koçak kimdir? Saadet Partisi Yalova belediye başkan adayı kim? 2024 Saadet Partisi Yalova adayı Celal Korkmaz kimdir? Saadet Partisi Van belediye başkan adayı kim? 2024 Saadet Partisi Van adayı Özay İlhan kimdir? Saadet Partisi Uşak belediye başkan adayı kim? 2024 Saadet Partisi Uşak adayı Ramazan Yavuz Acar kimdir? Saadet Partisi Tunceli belediye başkan adayı kim? 2024 Saadet Partisi Tunceli adayı Muhammed Nedim Sadak kimdir? Saadet Partisi Trabzon belediye başkan adayı kim? 2024 Saadet Partisi Trabzon adayı Recep Yakuphan kimdir? Saadet Partisi Tokat belediye başkan adayı kim? 2024 Saadet Partisi Tokat adayı Selim Işık kimdir?
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title