Haberi Paylaş

ZONGULDAK - Yumurtlayamayan muhabbet kuşu ameliyat edildi

Güncel Haberler

Muhabbet kuşunun ameliyatı Veteriner hekim Gökmen Koç ile röportaj Zonguldak'ta yumurtlayamayan muhabbet kuşu ameliyat edildi ZONGULDAK - Zonguldak'ta yumurta tıkanması sorunu yaşayan muhabbet kuşu ameliyatla sağlığına kavuştu.

Muhabbet kuşunun ameliyatı

Veteriner hekim Gökmen Koç ile röportaj Zonguldak'ta yumurtlayamayan muhabbet kuşu ameliyat edildi

ZONGULDAK - Zonguldak'ta yumurta tıkanması sorunu yaşayan muhabbet kuşu ameliyatla sağlığına kavuştu.

Kent merkezinde yaşayan bir vatandaş, beslediği muhabbet kuşunun karnının şiştiğini ve huzursuzlandığını fark etmesi üzerine veterinere götürdü.

Veteriner hekim Gökmen Koç tarafından yapılan muayenede, muhabbet kuşunun yumurta tıkanması yaşadığı fark edildi.

Koç tarafından gerçekleştirilen ameliyatla kuşun vücudunda sıkışan yumurta kırılarak alındı.

Gökmen Koç, gazetecilere, riskli bir ameliyatla kuşun sağlığına kavuştuğunu söyledi.

Yumurta tıkanması durumunun tehlikeli olduğunu aktaran Koç, "Boşaltım, dışkılama olmayacağı için maalesef ölüm gerçekleşecekti. Kuşun sahibi, riskleri kabul etti. Ardından gaz anestezisine bağladık. İlaçlı anestezi yapmadık. Kuşumuz 5 dakika içinde uyandı. Her şeyin yolunda olduğunu gördük. Yumurta oradan uzaklaştırıldı. Tekrar yumurtlayabilecek. Vitamin takviyesi yapıyoruz bu dönemde." diye konuştu.

Zonguldak Güncel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title