Haberler

Türkoğlu Gündemi Değerlendirdi

Güncelleme:

Türkoğlu, SGK ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu'nda yapılan değişiklik ile Fransa'nın başkenti Paris'te PKK terör örgütünün kurucularına yönelik suikastı değerlendirdi.

AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, SGK ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu'nda yapılan değişiklik ile Fransa'nın başkenti Paris'te PKK terör örgütünün kurucularına yönelik suikastı değerlendirdi.

TBMM Genel Kurulu'nda, sigortalılar lehine önemli düzenlemeler içeren ve 4,5 milyon vatandaşı ilgilendiren yasa tasarısı kabul edilerek, SGK ve Genel Sağlık Sigortası kanunu değiştirildi. TBMM'de kabul edilen kanunun sigortalılar lehine önemli düzenlemeler içerdiğini belirten AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, yasanın öğrenciler, emekliler, terörle mücadelede malul kalanlar, gaziler ile milletvekillileri ve gazetecileri kapsadığını ifade etti.

Kamuda emekli olmasına rağmen çalışmaya devam edip emekli aylığı ile birlikte maaş alan memurların bu aylıklarla alakalı borçlarının taksitlendirilebileceğini ifade eden Türkoğlu; "Hâlihazırda kamudan emekli olup da yine kamuya ait bir kurumda çalışmaya devam eden vatandaş emekli aylığı alamaz.

Yalnız SGK tarafından yürütülen tespit çalışmalarında sosyal güvenlik primini ödemeyenler olduğu görülmüştür. Yeni yasayla bu kişilerin borçlarının yapılandırılıp takside bağlanması sağlanacaktır" dedi. Yasanın genel sağlık sigortalısı ya da bakmakla yükümlü olunan kişi kapsamında olanlardan, hak etmediği kapsamda sağlık hizmeti alanların sağlık hizmetleriyle ilgili bu borçlarının taksitlendirilebilmesine olanak sağladığını ifade eden Türkoğlu; "Bu kapsam içerisine giren vatandaşlarımızın yasanın yürürlüğe girdiği tarihten itibaren dört ay içerisinde başvuruda bulunmaları gerekir" dedi.

TBMM'de sigortalılar ile ilgili kabul edilen yasada gazileri ve terör mağdurlarını da ilgilendiren düzenlemelerin olduğunu ifade eden Türkoğlu, terörle mücadelede ya da asayiş esnasında malul kalanların ve Kore, Kıbrıs, İstiklal savaşı gazisi olarak şeref aylığı bağlananların ve eşlerinin artık devlet hastanelerinden sevk almadan özel hastaneye gidip tedavi olabileceklerini ve kendilerinden de ek ücretin talep edilemeyeceğini vurguladı.

Yasada öğrencilerin de sağlık hizmetlerinden faydalanması için düzenleme yapıldığını belirten Türkoğlu; "Liseden mezun olup aynı yıl içerisinde üniversiteye başlayan gençlerimiz 20 yaşına geldiklerinde, bu yaşı geçmemek kaydıyla 120 gün süre ile sağlık hizmetlerinden faydalanabilecekler" dedi.

"PKK'ya 'SİZ SİLAHSIZSANIZ HİÇBİR ŞEYSİNİZ' MESAJI VERDİLER"

Fransa'nın başkenti Paris'te PKK terör örgütünün kurucularından Sakine Cansız'ın da aralarında bulunduğu 3 kadının başlarından vurularak öldürülmesinin kendi içinde bir mesaj taşıdığını ifade eden Türkoğlu; "Malum eylemin barış sürecine yönelik komplike düşünülmüş ve sonuçları satın alınmış provakatif bir eylem olma ihtimali vardır. Birileri, PKK'ya 'siz silahsızsanız, hiçbir şeysiniz' mesajı vermeye kalkmış olabilir. Suikast, Paris'in göbeğinde Kürdistan Enformasyon Bürosu adıyla açılan bir yerde gerçekleştirilmiştir. Bu suikastta dikkat edilmesi gereken asıl husus; görünmeyen bir elin, terör örgütüne Paris'in merkezinde önemli yerleri kullanıma açmış olmasıdır. Artık bu saldırıları gerçekleştirenlerin kimliğinden ziyade, "KİM"in adına saldırdığını görmek önemlidir. Fransa'da 3 kadının öldürülmesinden daha da dikkat çeken hadise ise, 110 kişilik PKK'lı grubun Hakkâri'de ilk defa kış ayında böylesi geniş çapta bir eylem gerçekleştirmesidir.

Kamuoyunda infial yaratmaya ve toplumun sinir uçlarını tahribe yönelik bu provakatif eyleme karşı etkin bir mücadele ile 14 terörist etkisiz hale getirilmiş ve kahraman ordumuz sessiz sedasız bir destan yazmıştır. Resmin bütününe baktığımızda PKK terör örgütünde kimin eli kimin cebinde belli değildir. Bağımsız Türkiye, çok yönlü bağımlılıklara sahip olan terör örgütün her katmanıyla mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir" dedi.

PKK terör örgütünün şehirlerde yürüttüğü eylemlerden umduğunu bulamadığını da söyleyen Türkoğlu; "Şehirlerde PKK'nın eylemlerine katılımda önceki yıllara kıyasla büyük bir düşüş yaşandı ve eli kanlı terör örgütü umduğunu bulamadı. PKK'nın şehir eylemlerinin zafiyete uğramasının sebebi, güvenlik güçlerimizin KCK'ya yönelik yürüttüğü operasyonlardır" dedi. 2012 yılı içerisinde kırsalda da PKK'ya karşı yürütülen operasyonlarda ciddi bir başarı elde edildiğine işaret eden Türkoğlu, güvenlik güçlerinin uzun yıllardır girilemeyen mağaralara girerek ve terör örgütünün gelir kaynağı olan uyuşturucu kaçakçılığına yönelik etkili bir operasyon yürüterek yurt içindeki terör yapılanmasına ciddi bir darbe vurduğunu ifade etti.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Hacı Bayram Türkoğlu Ak Parti Fransa Paris Güncel Haberler

Nüfusunun yüzde 98'i Müslüman olan Tacikistan'da başörtüsü ve dini bayramlar yasaklandı

Nüfusunun yüzde 98'i Müslüman olan Tacikistan'da başörtüsü ve dini bayramlar yasaklandı

Diyarbakır ve Mardin'deki anız yangınlarında hayatını kaybedenlerin sayısı 11'e yükseldi

Diyarbakır ve Mardin'deki anız yangınlarında hayatını kaybedenlerin sayısı 11'e yükseldi

Mide bulandıran görüntü! Köpeğe tecavüz ederken suçüstü yakalandı

Mide bulandıran görüntü! Köpeğe tecavüz ederken suçüstü yakalandı

Bakmadan Geçme

Levent Mercan kimdir? Levent Mercan kaç yaşında, mevkisi ne, hangi takımlarda oynadı? İnstagram çöktü mü? İnstagram neden açılmıyor? 21 Haziran Cuma İnstagram'da sorun mu var, neden yüklenmiyor? Bugün hangi maçlar var? EURO 2024 21 Haziran Cuma maç programı! #9917 #129300 Polonya Avusturya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Polonya Avusturya maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Polonya Avusturya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! Polonya Avusturya maçı ne oldu? Polonya Avusturya maçı CANLI izle! (EURO 2024) Polonya Avusturya EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? TRT 1 canlı maç izle! POLONYA AVUSTURYA CANLI izle! TRT HD kesintisiz donmadan canlı yayın izleme linki! Arka Sokaklar yeni bölüm yok mu, neden yok? 21 Haziran Cuma Arka Sokaklar yeni bölüm ne zaman yayınlanacak? Çırak filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Çırak filmi ne zaman, nerede çekildi? Miras filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Miras filmi ne zaman, nerede çekildi? Öldür Beni Sevgilim filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Öldür Beni Sevgilim filmi ne zaman, nerede çekildi? Delibal filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Delibal filmi ne zaman, nerede çekildi? Vahşetin Çağrısı filmi oyuncuları kim, konusu ne, nasıl bitiyor? Vahşetin Çağrısı filmi ne zaman, nerede çekildi? #128250 Slovakya Ukrayna maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Slovakya Ukrayna maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? #9917 Slovakya Ukrayna maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Slovakya Ukrayna maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? #9917
CHP'li belediyede hamile kadına çöp sürgünü

CHP'li belediyede hamile kadına çöp sürgünü

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title