Haberler

Türk Uzman: Çin, Küresel Biyolojik Çeşitliliğin Korunmasına Güçlü Katkı Sağlıyor

Güncelleme:

Bir Türk uzman, Çin'in küresel biyolojik çeşitliliğin korunmasına güçlü bir katkı yaptığını söyledi.

Bir Türk uzman, Çin'in küresel biyolojik çeşitliliğin korunmasına güçlü bir katkı yaptığını söyledi.

Devam etmekte olan Birleşmiş Milletler (BM) Biyolojik çeşitlilik Konferansı'nın (COP15) başkanlığını yürüten Çin, COP15'in Yunnan eyaletinin Kunming kentinde yapılan birinci aşama toplantısına ev sahipliği yaptı.

COP15'in ikinci aşaması, 7-19 Aralık tarihlerinde Kanada'nın Montreal kentinde "Ekolojik Medeniyet: Dünyadaki Tüm Yaşam için Ortak Bir Gelecek İnşa Etmek" temasıyla devam ediyor.

SES (İngilizce): SELÇUK ÇOLAKOĞLU, Türkiye Asya Pasifik Araştırmaları Merkezi Direktörü

"Ekim 2021'de Kunming'de düzenlenen COP15 konferansının ilk bölümünden sonra, Çin, COP15'in başkanı olarak, BM Biyolojik Çeşitlilik Sözleşmesi Taraflar Konferansı'nın (COP15) ikinci bölümüne hazırlanıyor. Çin, şimdiye kadar, küresel biyolojik çeşitliliğin korunmasına güçlü bir katkı yaptı. Kunming konferansı sırasında Çin, bazı özel hedefler ortaya koydu ve biyolojik çeşitliliği finanse etmek ve korumak için yaklaşık 215 milyon ABD doları tutarında bir fon oluşturdu. Koruma, sürdürülebilir kullanım ve fayda paylaşımı, COP15'in hedefleri arasında yer alıyor ancak önümüzde hala bir takım zorluklar var. Biyolojik çeşitlilik hedeflerine ulaşılmasını sağlamak için finansman gereksinimlerinde hala büyük bir boşluk var. Güney ülkelerinde koruma hedeflerini gerçekleştirmek için Kuzey ülkelerinden daha fazla mali katkı gerekiyor."

COP15 toplantısının, gelecek nesiller için doğayı korumayı amaçlayan 2020 sonrası küresel biyolojik çeşitlilik çerçevesinin kabul edilmesiyle önümüzdeki hafta sonuçlanması bekleniyor.

Xinhua Haber Ajansı muhabirleri Ankara'dan bildiriyor.(XHTV)

Kaynak: Xinhua / Güncel

Çin Halk Cumhuriyeti Birleşmiş Milletler Kunming Haberler

En beğenilen siyasetçiler anketinde Mansur Yavaş ilk, Erdoğan 3. sırada

En beğenilen siyasetçiler anketinde Mansur Yavaş ilk, Erdoğan 3. sırada

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Seferberlik ve Savaş Hâli Yönetmeliği'ni yayımladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Seferberlik ve Savaş Hâli Yönetmeliği"ni yayımladı

Anlaşma tamam gibi! 1. Lig takımı Adanaspor satılıyor

Anlaşma tamam gibi! 1. Lig takımı Adanaspor satılıyor

Bakmadan Geçme

Bu akşam Survivor var mı? Bu akşam Survivor All Star yeni bölüm yayınlanacak mı? 22 Mayıs Çarşamba Survivor yeni bölüm! Dün gece deprem oldu mu? İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? 22 Mayıs dün gece deprem mi oldu? Hakim ve Savcılar ATAMA kararı Resmi Gazete'de yayımlandı! Resmi Gazete bugün (22 Mayıs) kararları neler? Yeni seferberlik kanunu tam metni OKU İNDİR - PDF 2024! Seferberlik mi çıktı, seferberlik nedir? Sefer görev emri nedir? Sefer görev emri e-devlet üzerinden nasıl sorgulanır? Seferberlik Kararnamesi 22 Mayıs Salı 2024! Yeni seferberlik kararları neler? 22 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 22 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 22 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 22 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 22 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 22 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 22 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! HSK atama kararnamesi 22 Mayıs Çarşamba yayınlandı! Hakim ve Savcılar atama kararları PDF indir, OKU!
CHP'li Bozbey belediyeye akraba atamalarını savundu: Arkadaşlarımızın tümü liyakatlı

CHP'li Bozbey belediyeye akraba atamalarını savundu: Arkadaşlarımızın tümü liyakatlı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title