Haberler

Türel: "Emeklilere 750 Hobi Bahçesi Daha Yapacağız"

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği'ni ziyaret eden Başkan Türel, bir dahaki dönem 750'ye yakın hobi bahçesini daha Antalya'ya kazandıracaklarını söyledi.

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği'ni ziyaret eden Başkan Türel, bir dahaki dönem 750'ye yakın hobi bahçesini daha Antalya'ya kazandıracaklarını söyledi. Türel, Türkiye'de emeklilere ve eşlerine toplu ulaşımda indirim kartı sağlayan tek Büyükşehir Belediyesi'nin Antalya olduğunu kaydetti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği'ni ziyaret etti. Dernek üyelerine seslenen Başkan Türel, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün söylediği "Hiç şüphesiz ki dünyanın en güzel yeri Antalya'dır" sözüne layık olacak çalışmaları yapmaya gayret ettiklerini söyledi. Toplam 10 yıllık belediye başkanlığında Antalya'ya çok önemli hizmetleri, eserleri kazandırmış olmanın onuruyla yaşadığını ifade eden Türel, "Emeklilerimiz için de özellikli ve öncelikli çalışmaları yapma gayreti içerisindeyiz. Türkiye'de emeklilere ve eşlerine toplu ulaşımda indirim kartı sağlayan tek Büyükşehir Belediyesi, Antalya. Hobi Bahçesi yine çok başarıyla ortaya koyduğumuz bir proje. Şu an 350'ye yakın hobi bahçemiz var, bir dahaki dönem 750'ye yakın hobi bahçesini Antalya'ya kazandıracağız" dedi.

Herkese eşit hizmet ettik

Antalya'ya kazandırdıkları tüm hizmetleri vatandaşların destekleri sayesinde yaptıklarını vurgulayan Türel, "Bizim hizmet ettiğimiz dönemde Antalya kazandıkça Antalyalılar kazanmış. Belediye başkanlığım boyunca kimseyi ayırt etmeyen bir hizmet anlayışını ortaya koyduk ve herkesi kucaklayan bir anlayışla yola devam ettik. 2014'te Konyaaltı bana en az oy veren ilçeydi ama Konyaaltı'na sahil projesini, Boğaçayı Projesini, Tünektepe'yi ben yaptım. Bize çok oy veren Kepez'e de raylı sistemi götürdük. Dünden itibaren Varsak Otogar hattı artık çalışıyor. Az oy verene de çok oy verene de eşit hizmet götürmeyi başardık. Başkanlığım döneminde kimin hangi partili olduğu, görüşü, etnik kökeni, mezhebi, inancı benim için hiç fark etmedi. Bugün geldiğimiz noktada bunun karşılığını görüyoruz" .

Dünü hatırla yarını seç Antalyam

31 Mart'ın Antalya'nın geleceğine imza atılacak çok önemli bir seçim olduğunun altını çizen Başkan Türel, "Antalya'da Menderes Türel ve ekibinin dışında Metro'yu yapabilecek başka bir kadro var mı? 2009-2014 arası Antalya'da hizmet adına yaprak kımıldamadı. İlk dönem yaptığımız 11 katlı kavşağa 1 tane ekleyemediler. 11 kilometrelik raylı sistemi bir metre uzatamadılar. 2014'te tekrar göreve geldik, 28 katlı kavşak ile 44 km raylı sistem ekledik. Dünü hatırla, yarını seç Antalya'm diyoruz. Yarına da vatandaş ne diyor Menderes'i seçiyor Metro'yu istiyorum diyor" şeklinde konuştu.

Dar gelirliler için örnek projeler

Başkan Türel, dernek üyelerinin sorularını da yanıtladı. Türel, dar gelirlileri yönelik projelerinin sorulması üzerine, şunları söyledi: "Türkiye'de sosyal belediyecilikte örnek bir anlayışı ortaya koyduk. Bu dönemde Antalya'da 14 bin dar gelirli vatandaşımıza sosyal yardım kartı dağıttık. Kredi kartı gibi marketten ne ihtiyacı varsa alıyor. Şimdi bunu 30 bine çıkarıyoruz. Bu dönem 10 bin ilkokul, ortaokul, lise öğrencimize burs verdik. Bir dahaki dönem üniversite öğrencilerimizi de buna ekliyoruz ve 30 bine çıkartıyoruz. Ev hanımlarımıza, evinde ürettiği ürünleri satabilmeleri için 5 bin lira faizsiz, ilk yılı geri ödemesiz kredi desteği vereceğiz. Bu dönem 500 turizm çalışanına TOKİ ile el ele vererek konut yaptık. Bir daha ki dönem 5 bin kardeşimizi 606 liralık taksitlerle ev sahibi yapacağız. Yeni iş kuran esnafa ilk senesinde su ücretlerinin yarısı oranında indirim uygulayacağız. 8 bin 600 çiftçimize sulama suyunda elektriği bedavaya veriyoruz. Şimdi bu sayıyı 50 bin çiftçimize çıkarıyoruz. Yaptık, yapıyoruz, yapacağız diyoruz. Dar gelirliler için Türkiye'ye örnek olarak çalışmalarımız devam edecek."

100. Yıl'da esnafı ziyaret etti

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Cumhur İttifakı Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Gökçen Özdoğan Enç ile birlikte 100. Yıl Caddesi üzerindeki esnafı ziyaret ederek, hayırlı işler, bol kazançlar dileklerini iletti. - ANTALYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Menderes Türel Türkiye Antalya Güncel Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na 'Roma turu' tepkisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na "Roma turu" tepkisi

İsrail, Refah'ta yine masum sivilleri vurdu: 21 kişi öldü, onlarca yaralı var

İsrail, Refah'ta yine masum sivilleri vurdu: 21 kişi öldü, onlarca yaralı var

'7 çocuğum aç' deyip kendine zarar veren vatandaşın üzerine kayıtlı 6 araç çıktı

"7 çocuğum aç" deyip kendine zarar veren vatandaşın üzerine kayıtlı 6 araç çıktı

Bakmadan Geçme

Sandık Kokusu Metin Akdülger neden ayrıldı? #128250 İstanbul'un Fethi otobüsler ücretsiz mi 2024? #129300 29 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 29 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! Survivor Yunus Emre elendi mi? #129300 29 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 29 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 29 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 29 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 29 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 29 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! #128220 29 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 29 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 29 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 29 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 29 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? #128680 AUZEF Çoçuk Gelişimi Bölümü kapatıldı mı, kapanacak mı? #129300
Başımıza taş yağacak! Tavuğa tecavüz etti, o anları başka bir vatandaş kayda aldı

Başımıza taş yağacak! Tavuğa tecavüz etti, o anları başka bir vatandaş kayda aldı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title