Haberler

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Öğrencileri Gazze İçin Eylem Başlattı

Güncelleme:

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi öğrencileri, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına dikkat çekmek amacıyla eylem başlattı. Üniversite yerleşkesindeki Tatbikat Camisi yanında çadır kuran öğrenciler, Gazze'de yaşanan zulmü ve sıkıntıları duyurmak için notlar asarak farkındalık oluşturuyor.

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi öğrencileri oluşturdukları köşeye Gazze ile ilgili düşüncelerini yazarak İsrail'in saldırılarına dikkati çekiyor.

Üniversite yerleşkesindeki Tatbikat Camisi yanında çadır kuran öğrenciler eylemlerini sürdürüyor.

Öğrenciler, Gazze'de yaşanan zulmü ve yaşanan sıkıntıları duyurmak amacıyla İsrail'in saldırıları sona erene kadar eylemlerini devam ettirmeyi planlıyor.

Eylemlerini sürdürdükleri alanda oluşturdukları köşeye Gazze için temenni ve düşüncelerini yazdıkları notlar asan öğrenciler, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına dikkati çekiyor.

Üniversite öğrencisi Akın Sönmez, AA muhabirine, Gazze'de yaşanan zulme insanların sessiz kalmaması gerektiğini söyledi.

Köşeye astıkları notlarla Gazze'de yaşananlara dikkat çektiklerini belirten Sönmez, "Gazze'de yaşanan soykırımı haykırmak için buradayız. Oluşturduğumuz köşeye herkes kendi düşüncesini, temennisini yazıp asıyor. Buraya astığımız notlarla orada yaşanan zulmü sessiz kalmadığımızı göstermek istedik." dedi.

Öğrencilerden Ahmet Yazıcı ise insanlığın her zaman zulme uğrayan insanların yanında olması gerektiğini dile getirdi.

Düşüncelerini yazdıkları notlarla farkındalık oluşturmaya çalıştıklarını ifade eden Yazıcı, "Özgür Filistin'e destek olmak için fikirlerimizi beyan ettiğimiz notları köşeye astık. İnşallah mücadele başarılı olur. İnşallah Filistin'in özgür bir devlet olmasına vesile oluruz." diye konuştu.

Kaynak: AA / Güncel

Namık Kemal Üniversitesi Tekirdağ İsrail Gazze Dış Politika Politika Güncel Haberler

İran Cumhurbaşkanı Reisi helikopter kazasında hayatını kaybetti! İşte son 24 saatte tüm yaşananlar

İran Cumhurbaşkanı Reisi helikopter kazasında hayatını kaybetti! İşte son 24 saatte tüm yaşananlar

Helikopterin enkazını bulan Akıncı, İran'da paniğe neden oldu: Füzelerimizin yeri ifşa oldu

Helikopterin enkazını bulan Akıncı, İran'da paniğe neden oldu: Füzelerimizin yeri ifşa oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İran'daki helikopter kazası nedeniyle 1 günlük milli yas ilan ediyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İran'daki helikopter kazası nedeniyle 1 günlük milli yas ilan ediyoruz

Bakmadan Geçme

Astrolog şampiyonluk tahminleri 2024! Astrologlar Galatasaray mı Fenerbahçe mi şampiyon olacak diyor? Milli yasta bankalar açık mı? 21 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? X çöktü mü, Twitter çöktü mü, sorun mu var, problem ne? 21 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 21 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 21 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 21 Mayıs Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 21 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 21 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 21 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Cüneyd öldü mü, intihar mı etti? Kızıl Goncalar Cüneyd diziden ayrıldı mı? 21 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 21 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi!
Erdoğan'dan İmamoğlu'na gönderme: Belediyelerin görevi gazetecileri şarap festivaline götürmek değil

Erdoğan'dan İmamoğlu'na gönderme: Belediyelerin görevi gazetecileri şarap festivaline götürmek değil

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title