Sarıkamış şehitleri anısına Uludağ'da meşaleli kayak gösterisi - Haberler
Haberi Paylaş

Sarıkamış şehitleri anısına Uludağ'da meşaleli kayak gösterisi

AA - Fatih Çapkın - Güncel
 - Güncelleme:

Uludağ'da, Sarıkamış Harekatı'nın 107'nci yıl dönümü etkinlikleri kapsamında meşaleli kayak gösterisi yapıldı.

Uludağ'da, Sarıkamış Harekatı'nın 107'nci yıl dönümü etkinlikleri kapsamında meşaleli kayak gösterisi yapıldı.

Türkiye Kayak ve Snowboard Öğretmenleri Derneği ve Uluslararası Kayak Öğretmenleri Derneğinin, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Kent Konseyi, Yıldırım Belediyesi ve Bursa Kars Ardahan Iğdır Dernekleri Federasyonunun desteğiyle düzenlediği anma etkinliği kapsamında, Oteller Bölgesi'nde kayak öğretmenleri ve çok sayıda vatandaş bir araya geldi.

Çorba dağıtılıp, duaların edildiği etkinliğin ardından, 160 kayak öğretmeni ellerinde meşale ve Türk bayraklarıyla pistte kayarak gösteri yaptı. Gösterinin bitişiyle ateş başında toplanan katılımcılar, şehitleri andı.

Türkiye Kayak ve Snowboard Öğretmenleri Derneği Başkanı Yahya Usta, AA muhabirine, anlamlı bir günde böyle bir etkinlik düzenledikleri için mutlu olduklarını söyledi.

Katılımın yoğun olduğunu ve vatandaşların da kendilerine destek verdiğini anlatan Usta, "Kayak öğretmenlerinin bu gösterisi dünya genelinde bir gelenektir. Bugün Sarıkamış şehitleri için yapmak çok anlamlı oldu. Şehitlerimizin ruhu şad olsun. Ülke için savaşıp mücadele ettiler. Onlar o dönemlerde olduğu için bu günleri yaşıyoruz." ifadelerini kullandı.

AA / Fatih Çapkın - Güncel

Bursa Büyükşehir Belediyesi Türkiye Uludağ Bursa Güncel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title